Piotrków. Straż miejska. Potrzebne zmiany

Zdarzenie z dzisiejszego dnia. Patrol straży miejskiej zatrzymuje się na ulicy Próchnika. Funkcjonariusze rozpoczynają kontrole nieprawidłowo parkujących samochodów.

Bardzo nas cieszą takie scenki, bo w ramach akcji „Stare Miasto bez samochodów” staramy rozwiązać problem ruchu i postoju w tej części Piotrkowa. Niestety na formację w czarnych mundurach nie możemy liczyć (czytaj: > „Bezmyślna straż miejska”).

W połowie lipca zapytaliśmy komendanta SM Hofmana o ilość interwencji na piotrkowskiej starówce. Odpowiedź okazała się ogromnym zaskoczeniem. Przez siedem miesięcy 2018 r. funkcjonariusze uczestniczyli w zaledwie 121 interwencjach z tego zakończonych było: pouczeniem – 99, ukaraniem mandatem karnym – 17, skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie – 5.

Wychodzi więc na to, że przez 210 dni ukarano mandatem zaledwie 17 kierowców. Z naszego doświadczenie wynika, że taką ilość kar można nałożyć w przeciągu jednej, góra dwóch godzin.

Piotrkowska straż miejska wymaga poważnej reorganizacji, będzie ona możliwa jedynie w przypadku, gdy po jesiennych wyborach samorządowych dojdzie do zmiany władz miejskich.

Od strażników oczekujemy profesjonalizmu i większej samodzielności w działaniu, aby nie dochodziło do takich sytuacji, jak ta pokazana na filmie, gdy kierowca radiowozu zaparkował auto w sposób pozostawiający wiele do życzenia.

 

→ (mb)

7.09.2018

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

17
2

6 myśli na temat “Piotrków. Straż miejska. Potrzebne zmiany

 • 09/09/2018 o 00:57
  Permalink

  Szkoda, że nie zwrócili uwagi na nieprawidłowo stojącą od kilku miesięcy na jezdni zaporę blokującą ruch i stwarzającą niebezpieczeństwo. Takiego zastosowania zapory nie przewidują przepisy, a na drodze nie ma miejsca na samowolki i czyjeś widzimisię.

  1

  1
  Odpowiedz
 • 08/09/2018 o 13:54
  Permalink

  Nie ma mnie tam, ale z tego co pamiętam są tam jakieś roboty drogowe i pewnie są też problemy
  z parkowaniem. To wymarzona sytuacja dla SM. Choć nikt nikomu nie zagraża, to są ewidentne(?)
  naruszenia przepisów i można się bez ryzyka wykazać. Co innego pijany zakłócający porządek,
  albo mięśniak nagrzany, bo taki może być kłopotliwy, a nawet przywalić.
  Straż miejska powinna mieć zakaz zbliżania się do pojazdu, jeśli pojazd nie stwarza zagrożenia rzeczywistego i jest w miejscu mało uczęszczanym.

  4

  2
  Odpowiedz
  • 08/09/2018 o 17:22
   Permalink

   Proszę to powiedzieć spoleczniakom, którzy dzwonią tam notorycznie o interwencję dotyczącą parkowania, a jak jest zgłoszenie to musi być reakcja

   2

   2
   Odpowiedz
   • 09/09/2018 o 15:16
    Permalink

    Reakcja nie musi być w postaci mandatu, a gorliwemu społecznikowi można rozjaśnić zasady współżycia.
    Zresztą tłumaczenie wszystkich interwencji zgłoszeniami obywateli jest wybiegiem
    mało wiarygodnym. Interwencja w 68 w Czechosłowacji też była podobno po telegramie wzywającym pomocy. Przykład przesadzony, ale często odnoszę wrażenia, że strażników
    szkolili byli milicjanci.

    1

    0
    Odpowiedz
 • 07/09/2018 o 23:06
  Permalink

  Jakich zmian władzy? Kogo na kogo? Co autor miał na myśli? Jakie są sympatie redakcji? Nikt? Bo to wynika z milczenia na temat wyborów? To o jakiej zmianie mówicie?

  4

  2
  Odpowiedz
  • 08/09/2018 o 07:39
   Permalink

   Glupi post, co to niczego nie wnosi a odwraca uwage od problemu wskazanego w artykule

   5

   3
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.