Co robi PiS?

Nie ustaje aktywność antyrządowej opozycji. Co rusz odbywają się marsze, protesty, wiece, happeningi.

Szczególnie dobrze jest to widoczne w prowincjonalnym Piotrkowie, gdzie koalicja KOD, Obywateli RP, PO, SLD i in. choć niezbyt liczna, jest bardzo ofensywna. Ma przy tym dobrą prasę: regionalne, niemieckie media na bieżąco informują o najdrobniejszych wydarzeniach z udziałem opozycjonistów, wtórują im dwa inne, lewicowe portale.

Niestety, nie ma żadnej siły która zrównoważyłaby działania ruchliwych kontestatorów. PiS w Piotrkowie jest podzielony i nic nie wskazuje na to, aby mógł się zjednoczyć w walce ze „zdradzieckimi mordami” – jak poetycko określił swoich przeciwników Jarosław Kaczyński.

Uwaga powiatowych działaczy PiS, skupionych wokół posła Ziemi Piotrkowskiej Macierewicza i jego prawej ręki posłanki Milczanowskiej (Radomsko), koncentruje się na budowaniu poparcia dla parlamentarzystów.

Zainteresowanie byłego szefa MON Piotrkowem jest znikome, żeby nie powiedzieć żadne. Już sam pomysł wystawienia radnego Prawa i Sprawiedliwości Lorka do wyścigu o fotel prezydenta miasta wydaje się być tak samo trafiony, jak spacer w gumofilcach po linie, a to dlatego, że kandydat wykazuje się charyzmą zbliżoną do kalafiora.

Tymczasem na gminnej scenie politycznej doszło do porozumienia Platformy i Nowoczesnej z postkomunistami z SLD i wszystko wskazuje na to, że będą najpoważniejszą konkurencją dla Prawa i Sprawiedliwości, które zapomniało, że na wynik nie pracuje się dwa miesiące przed wyborami, lecz w całym okresie, pomiędzy kadencjami.

Co więc PiS proponuje swoim wyborcom? Radosny uśmiech, tak jak na zdjęciu z kolejnego zebrania zarządu.

→ M. Baryła

9.08.2018

• foto: facebook.com / źródło A. Milczanowska, fb

• czytaj także: > „Chłopiec od posła”

• czytaj także: > „Radni PiS: Janik i Lorek. Panowie czy nikt wam nie powiedział, że jesteście śmieszni?”

 

 

63
2

14 myśli na temat “Co robi PiS?

 • 13/08/2018 o 15:12
  Permalink

  Trzeba natychmiast zmienić kandydata na prezydenta Piotrkowa. Póki jest jeszcze na to czas. Choćby był przyniesiony w teczce. Bo gdy będzie miał odpowiednie kwalifikacje, przy przemyślanej kampanii wyborczej może wygrać. I jeszcze jedno. Ten kandydat musi mieć JAJA. Myślę, że nawet byłoby lepiej gdyby to była całkiem nowa osoba. Nie umoczona w tutejsze układziki. Taka, której nie da się przekręcić i która zechce zrobić w magistracie prawdziwe trzęsienie ziemi. Ta instytucja obecnie dogorywa.
  Ale jak znam Piotrków i wiecznie skłócony miejscowy PiS, nie dopuszczający w obawie o własne sprawy ludzi energicznych, młodych, myślących i bystrych, to pozostanie jednak mdły, bez żadnej siły przebicia Grzegorz Lorek. A co niektórzy, wieloletni pseudodziałacze dalej będą kręcić własne lody, obtańcowując Macierewicza i udając, że jest super…..
  Ot, smutna rzeczywistość. I choć może się niektórzy próbują starać, ale niestety tak jesteście kochani postrzegani przez ogół, nawet tych, którzy Wam dobrze życzą. Może to dobry moment na rachunek sumienia i zmiany?

  11

  0
  Odpowiedz
 • 11/08/2018 o 15:24
  Permalink

  Radni PiS ciezko I rzetelnie pracuja. Spotykaja sie z mieszkancami,skladaja wnioski,pomagaja. Widac nie potrzebuja mediow,rozglosu I fotografii, by pracowac na rzecz kazdego obywatela Piotrkowa. Oby Piotrkowianie to docenili.

  1

  10
  Odpowiedz
 • 10/08/2018 o 10:06
  Permalink

  Jakiś czas temu na portalu trybunalscy.pl ogłoszono, że zarejestrowani użytkownicy będą mogli zadawać pytania kandydatowi PiS na prezydenta Piotrkowa. Idea bardzo fajna, tylko ręce mi opadły, kiedy przeczytałem pierwsze zadane kandydatowi pytanie. Dotyczyło (uwaga!): ustroju Rzeczypospolitej Polskiej! (http://trybunalscy.pl/node/9857) Ustrój rzecz bardzo ważna, ale akurat mam w nosie, co na ten temat ma do powiedzenia pan Grzegorz Lorek, bo:
  1. Nie ma on żadnego wpływu na kształtowanie ustroju
  2. Jak mają się poglądy kandydata na prezydenta Piotrkowa do pomysłu, który ma na miasto?

  PiS w Piotrkowie idzie drogą KOD-u: potraficie tylko robić happeningi w Radzie Miasta: a to przyniesiecie buraka, a to pora, żadnego konstruktywnego planu. Jak nie chcecie wygrać wyborów, to nie zgłaszajcie kandydatów. A pan Antoni Macierewicz, cóż…po co zajmować się okręgiem, skoro mając pierwsze miejsce na liście i tak zawsze wejdzie. Przecież to nie piotrkowianie decydują kto zostanie posłem, tylko kierownictwo ustalające listy w Warszawie, więc jeśli pan poseł musi zabiegać o względy to na Nowogrodzkiej, nie w Piotrkowie. Szkoda, bo pan Lorek bardzo często wypowiada się z sensem, ale to by wygrać wybory nie wystarczy.

  17

  1
  Odpowiedz
  • 10/08/2018 o 10:32
   Permalink

   Może Pan zadać pytanie po którym ręce nie opadną.

   3

   0
   Odpowiedz
  • 11/08/2018 o 11:18
   Permalink

   Lorek wypowiada się z sensem? Chyba żart. największy ubaw mają z niego w spółce. Oczywiście „dobra zmiana” mu to załatwiła. Jemu chodzi o kasę a nie o dobro mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego.

   8

   0
   Odpowiedz
 • 09/08/2018 o 20:23
  Permalink

  Postawić należy pytanie czy Pan G. Lorek nadal jest kandydatem na prezydenta czy też nie. Po ogłoszeniu przez Pana J. Kaczyńskiego, że zatrudnieni w spółkach nie będą kandydować pytanie zdaje się być zasadne.

  Niestety osoby PIS, które starają się coś robić są zwalczani, mam wrażenie że najbardziej przez własną partię.

  17

  0
  Odpowiedz
 • 09/08/2018 o 19:12
  Permalink

  Szanowny Panie redaktorze, widzę że doznał Pan wreszcie oświecenia . Artykuł w 100% oddaje rzeczywistość

  22

  2
  Odpowiedz
 • 09/08/2018 o 19:02
  Permalink

  Jaka partia takie buce 😄😄😄 zdjęcie pokazuje

  11

  6
  Odpowiedz
 • 09/08/2018 o 18:09
  Permalink

  Dobrze, że jest Ktoś taki jak Jarosław Kaczyński, który jest odpowiedzialny za wszystkie działania polityczne w Polsce. Bez Jarosława PiS dawno by stracił swoją pozycję.

  12

  6
  Odpowiedz
 • 09/08/2018 o 17:14
  Permalink

  Bardzo dobry artykuł, sama prawda. PiS nie interesuje się ludźmi.
  Są ofiary różnych przestępstw, ludzie zgłaszają o tym, ale PiS nie reaguje ani nie wspiera tych ludzi nawet w najmniejszym stopniu.
  W Piotrkowie PiS swoi wyborców nie wspiera a wręcz lekceważy.

  27

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.