#chojniaknabruk. Drzewa

W Piotrkowie Trybunalskim zieleni jest jak na lekarstwo. W mieście przeważa beton, asfalt i granit. Dlatego z najwyższą uwagą należy podchodzić do tego, co jeszcze zostało.

Niestety, władze Piotrkowa w ostatnich dwóch latach doprowadziły do największego spustoszenia w miejskim drzewostanie od czasu wielkiego bumu inwestycyjnego związanego z dożynkami w 1979 r.

Wszystko zaczęło się od bezprecedensowej wycinki kasztanowców rosnących wzdłuż ulicy Cmentarnej. Dalej było już tylko gorzej. Pilarze wycinali drzewostan na ul. Sienkiewicza, Wroniej, Budki czy na placu Pofranciszkańskim.

„Gazeta Trybunalska”, jako jedyna w mieście, na bieżąco opisywała, dokumentowała i interweniowała w sprawie rzezi drzew w serii prasowych materiałów znajdujących się pod tagiem: > wycinka i cmentarna.

Co ciekawe pozbyto się częstokroć zdrowych drzew, ale zupełnie zapomniano o tych uschniętych, stwarzających realne zagrożenie, które już dawno powinny zostać zlikwidowane. Ich symbolem jest martwy od kilku lat świerk stojący przy ul. Sienkiewicza, róg Pasażu Rudowskiego, tuż obok siedziby urzędu miasta.

Za zaistniałą sytuację pełną odpowiedzialność ponosi prezydent Piotrkowa mgr inż. Krzysztof Chojniak z zawodu nauczyciel. Dlatego: > #chojniaknabruk.

→ (mb)

18.10.2018

• foto: Piotrkowianin KK / GazetaTrybunalska.pl

• więcej o #chojniaknabruk: > tutaj

 

 

20
1

3 myśli na temat “#chojniaknabruk. Drzewa

 • 20/10/2018 o 14:00
  Permalink

  „(10) Każdy bowiem, kto jest wierny w rzeczach małych, jest też wierny i w rzeczach największych; a kto jest niegodziwy w małych rzeczach, również i w wielkich pozostaje niegodziwcem. ”

  Ewangelia wg Św.Łukasza, 16, 1-13

  2

  0
  Odpowiedz
 • 18/10/2018 o 18:45
  Permalink

  Brygada młodzieżowa zobowiązuje się zaciągnąć wartę honorową..

  5

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.