Ludzie listy piszą… Znak, schody, telefony

Społecznicy nie są lubiani przez urzędników, bo zawracają im głowę, ciągle o coś się dopominając. Tyle, że bez wyczulonych na sprawy społeczne ludzi niejedna miejscowość nie wyglądałaby tak jak wygląda.
Kliknij, aby powiększyć.

Dlaczego ludzie kontaktują się z mediami w sprawach naprawdę drobnych, które powinny być załatwione przy pomocy jednego telefonu, jednego podpisu? Robią tak, bo osoby odpowiedzialne za konkretne zadania ich lekceważą.

Czytelnik i sympatyk „Gazety Trybunalskiej” pisze:

Panie redaktorze, w załączeniu wysyłam 2 fotki.

1. ul. Dąbrowskiego przy Słowackiego. Nie wiem od kiedy widoczny odwrócony tarczą do ściany budynku znak drogowy B-36 pozwala parkować na zakazie.

2. ul. Czarna na odcinku od ul. Słowackiego do Narutowicza.

W poprzedniej kadencji po mojej interwencji radny Dziemdziora spowodował naprawienie widocznych na fotce schodków aż pisał o tym Tydzień Trybunalski. Lecz zapomniano podwyższyć poręcz. Żeby móc z niej skorzystać idąc schodami do góry trzeba iść na kolanach. Batalia toczy się pomiędzy mną a prezydentem miasta. Podobno już zlecono jej podwyższenie po tym jak napisałem m.in. o tej poręczy w skardze na prezydenta Chojniaka w czerwcu 2018 r.

Jednocześnie informuje, iż telefony w dalszym ciągu nie działają do 47 jednostek organizacyjnych gminy o czym również napisałem w skardze na prezydenta Chojniaka, lecz radni koalicji w liczbie 11 uznali moja skargę za bezzasadną.

Jak widać lepiej dla urzędników panującego, że od czerwca br. interesanci nie można się dodzwonić do ZDiUM, MOPR, MZK, szkół, przedszkoli, żłobków samorządu piotrkowskiego, Pracowni Planowania Przestrzennego, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego itp. Nieoficjalnie we wrześniu jeszcze nie będą działać.

Wczoraj wystąpiłem z wnioskiem o udostępnienie mi informacji publicznej na płycie CD z obrad VIX Sesji Rady Miasta. Była tam niezła zadyma w związku z głosowaniem nad zmianami w statucie rady miasta oraz moją skargą na prezydenta Chojniaka. Jak otrzymam (termin 14 dni) to się odezwę.

Pozdrawiam

Czytelnik GT

(imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

Komentarza nie będzie, bo co tu komentować? Przekażemy dwie pierwsze sprawy do Zarządu Dróg.

→ (mb)

31.08.2018

• foto: HA / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej materiałów z działu „Interwencje”: > tutaj

 

 

8
3

3 myśli na temat “Ludzie listy piszą… Znak, schody, telefony

 • 03/09/2018 o 12:07
  Permalink

  Poręcze podwyższone już dzisiaj (3.09.2018 r robią po obu stronach schodków. Znaczy się skarga pomogła?
  A jeśli chodzi o ten znak drogowy to nie był przedmiotem skargi.

  3

  0
  Odpowiedz
 • 31/08/2018 o 15:46
  Permalink

  I tak trzymać! Za mało widać zarabiają w zarządzie dróg.

  9

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.