Piotrków. Prezentacja komitetów wyborczych: „Solidarny Piotrków” i Marlena Wężyk-Głowacka

W sobotę, 22 września, w Rynku Trybunalskim pojawili się: kandydatka na urząd prezydenta Piotrkowa Marlena Wężyk-Głowacka (PO) i reprezentacja komitetu „Solidarny Piotrków” z Krzysztofem Kozłowskim (SP Z. Ziobry), który również ubiegać się będzie o najwyższe stanowisko w gminnym samorządzie.

Zainteresowanie ze strony wyborców okazało się znikome, żeby nie powiedzieć żadne, za co winę ponoszą sami kandydaci, nie mający pomysłu na autopromocję.

Wszystko wskazuje na to, że głównym problemem zbliżających się wyborów samorządowych będzie frekwencja. Według naszej oceny w Piotrkowie Trybunalskim nie powinna przekroczyć 32,5%.

→ (mb)

24.09.2018

• foto: HA / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

27
2

23 myśli na temat “Piotrków. Prezentacja komitetów wyborczych: „Solidarny Piotrków” i Marlena Wężyk-Głowacka

 • 03/10/2018 o 12:37
  Permalink

  Fgbj, kup sobie porządne okulary. Napisałeś cytuję: „Na piknik wprosił się sam kozłowski jako nieproszony gość. A na imorezie Pani Głoeackiej było mnóstwo ludzi”.
  Gdzie ty widzisz mnóstwo ludzi na „imorezie” Głowackiej? Chyba, że chodzi ci o panią „Głoeacką” anie Głowacką.

  0

  0
  Odpowiedz
 • 26/09/2018 o 14:39
  Permalink

  Piotrkowiak, a wszyscy zdrowi u Ciebie ?

  4

  4
  Odpowiedz
 • 26/09/2018 o 13:22
  Permalink

  Napisałem kiedyś, że w Piotrkowie prowadzony jest kult mierności. Polega on na promowaniu we wszelki możliwy sposób ludzi, którzy nie mają wiedzy, umiejętności ani osiągnięć. Przez urzędników i lokalne media zostały wykreowane na wielkie autorytety – pompowane przy każdej możliwej okazji. Jednocześnie marginalizuje się, spycha lub przemilcza osoby naprawdę wybitne, które doceniane są wszędzie poza rodzinnym miastem. Zacząłem się zastanawiać, czy słusznie obwiniamy o to te osoby i promujące je media oraz władze. Czy przypadkiem sami tacy nie jesteśmy? Wystarczy wejść na portale lokalne i znaleźć pierwszą lepszą informację typu „piotrkowianin odniósł sukces” i już pojawia się lawina komentarzy jaki to idiota, baran i w ogóle co on osiągnął. Widać na lepsze autorytety niż dwaj gawędziarze, ekspertka od filmu, wycieczek do Chin i urodzin ulicy i kilku innych nie zasługujemy. Nie szanujemy osiągnięć innych. Piotrków nie jest miastem dla ludzi zdolnych i pracowitych. To miasto emerytów, którym przeszkadzają place zabaw i ludzi, których jedyną ambicją jest możliwość zaparkowania w każdym punkcie miasta. Piotrków stał się miastem powiatowym przez duże „P” – mentalnością coraz bardziej przypominamy zabitą dechami wioskę, dlaczego tak jest? Bo nie ma tutaj młodych.

  5

  3
  Odpowiedz
 • 25/09/2018 o 21:20
  Permalink

  Trzeba szanowalić ludzi, którzy stanęli obok p. Sokalskiego, bo mogli wcisnąć się na listy partyjne, a wtedy by mieli znacznie pewniejsze szanse na sukces. Poszli własną drogą, bo widzą jak partyjne kliki sparszywiały w tym mieście. Wielkie brawa za odwagę i uwolnienie się z partyjnych układów. Lecz oni muszą się liczyć z tym, że przez niektórych będą uważani za zdrajców, więc złośliwości różnych trollików nie powinny im być obce. A nie ulega wątpliwości, że Tomasz Sokalski był odważnym, uczciwym radnym i z pewnością będzie lepszym gospodarzem miasta niż aktualna satrapa.

  5

  6
  Odpowiedz
 • 25/09/2018 o 16:27
  Permalink

  ex piotrkowiak, co ty wypisujesz za bzdury! Stawianie na Sokalskiego to śmiech na sali. Popatrz kto z nim kandyduje do rady miasta. Jan Dziemdziora co przechodził w radzie miasta z opozycji do koalicji, Małgorzata Pingot i Bogumiła Szczukocka działaczki KOD-u. Miałem nadzieję, że PiS + Sokalski + Głowacka utworzą koalicję w radzie miasta. Aż strach się bać, czy Jan Dziemdziora nie zacznie ponownie wędrować od jednych do drugich. Gra idzie o stołki w komisjach rady miasta. Wyższa dieta przewodniczących komisji problemowych to gra warta świeczki. Z nicku jakiego użyłeś mniemam, że nie mieszkasz już w Piotrkowie, a zatem nie lansuj tych na których nie masz póki co prawa wyborczego głosować. Chyba, że się tymczasowo zameldujesz w Piotrkowie. Byli już tacy 4 lata temu z listy RdP.

  11

  3
  Odpowiedz
  • 25/09/2018 o 20:14
   Permalink

   nie agituję za nim. Mówię tylko, że gdybym miał oddać głos na kandydata na prezydenta, spośród wszystkich oddałbym na niego. Pozostali wg mnie są jeszcze gorsi, a ktoś musi wygrać.

   3

   3
   Odpowiedz
 • 25/09/2018 o 13:48
  Permalink

  Jest jak jest i raczej inaczej nie będzie bez zmiany postaw, nazwę to umownie ,,kręgów opiniotwórczych”
  Byłem niedawno w Piotrkowie i miałem dostęp do telewizora.
  1. Poziom tego co serwuje telewizja lokalna jest katastrofalny. To nawet nie chodzi o poglądy tam prezentowane, ale żenującą formę. Duet opowiadaczy historyjek powinien być wytarzany w smole i pierzu,
  a następnie porzucony poza rogatkami miasta. Nie mam pojęcia dlaczego są z siebie tak zadowoleni.
  2. Doszukałem się czterech stron www, które można uznać za prezentujące lokalne wiadomości.
  Pewnie jest ich więcej, ale na żadnej nie ma treści, które by były cokolwiek warte. Jeśli jest jakiś tekst
  dłuższy, to służy wyłącznie do obśmiania, wytknięcia, atakowania za cokolwiek tych co przy władzy, albo o innych poglądach. Żadnej pogłębionej analizy, żadnych merytorycznie uzasadnionych poglądów, żądnych propozycji, żadnego planu czy kierunku rozwoju.
  3. Prasa papierowa nie istnieje. To są gazetki z ogłoszeniami.
  4. Na urzędników też nie ma co liczyć, bo oni liczą czas do emerytury i kryją już dach na działce w Witowie, Kole, czy Tarasce. Nie kiwną palcem i nie otworzą ust, jeśli to miałby wpłynąć na ich zatrudnienie. Zrobią tylko tyle ile oczekuje przełożony. Zero inicjatywy.
  Czy się to komu podoba czy nie za miesiąc będzie nowa rada na 5 lat i kopanie jej przez ten czas sytuacji w mieście nie poprawi. Zawsze można zrobić coś sensownego niezależnie od poglądów i koloru bielizny.
  Miasto potrzebuje dobrego planu rozwoju. Ważne jest by powstał i był skutecznie realizowany. W przeciwnym wypadku należy wodę z Bugaja przemieścić do centrum i wyjechać.
  Zaryzykowałbym głos na Sokalskiego. Znałem go kiedyś osobiście. Był młody i chciał coś robić, jest długo w radzie i nie przysiadł na laurach. – to nie jest agitacja, to wyłącznie mój prywatny pogląd.
  Z Piotrkowem łączy mnie już tylko rubryka: miejsce urodzenia.

  6

  5
  Odpowiedz
  • 25/09/2018 o 21:14
   Permalink

   Pisze Pan o urzędnikach, że „zero inicjatywy”. A czego Pan oczekuje? Że ktokolwiek się narazi ? Owszem, z utęsknieniem czekają na emeryturę i z radością odchodzą, nie oglądając się za siebie. Wiele by się zmieniło, gdyby zaczęto doceniać ich wiedzę, umiejętności i doświadczenie. Gdyby mieli wyznaczoną ścieżkę awansu, gdyby mieli motywację do tego, by się wykazywać. Tymczasem większość z nich wegetuje pobierając przez lata stale tę samą biedronkową pensję. Widzą, że w ich miejscach pracy lepsza pensja nie ma nic wspólnego z umiejętnościami i że można awansować na dobrze opłacane, kierownicze stanowisko pomimo braku wiedzy, wykształcenia i doświadczenia w danym dziale.
   Dlatego: tak. Urzędnicy robią tyle ile muszą i nic więcej. I póki nikt nie będzie szanował ich wiedzy i doświadczenia, póki nikt nie doceni ich wkładu pracy, póki nie będzie sprawiedliwego systemu awansów i płacy zapewniającej choćby godne życie, nic się nie zmieni.

   5

   6
   Odpowiedz
   • 26/09/2018 o 08:40
    Permalink

    Pytanie czy tą wiedzę mają i czy potrafią myśleć, bo moje obserwacje są inne. Ktoś zdolny
    i wykształcony zawsze znajduje ścieżkę rozwoju i awansu dla siebie i nie czeka, aż ktoś go
    łaskawie doceni. Wiem jakie są warunki i dlatego napisałem co napisałem, i nie oczekuję, że to się zmieni. Co do tych marnych zarobków, to zaręczam, że większość przedsiębiorców jednoosobowych firm chętnie by się zamieniło na urzędniczą pensję.

    3

    5
    Odpowiedz
    • 26/09/2018 o 10:07
     Permalink

     A coz Pan obserwuje skoro tu od lat nie mieszka? Powiela Pan stereotypy o urzednikach tak naprawde nie majac pojecia o niczym co sie tu dzieja, Jedno jest prawda, a mianowicie przepasc dzielaca Piotrkow od innych miast, gdzie ludzi sie docenia. Niestety nie kazdy moze wyjechac. Przykro, ze zapomnial Pan jak zyje sie w takim grajdole. Na tym dyskusje koncze, bo nie widze sensu kontynuowania

     5

     0
     Odpowiedz
     • 26/09/2018 o 13:00
      Permalink

      Stereotypy to twierdzenie, że jak nie mieszka , to nie ma głosu. Tak myśląc powinno się
      wymagać raka u onkologa, bo co on bez tego może wiedzieć? Kolejny stereotyp, że ludzi się nie docenia. Podejście do wykonywanej pracy nie zależy od pieniędzy. Albo się pracuje, albo jest
      się słabym pracownikiem. Żadna podwyżka, ani awans nie zrobi z lenia pracusia.
      Co do wyjazdu, to nie rozumiem. Każdy może wyjechać, prócz tych, którzy nie chcą i mnożą
      przeszkody. Z tą wiedzą, ta chyba przesadzone.

      1

      5
 • 25/09/2018 o 09:33
  Permalink

  Tylko Solidarny Piotrków i Krzysztof Kozłowski może coś w tym mieście zmienić. Ekipa Chojniaka zadłużyła miasto i wciąż zadłuża. Przykładem jest zaciągnięcie kolejnego kredytu przez Chojniaka i jego ekipę w radzie miasta na 59 mln. 600 tys. zł. w czerwcu 2018 r. Kredyt ma być spłacony do 2029 r. Czy takiego prezydenta chcą mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego? Popatrzcie na listę kandydatów do rady miasta z listy KWW Krzysztofa Chojniaka „Razem dla Piotrkowa”

  Okręg nr 1

  1. CHOJNIAK Krzysztof Andrzej (51 lat)
  2. STASZEK Mariusz Marian (43 lat)
  3. WÓJCIK Jadwiga (64 lat)
  4. ŁĄGWA-SZELĄGOWSKA Elżbieta Dorota (57 lat)
  5. PARADOWSKI Zbigniew Waldemar (57 lat)
  6. SZWEDO Danuta Barbara (61 lat)
  7. KAŹMIERCZAK Lech Jan (69 lat)

  Na poz. nr 1 K.Chojniak jako kandydat do rady miasta i jednocześnie kandydat na prezydenta Piotrkowa. Na drugim miejscu Mariusz Staszek obecny radny (RdP) a na trzecim była radna poprzedniej kadencji Jadwiga Wójcik (RdP). Hipotetycznie zakładamy, że K.Chojniak wygrywa wybory na prezydenta miasta w II turze bo w I turze wybory się nie rozstrzygną. Chojniak tak jak w poprzedniej kadencji. Na miejsce K.Chojniaka wchodzi do rady miasta Jadwiga Wójcik z 3 miejsca a Mariusz Staszek wchodzi z 2 miejsca listy. I w ten sposób komitet wyborczy Chojniaka zyskuje 2 radnych i swojego prezydenta.

  Okręg Nr 2

  Tu na poz. Nr 1 bryluje od wielu kadencji radny Marian Błaszczyński z zawodu lekarz pulmunolog. Jest tak pazerny na władzę, że nie odpuści jak nie zostanie przewodniczącym rady miasta. Pod jego dyktando toczą się obrady a prezydent i radni z komitetu wyborczego Chojniaka muszą tańczyć jak on zagra.

  1. BŁASZCZYŃSKI Marian Wojciech (64 lat)
  2. BORÓWKA Agnieszka Urszula (48 lat)
  3. ŚWIECH Stanisław Krzysztof (60 lat)
  4. MASŁOWSKA Izabela Teresa (49 lat)
  5. NOWAK Henryk Wiktor (73 lat)
  6. NOWAKOWSKA Anna Maria (48 lat)
  7. ŁUKASZEWSKI Bogusław Robert (51 lat)

  Okręg Nr 3

  Na poz. Nr 1 jak zawsze znalazła się radna Monika Tera a na poz. Nr 2 radny Rafał Czajka obecnie wiceprzewodniczący rady miasta.

  Okręg Nr 4

  Na poz. Nr 1 radny Piotr Masiarek a na poz. Nr 2 radna Urszula Czubała. Kiedy po raz pierwszy zostało radną kandydowała z listy Platformy Obywatelskiej by później odejść do Klubu Razem dla Piotrkowa K.Chojniaka. Na poz. 8 czyli na ostatnim miejscu listy znalazł się obecny wiceprezydent miasta Andrzej Kacperek I komendant straży miejskiej w Piotrkowie. Ten co nie wie zada sobie pytanie dlaczego I wiceprezydent znalazł się na ostatnim miejscu listy Chojniaka. Otóż pan wiceprezydent A.Kacperek nie musi się obawiać utraty pracy po wygraniu wyborów na prezydenta miasta przez jego pryncypała Krzysztofa Chojniaka, bowiem ponownie zostanie jego I zastępcą przez najbliższe 5 lat bo tak przewidują nowe przepisy ustawy o samorządzie gminnym.
  Kadencja radnych też ma trwać nie jak do tej pory 4 a 5 lat.
  Wszystkie kluczowe funkcje w komisjach problemowych rady miasta zostały obsadzone przez radnych Razem dla Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka oraz przez koalicjantów z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. A komisji jest aż 6.
  1. Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej, została Urszula Czubała (RdP)
  2. Przewodniczącym Komisji Budżetu, Finansów i Planowania, został Mariusz Staszek (RdP
  3. Przewodniczącą Komisji Oświaty, Nauki, Kultury i Kultury Fizycznej, została radna Ewa Ziółkowska (SLD) wiadomo, coś za coś.
  4. Przewodniczącym Komisji Polityki Gospodarczej i Spraw Mieszkaniowych, został radny Jan Dziemdziora (SLD)
  5. Przewodniczącym Komisji ds. Rodziny, Zdrowia, Spraw Społecznych i Osób Niepełnosprawnych, został radny Piotr Masiarek (RdP)
  6. Przewodniczącą Komisji Administracji, Bezpieczeństwa Publicznego i Inwentaryzacji Mienia Komunalnego, została radna Monika Tera (RdP)

  W każdej z powyższych komisji radni koalicji RdP + SLD mają większość dlatego, żeby się nie obawiać, że któryś z przygotowanych przez służby prezydenta miasta projektów uchwał, nie uzyska poparcia na posiedzeniach komisji jak również podczas głosowania na sesji rady miasta. Komisja rewizyjna opiniuje m.in. skargi mieszkańców na prezydenta miasta oraz wnioski. Nawet słuszne skargi głosami radnych koalicji RdP + SLD zostają uznawane za bezzasadne. Tak było, jest i być musi dokąd naszym miastem będzie rządził prezydent Krzysztof Chojniak a przewodniczącym rady miasta będzie marian Błaszczyński.

  (ha)

  11

  7
  Odpowiedz
  • 25/09/2018 o 15:00
   Permalink

   Na najbliższej sesji (tuż przed wyborami) Chojniak chce przegłosować swoimi radnymi kolejną pożyczkę, tym razem na kwotę 295.000 zł ! ! !

   9

   4
   Odpowiedz
 • 24/09/2018 o 22:32
  Permalink

  Pan Krzysztof Kozłowski to najlepszy kandydat na Prezydenta Piotrkowa. Wszyscy moi znajomi, którzy są członkami Platformy, popierają jego kandydaturę i to oni go zaprosili do rynku. Oni też przyszli dla pana Kozłowskiego, a nie dla Wężykowej, którą popiera Nowoczesna. Jego odważna i uczciwa praca w Radzie Miasta dowodzi, że jedynie on może uratować Piotrków przed katastrofą do której prowadzi kasta Chojnaka!

  14

  9
  Odpowiedz
  • 25/09/2018 o 10:09
   Permalink

   Dawno takiego steku bzdur nie czytalam jak w tej wypowiedzi. Kozłowski ma tyle do Platformy co ja z księdza, czyli nic. Radzilabym sie zastanowic zanim tego typu bzdure sie napisze

   5

   5
   Odpowiedz
 • 24/09/2018 o 20:50
  Permalink

  Na piknik wprosił się sam kozłowski jako nieproszony gość. A na imorezie Pani Głoeackiej było mnóstwo ludzi.

  8

  14
  Odpowiedz
 • 24/09/2018 o 18:41
  Permalink

  Po pierwsze. Impreza radnej Marleny Wężyk Glowacka to byl festyn a nie prezentacja radnych. Po drugie zdjęcia są z końcówki tego festynu.

  7

  15
  Odpowiedz
  • 24/09/2018 o 18:45
   Permalink

   Zdjęcie nr 1, rzut z góry, zostało wykonane o 15:38. Jeśli to był festyn, to jeszcze gorzej. (red.)

   16

   3
   Odpowiedz
   • 25/09/2018 o 00:11
    Permalink

    Radzę Redaktorowi zorganizować COKOLWIEK konstruktywnego w Piotrkowie wówczas pośmiejemy się razem z frekwencji. Pozdrawiam.

    9

    10
    Odpowiedz
 • 24/09/2018 o 18:21
  Permalink

  Frekwencja – żenada. Chyba powstaje nowa koalicja miedzy Solidarny Piotrków a Marleną Wężyk Głowacką -widac oba te ugrupowania w jednym czasie i w jednym miejscu , robiących to samo ( czyli błazenade) .

  23

  4
  Odpowiedz
 • 24/09/2018 o 17:26
  Permalink

  Faktycznie! Jeśli tak będzie wyglądała frekwencja wyborców podczas głosowania w dniu 21.10.2018 r. jak podczas prezentacji komitetów wyborczych na załączonych zdjęciach, to stara-nowa koalicja powróci do piotrkowskiego magistratu na najbliższe 5 lat. Czekam z utęsknieniem na prezentację pozostałych komitetów wyborczych i kandydatów na prezydenta Piotrkowa. O wiele korzystniej zaprezentował się Komitet Wyborczy Solidarny Piotrków z kandydatem na urząd prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego panem Krzysztofem Kozłowskim. Pani radna miejska Marlena Wężyk-Głowacka nie zaprezentowała swoich kandydatów do rady miasta jak to uczynił radny miejski pan Krzysztof Kozłowski. z 22 kandydatów z komitetu wyborczego Solidarny Piotrków zobaczyliśmy 14. U pani Marleny Wężyk-Głowackiej pokazywała się tu i ówdzie były radny pan Konrad Czyżyński a reszta kandydatów do rady miasta nie dopisała. Zainteresowanie natomiast wzbudził samochód dostawczy pani Marleny Wężyk-Głowackiej.

  (ha)

  23

  4
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.