Piotrków. Ruszył proces w sprawie katastrofy drogowej

Dziś, 25 września 2018 r. o godz. 9:00, przed Sądem Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim VII Wydział Karny, któremu przewodniczyła SSR Jolanta Korkus, odbyło się pierwsze posiedzenie w sprawie Mateusza L. (lat 21), Norberta S. (lat 24) i Piotra N. (lat 48) oskarżonych z art 173 par. 1 kk o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.

W czwartek, 19 stycznia 2017 r. około godz. 22:15, w Piotrkowie na skrzyżowaniu ulic: Sikorskiego i Kostromskiej doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Piotr N. – kierowca autobusu komunikacji miejskiej, jadąc ulicą Kostromską w kierunku Dmowskiego i przejeżdżając skrzyżowanie przy włączonych, na sygnalizatorach, żółtych światłach pulsacyjnych, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dwóm samochodom osobowym zbliżającym się od strony zachodniej.

W bok autobusu uderzyły auta kierowane przez Mateusza L. i Norberta S. Pierwszy z kierowców, prowadząc vw polo, poruszał się z prędkością 136 km/h, natomiast drugi miał na liczniku swojego renault megane 102 km/h, to odpowiednio 86 i 53 km/h więcej niż dozwolona w tym miejscu prędkość.

W wyniku zderzenia poszkodowanych zostało 10 osób, a odniesione obrażenia kwalifikowały je do trzech grup: z obrażeniami trwającymi poniżej 7 dni – 3 osoby, powyżej 7 dni – 6 osób oraz realnie zagrażających życiu – 1 osoba.

Akt oskarżenia zawiera szczegółowe zestawienie uszkodzeń ciała. Znalazły się tam m. in. urazy głowy, krwiak podskórny, rany tłuczono-szarpane głowy z ubytkami skóry i odsłonięciem kości skroniowej, krwiak oka, rany potylicy, uszkodzenia ścięgien, potłuczenia klatki piersiowej, krwotok do jamy otrzewnej, stłuczenia mięśni przykręgosłupowych, stłuczenia nerki, złamanie kości goleni z przemieszczeniem, stłuczenia kości kręgosłupa szyjnego, urazy barku, złamania kręgów lędźwiowych, itd.

Oskarżonym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

→ (mb)

25.09.2018

• na zdjęciu: świadkowie, oskarżeni, obrońcy w chwili wejścia na salę rozpraw; foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

77
2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.