Nienawiść

Wystarczy zajrzeć do internetu, by zobaczyć, jak bardzo jesteśmy pogrążeni w nienawiści. Ta jednak nie powstaje sama, musi zostać zainspirowana.

To, że dziennikarze i politycy posługują się językiem pogardy i poniżania, to jedynie teatr, na którego zapleczu ukrywają się prawdziwi inspiratorzy. Politycy, funkcjonariusze medialni, agenci wpływu, trolle, pożyteczni idioci itd. służą jako pionki w rozgrywce o władzę, wpływy, pieniądze i zniszczenie dotychczasowych porządków.

Główni aktorzy dostrzegani są wyłącznie przez wytrawnych obserwatorów. Ale nie o tym tutaj piszę. Mam na myśli osoby zupełnie nieświadome tego, że ulegają diabolicznym wpływom potężnych graczy. Ludzie naiwni wybierają albo lewą, albo prawą stronę politycznego sporu, cokolwiek to dzisiaj znaczy. Pobudzani są w w większości fałszywymi informacjami i przystępują do pisania bez żadnej refleksji, bez cienia wątpliwości, przerzucając wszelkie zło na stronę przeciwną.

Rzeczą pospolitą jest używanie wulgaryzmów i obraźliwych epitetów. Nienawiść to niszcząca siła. Już doprowadziła do tragedii, kiedy został zamordowany pracownik biura PIS-u w Łodzi, a inny, chory psychicznie człowiek, podpalił się publicznie.

Niewykluczone, że natężenie złych emocji, może doprowadzić do kolejnych nieszczęść, tym bardziej, że przed nami seria wyborów. Bez trudu można sobie wyobrazić, jaka zacznie się orgia wzajemnego opluwania i obrzucania się błotem. Gdyby ludzie potrafili myśleć samodzielnie, oddzielać prawdę od kłamstwa, wtedy zmiana byłaby możliwa. Ale na to nie ma co liczyć, tym bardziej, że nikt społeczeństwa tego nie uczy, a tym bardziej współczesna szkoła, prawdziwe nieszczęście naszych czasów.

Poza tym Polska jest zbyt dużym krajem, by działające na jej obszarze wewnętrzne agentury z czasów PRL-u oraz służby obce: rosyjskie, niemieckie, amerykańskie, izraelskie i inne pozwoliły na wybicie się naszego kraju na prawdziwą niepodległość i suwerenność. Wszystkie istotne dziedziny państwa, takie jak polityka, sądownictwo, gospodarka, media są przepełnione osobnikami, którzy szczególnie na początku lat 90-tych ukradli bezkarnie miliardy publicznych pieniędzy, aby teraz pozwolić na przemiany, mogące pociągnąć ich do odpowiedzialności.

Wystarczy zauważyć, jaki wrzask podnoszą media powstałe ze sprzeniewierzonych funduszy, gdy obecny rząd próbuje wprowadzić nieśmiałe zmiany, choćby w wymiarze sprawiedliwości. A jeszcze obce silne kraje, dla których, w szczególności dla Niemiec, Polska ma pozostać na zawsze podwykonawcą ich wyrobów i posłusznym politycznym sługą. Dlatego obywatele naszej ojczyzny są bezczelnie napuszczani na siebie, w interesie wrogich nam państw i kreatur posiadających polskie obywatelstwo, ale które Polakami się nie czują, a wręcz nienawidzą tego narodu.

Nie ma więc nadziei na koniec nienawiści? Cóż, można się modlić i zamawiać msze, jak radzi Grzegorz Braun. Myślę, że to dobra rada i kiedy nie można czegoś dokonać w sposób racjonalny, warto się odwołać się do siły wyższej, ponieważ świat nie składa się (na szczęście) jedynie z rozumu, ale też z działającej w nim boskiej potęgi.

→ Zbigniew Rutkowski

18.09.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej Rutkowskiego: > tutaj

 

 

20
1

3 myśli na temat “Nienawiść

 • 22/09/2018 o 20:15
  Permalink

  To bolesne co Pan napisał, ale nie byłbym takim pesymistą. Chyba widać światełko w tunelu, powoli następuje otrzeźwienie i ludzie nie tylko w Polsce, po przetarciu oczu dostrzegają wyraźnie, że król jest nagi. Że z tego odwracania znaczeń i pojęć nic nie wynika, że ci wykreowani celebryci i różni polityczni hochsztaplerzy to zwykłe wydmuszki. To już coraz mniej zaczyna działać na naszą świadomość, co chyba dostrzegają animatorzy i twórcy tego teatru i stąd takie wściekłe ataki na próby zmian. Ale to tylko kwestia czasu i zmiany, te pozytywne i dobre dla nas nastąpią pomimo nakręcania nienawiści i ataków, bo koło historii drgnęło i powoli zaczyna kręcić się we właściwym kierunku, a gdy nabierze prędkości to nic go nie zatrzyma.

  0

  0
  Odpowiedz
 • 19/09/2018 o 09:08
  Permalink

  ,,Wypisał Pan w swoi komentarzu mnóstwo dyrdymałów /… / To same banały, nie mające żadnego pokrycia w rzeczywistości /… / nie potrafił Pan sformułować chociaż jednej sensownej uwagi. A te Pana teorie spróbuj Pan wprowadzać w jakimś innym kraju, np. w Afryce lub jeszcze lepiej na Bliskim Wschodzie”
  I kto to mówi….

  2

  4
  Odpowiedz
 • 19/09/2018 o 07:21
  Permalink

  Czytając ten teks na tych łamach mogę tylko zacytować przysłowie: diabeł się w ornat przebrał i ogonem na mszę dzwoni.

  3

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.