Wyślij kartkę do powstańców warszawskich i pokaż, że pamiętasz – rusza III edycja akcji BohaterON

Od 1 sierpnia do 2 października, w symbolicznym czasie pamięci o powstaniu warszawskim, każdy, kto zechce napisać kilka słów do uczestników walk o stolicę, może to zrobić, wysyłając bezpłatną kartkę w ramach akcji BohaterON – włącz historię!

Rusza trzecia edycja kampanii, dzięki której do powstańców trafią nie tylko pocztówki, ale również wsparcie finansowe, a uczniowie i nauczyciele z całej Polski zaangażują się w specjalny projekt edukacyjny.

Pamięć – edukacja – pomoc – to hasło, które przyświeca tegorocznej edycji kampanii BohaterON – włącz historię! Akcja, której nazwa stanowi połączenie słów „bohater” i „ON” (ang. włączyć), ma na celu uhonorowanie Powstańców Warszawskich, włączenie ich historii do społecznej świadomości oraz budowanie mostu między pokoleniami. W minionych latach do uczestników walk o stolicę wysłano aż 215 507 kartek i listów. W Roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości organizatorzy projektu również liczą na duży odzew.

Kartkę z życzeniami do uczestnika walk o stolicę – drogą tradycyjną lub przez Internet – może wysłać każdy, niezależnie od wieku. Ma na to czas od 1 sierpnia do 2 października – dnia, w którym przed 74 laty zakończyło się Powstanie Warszawskie.

Bezpłatne papierowe kartki można odebrać na wszystkich stacjach paliw PKN ORLEN, we wszystkich placówkach Poczty Polskiej, w kolekturach LOTTO, samolotach LOT na rejsach średnio- i długodystansowych, wybranych biurach sprzedaży i LOT Travel oraz check-inach LOT na Lotnisku Chopina w Warszawie, pociągach POLREGIO, Biurach Obsługi Klienta Polskiej Grupy Energetycznej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie i Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie. Wystarczy w jednym z tych miejsc poprosić o pocztówkę, napisać kilka słów od siebie i wysłać na podany na niej adres lub pozostawić bezpłatnie w wyznaczonych punktach.

Mapa punktów dystrybucji pocztówek znajduje się na stronie internetowej: www.bohaterON.pl. Za  pośrednictwem witryny można również bezpłatnie wysłać kartkę online. Elektroniczna pocztówka pomieści 25 słów – tyle, ile używano w korespondencji wysyłanej pocztą polową podczas Powstania Warszawskiego. Wypełnione przez Internet pocztówki zostaną wydrukowane i w formie tradycyjnej trafią do adresatów.

Wzorem lat ubiegłych biało-czerwone kartki własnoręcznie wykonają mali pacjenci szpitalnych oddziałów dziecięcych z całej Polski. To właśnie warsztaty plastyczne w tych placówkach, realizowane w ramach projektu „Kartka dla Powstańca”, stały się dwa lata temu inspiracją dla stworzenia akcji BohaterON.

→ Agata Biernat

1.08.2018

• foto / screen: bohaterON.pl / GT

• o zeszłorocznej akcji czytaj: > tutaj

 

28
2

Jedna myśl na temat “Wyślij kartkę do powstańców warszawskich i pokaż, że pamiętasz – rusza III edycja akcji BohaterON

 • 01/08/2018 o 11:56
  Permalink

  Decyzja o powstaniu warszawskim to chyba najgorsza decyzja w naszej historii. Jednocześnie nie było żadnej pomocy ze strony AK czy NSZ dla Polaków na kresach południowo-wschodnich. Można powiedzieć 2 zbrodnie przez fatalne decyzje.

  0

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.