NEWS. Robert Biedroń tworzy ruch społeczno-polityczny

Robert Biedroń zaprasza Polki i Polaków do dyskusji o przyszłości Polski. Razem z obywatelkami i obywatelami chce stworzyć ruch, który odmieni polską politykę. W lutym odbędzie się kongres programowy nowego ugrupowania.

Swoją decyzję ogłosił na placu Konstytucji w Warszawie. Przypomniał o podjętej wcześniej decyzji, że nie będzie się ubiegał o kolejną kadencję na stanowisku prezydenta Słupska.

Do tworzenia ruchu społeczno-politycznego zaprasza wszystkich, którzy chcą polityki progresywnej, otwartej, transparentnej, która jest tworzona wspólnie z ludźmi. Zwracam się do wszystkich z zaproszeniem do zbudowanie ruchu, który odbuduje zaufanie społeczne do państwa i odmieni dotychczasową politykę. Chciałbym stworzyć program dla Polski wspólnie z Polkami i Polakami – powiedział.

Do tej decyzji Biedronia zainspirowały dziesiątki spotkań otwartych w całym kraju. Chciałem podziękować tym wszystkim, z którymi spotykałem się w wielu miejscowościach w Polsce, którzy mieli ogromną nadzieję i nadal mają, że polityka może być inna, że polityka może być przyjazna ludziom, że polityka może być bliżej mieszkańców naszych miast i miasteczek – powiedział Biedroń.

Moim celem jest zmiana oblicza polskiej polityki. Idę po to, żeby wygrać wybory – powiedział Robert Biedroń. Przez najbliższe sześć miesięcy będzie spotykał się z obywatelkami i obywatelami w wielu miejscowościach w Polsce. W lutym odbędzie się kongres programowy nowego ugrupowania, na którym zostaną przedstawione struktury i program.

Prezydent Słupska odniósł się do miejsca konferencji – placu Konstytucji. Zaznaczył, że chciałby rozmawiać ze wszystkimi ugrupowaniami politycznymi, które przestrzegają Konstytucji i leży im na sercu dobro Polski. Odradził jednak nadmierne skupianie się na kwestiach personalnych. Dla Polek i Polaków najważniejsze są nie układanki personalne, a dobry program dla Polski – powiedział.

Zaprosił także do rozmowy wyborców partii rządzącej, którzy zawiedli się na PiS i są rozczarowani działaniami polityków. Wojna polsko-polska może mieć swój koniec, jesteśmy zmęczeni – dodał.

Sondaże przed wyborami w Słupsku dają Biedroniowi pewne zwycięstwo – ponad 60% mieszkanek i mieszkańców chce na niego głosować. Podkreślił, że rezygnacja z kandydowania nie przychodzi mu łatwo i podziękował słupszczanom i słupszczankom za wspólną pracę na rzecz miasta.

W najbliższym czasie Robert Biedroń będzie jeździł po Polsce i spotykał się z obywatelkami i obywatelami. Na 7 września w Gdańsku zapowiedział pierwsze w nowej formule spotkanie otwarte – „burzę mózgów”. 8 września będzie we Wrocławiu. Następnie odwiedzi kilkadziesiąt miast w całej Polsce.

→ BPRB

4.09.2018

• foto: BPRB

• czytaj także: „Biedroń na prezydenta Polski”

 

 

 

88
1

3 myśli na temat “NEWS. Robert Biedroń tworzy ruch społeczno-polityczny

 • 05/09/2018 o 10:00
  Permalink

  Obiecywał, że nie zostawi Słupska, a jak zobaczył słupki sondażu, to odleciał.
  Wiarygodność zerowa, przedsięwzięcie ,,spali na panewce” i po Biedroniu.

  4

  1
  Odpowiedz
 • 05/09/2018 o 09:11
  Permalink

  Niech powie coś wreszcie, bo staje się niewiarygodny. „Chcemy, żeby wszyscy byli młodzi, piękni, zdrowi, bogaci i szczęśliwi. Wiemy, jak to zrobić” – tak to w chwili obecnej mniej-więcej brzmi.

  3

  1
  Odpowiedz
 • 04/09/2018 o 19:28
  Permalink

  Może coś się w końcu zmieni w tym grajdole.

  3

  4
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.