Piotrkowianie śpiewali powstańcze piosenki

Piotrkowski klub „Gazety Polskiej” był głównym organizatorem wczorajszego koncertu piosenek patriotycznych, który odbył się w sali kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie.

W programie zatytułowanym „Piotrkowianie śpiewają powstańcze piosenki” przygotowanym z okazji 74. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego znalazły najpopularniejsze pieśni powstańcze m. in. „Pałacyk Michla”, „Nowa warszawianka”, „Mała dziewczynka z AK” , czy „Piosenka o niedźwiedziu Wojtku”.

 

Przed publicznością wystąpili: Jolanta Piekarska, Anna Kafar, Zuzanna Kafar, Julia Kafar, Bartłomiej Kurowski. Widownia chętnie włączała się do wspólnego śpiewania, każda osoba otrzymała wcześniej zestaw piosenek w formie śpiewnika.

Spotkanie prowadzili: ks. Remigiusz Wysocki i Beata Dróżdż.

→ (kd)

3.08.2018

• foto: Karolina Drezler, Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

30
1

3 myśli na temat “Piotrkowianie śpiewali powstańcze piosenki

 • 04/08/2018 o 13:55
  Permalink

  Jak na Piotrków, powiatowe prowincjonalne miasteczko, o nie do końca określonych ambicjach, to było nawet sporo osób. Dla usprawiedliwienia – WAKACJE!!! Pytanie jednak jest – DLACZEGO TEGO RODZAJU KONCERT NIE ZOSTAŁ ZORGANIZOWANY W PRZYBYTKU MIEJSKIEJ KULTURY? Tam również wakacje? Co na to władze miasta, z osławionym referatem ds kultury, sportu, nauki, oświaty i sztuki? I tak co roku. Impreza obowiązkowa została odfajkowana. Komunizm w mentalności Polaków, a Piotrkowian szczególnie tkwi mocno i raczej nie za prędko będzie z niej wyrwany.

  1

  2
  Odpowiedz
  • 05/08/2018 o 10:12
   Permalink

   Nie wiem to dobrze ,że klub gazety polskiej za własne pieniądze przy wsparciu kościoła zorganizował ten koncert czy źle ?

   2

   0
   Odpowiedz
 • 03/08/2018 o 19:00
  Permalink

  Szkoda, że nieliczni mieszkańcy czują taką potrzebę, by pamiętać i szerzyć pamięć o tych, którzy potrafili stanąć oko w oko z wrogiem w obronie ojczyzny. Wykonawcom szczególne brawa za postawę.

  7

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.