Odpowie za znęcanie się nad psem

9 września 2018 roku około godziny 18:00, do rawskiej policji zgłosiła się przedstawicielka fundacji dla szczeniąt „Judyta” wraz z wolontariuszkami i powiadomiła, że na jednej z posesji w gminnie Rawa Mazowiecka może dochodzić do znęcania się nad zwierzętami.
Kliknij, aby powiększyć.

Policjanci, którzy pojechali z kobietami we wskazane miejsce, ujawnili w jednym z pomieszczeń gospodarczych psa w typie owczarek środkowoazjatycki. Już wstępne oględziny zwierzęcia wykazały, że pies jest wychudzony, zapchlony, ma spiłowane wszystkie zęby aż do granicy dziąseł oraz ranę na sutku. Funkcjonariusze zabezpieczyli szlifierkę kątową i kombinerki.

65-letni mieszkaniec gminy Rawa Mazowiecka został zatrzymany w policyjnym areszcie. Psa przekazano pod opiekę pracowników fundacji. Dzisiaj, 11.09.br., mężczyzna zostanie przesłuchany. Usłyszy zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Po przesłuchaniu policjanci skierują wniosek do prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztowania. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje sąd .

→ KWP w Łodzi

11.09.2018

• foto: Fundacja „Judyta”/ mw

• źródło: KGP

 

 

15
0

Jedna myśl na temat “Odpowie za znęcanie się nad psem

 • 11/09/2018 o 16:14
  Permalink

  Jemu też powinni wszystkie zęby spiłować równo z dziąsłami szlifierką kątową jak on zrobił temu biednemu psiakowi.

  3

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.