Piotrków. Bank PKO BP – drobne rzeczy, wyjątkowo dokuczliwe

Od wielu lat mieszkańcy miasta z niecierpliwością czekali na nową siedzibę banku PKO BP, gdyż ta zlokalizowana przy ul. Słowackiego 9 nie spełniała oczekiwań klientów ze względu na panującą ciasnotę czy brak miejsc parkingowych.

21 maja placówka banku została przeniesiona do nowo wybudowanego obiektu po dawnym kinie „Hawana”, który przybrał nazwę „Hawana Centrum”. Tysiące ludzi posiadających konta w tej instytucji wreszcie odetchnęło z ulgą. Niestety najemca nie ustrzegł się błędów, które choć stosunkowo niewielkie potrafią być bardzo uciążliwe.

Nawierzchnia

Kilka lat temu, gdy rewitalizowano tę część miasta, urzędnicy wpadli na pomysł, że dużo lepszym i ładniejszym materiałem do wyłożenia alejek na „Krzywdzie” będzie surowa kostka granitowa. Nikomu nie przyszło do głowy, że nierówna powierzchnia i przerwy pomiędzy sześcianami będą bardzo niewygodne nie tylko dla kobiet chodzących w pantoflach na obcasach. Tak więc dojście do banku nie należy do przyjemnych.

Bankomat

Pomimo dużej przestrzeni nie zdecydowano się na udostępnienie bankomatu wewnątrz oddziału, jak ma to miejsce w innych bankach, i zamontowano jedno urządzenie do wypłat i wpłat gotówki bez najmniejszego choćby zadaszenia. Takie rozwiązanie nie przystaje do dzisiejszych standardów i jest niezwykle irytujące dla klientów tym bardziej, że bankomat w starej siedzibie znajdował się we wnęce chroniącej przed opadami atmosferycznymi.

Czystość

Wokół budowli jest brudno. Łatwo dostrzec niedopałki, papiery, a nawet butelki po alkoholu. Pomimo upływu trzech miesięcy nie pojawił się ani jeden kosz na śmieci, szczególnie przy bankomacie, z którego wydruki najczęściej trafiają na ziemię.

→ (kk)

27.08.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

41
1

4 myśli na temat “Piotrków. Bank PKO BP – drobne rzeczy, wyjątkowo dokuczliwe

 • 28/08/2018 o 00:14
  Permalink

  W bankomatach tego dziwnego banku trudno szukać banknotów 20 zł – tylko 50 albo 100. A np. w pewnym niemieckim markecie na K jest bankomat, który wypłaca nawet banknoty 10 zł. Można?
  I jeszcze ten adres – ul. Narutowicza. „Hawana” miała adres Słowackiego 8-10. Kto to zmienił i po co?

  2

  0
  Odpowiedz
 • 27/08/2018 o 21:09
  Permalink

  Chodził sobie redaktor po placyku, zdjęcia robił…a nie zauważył największej nieprawidłowości które tam jest…i nie zobaczy, bo nie patrzy gdzie trzeba. Radzę poszukać gdzie indziej.

  1

  0
  Odpowiedz
 • 27/08/2018 o 19:18
  Permalink

  Dodam, że przed przeprowadzką w oddziale na Słowackiego były dostępne 2 bankomaty, obecnie do dyspozycji jest tylko jeden. Dwa: w oddziale nie ma toalety dla klientów.
  Ogólnie PKO BP ma za mało miejsc, gdzie można wypłacać pieniądze – od Słowackiego na południe nie ma ani jednego bankomatu.

  4

  0
  Odpowiedz
 • 27/08/2018 o 17:56
  Permalink

  Dorzucę jeszcze jeden feler: brak przejścia pomiędzy parkingiem płatnym na tyłach amfiteatru a chodnikiem prowadzącym do nowego budynku. To znaczy przejście jest już wydeptane – ale strome i po trawniku. A wystarczyłoby dodać kilka schodków i byłoby fajne dojście.

  5

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.