Łągwa-Szelągowska. Chce zostać radną, a nie potrafi zadbać o czystość

Elżbieta Łągwa-Szelągowska z zawodu jest dyrektorem. Obecnie pełni tę funkcję w Miejskim Ośrodku Kultury jako protegowana prezydenta Piotrkowa Chojniaka.

Nim trafiła na to, w miejskiej hierarchii, eksponowane stanowisko była dyrektorem przedszkola. Można więc stwierdzić, że ma znaczne doświadczenie menedżerskie. Nie przekłada się to jednak na jej osiągnięcia – MOK stał się pustynią kulturalną, a co gorsza Szelągowska ma problemy z utrzymaniem czystości na terenie obiektu podlegającego jej administracji. Chodzi o miejski amfiteatr, którego otoczenie straszy brudem. Prezentujemy zdjęcia wykonane wczoraj przed południem.

Szelągowska ma także problemy z przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego na terenie Starego Miasta. Do tej pory policja zajmowała się dwoma sprawami, o których pisaliśmy w notatkach: „Dyrektor MOK Szelągowska łamie przepisy ruchu drogowego” i „Dyrektor MOK Szelągowska za nic ma przepisy ruchu drogowego (video)”.

Nazwisko Szelągowskiej widnieje na liście wyborczej KWW Krzysztofa Chojniaka „Razem dla Piotrkowa”, a to oznacza, że ma ona ambicje polityczne. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule: > „Piotrków. Ranking przedwyborczej żenady. Te same twarze, ta sama klika”.

→ (mb)

19.09.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej o Szelągowskiej czytaj: > tutaj

#chojniaknabruk

 

 

36
1

7 myśli na temat “Łągwa-Szelągowska. Chce zostać radną, a nie potrafi zadbać o czystość

 • 21/09/2018 o 13:32
  Permalink

  Że nie o czystość w tych wyborach chodzi.

  9

  0
  Odpowiedz
 • 21/09/2018 o 10:18
  Permalink

  Jacku, nie ładnie pisać o sobie.

  1

  5
  Odpowiedz
 • 19/09/2018 o 23:31
  Permalink

  Proszę Pana – ja mam wynajęcie:)

  Dla mnie to tekst wszech czasów:)

  13

  2
  Odpowiedz
 • 19/09/2018 o 18:23
  Permalink

  Sama prawda.
  Pozdrowienia dla Redakcji GT.

  14

  4
  Odpowiedz
 • 19/09/2018 o 17:33
  Permalink

  Tak naprawdę to pani dyrektor MOK nie chce być radną i każdy o tym wie. To czysta fikcja i tak być nie powinno. Który z dyrektorów zechce zamienić się pensją z dietą radnego? Jeżeli to uczyni stawiam mu kolejkę. To czego dokonał w naszym mieście na kanwie kultury w pełni tego słowa znaczeniu dyr. MOK pan Jacek Sokalski, pani dyr. E. Łągwa-Szelągowska nie dokona dokąd będzie dyrektorem MOK. A stanowisko dyrektora zawdzięcza prezydentowi K. Chojniakowi który w 2000 roku odwołał z zajmowanego stanowiska dyr. Jacka Sokalskiego pioniera popularnej akcji „Wyciągamy dzieci z bramy”. Pan Jacek S. nie miał zielonego pojęcia z jakiego powodu dostał wypowiedzenie. Prezydent Krzysztof Chojniak przyszedł do jego gabinetu ze swoją urzędniczką panią P. i wręczył mu stosowny dokument wskazując palcem gdzie ma złożyć podpis. Po czym powiedzieli „Do widzenia” i bez słowa komentarza wyszli.
  Obowiązki dyrektora piotrkowskiego MOK przez pewien okres czasu pełnił ówczesny pracownik MOK pani Liliana Adaszek, która złożyła wniosek o jej odwołanie z zajmowanego stanowiska, podając za przyczynę „zły stan zdrowia”. Na jej miejsce prezydent K.Chojniak powołał na po. dyrektora MOK panią Elżbietę Łągwa-Szelągowską, dyr. przedszkola samorządowego nr 16 która prowadziła stowarzyszenie „Busola” dla dzieci artystycznie uzdolnionych. Pani dyrektor odwdzięczyła się prezydentowi podczas wyborów samorządowych kandydując na radną z listy wyborczej Krzysztofa Chojniaka „Razem dla Piotrkowa” a że do rady miasta się nie załapała, została dyrektorem MOK. Teraz ponownie kandyduje do rady miasta wraz z panem dyr. OSiR Leszkiem Heinzlem, panem dyr. TPS Bogusławem Łukaszewskim, panią dyr. SP Nr 13 Magdaleną Majos, panią dyr. Przedszkola Nr 24 Henryką Zawiślak i panią dyr. MOPR Zofią Antoszczyk. Zawsze te parę setek głosów przyda się KWW Krzysztofa Chojniaka „Razem dla Piotrkowa”. A dojdą jeszcze głosy nauczycieli, ich rodzin oraz urzędników z piotrkowskiego urzędu miasta wraz z rodzinami i głosami pozostałych 47 jednostek organizacyjnych podległych piotrkowskiemu magistratowi. Co niektórzy mówią „rączka rączkę myje, nóżka nóżkę wspiera”
  Ale czy to prawda? Oceńcie sami.

  (ha)

  27

  4
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.