Święto policji w Piotrkowie Trybunalskim. Pokłosie

Dzisiejszy (16.07.2018 r.) numer „Gazety Polskiej Codziennie” przyniósł notatkę red. M. Baryły pt. „SB wiecznie żywa” odnoszącą się do uroczystości z okazji święta policji, jaka miała miejsce 12 lipca br. w KMP w Piotrkowie.

Choć materiał jest stosunkowo krótki porusza bardzo ważny temat dotyczący związków byłych esbeków i milicjantów z funkcjonariuszami służącymi w wolnym, demokratycznym państwie, które od chwili objęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość przechodzi daleko idące przemiany ustrojowe.

„Gazeta Trybunalska” wystosowała dziś do ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego i komendanta głównego policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka pisma z prośbą o ustosunkowanie się do tego, co zostało zaprezentowane w „GT” i „GPC”.

→ (kk)

16.07.2018

• grafika: barma / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej artykułów Baryły w „GPC” on-line: > tutaj

• więcej o artykułach Baryły w „GPC”: > tutaj

AKTUALIZACJA, 22.08.2018

W zamieszczonym tekście pojawił się błąd, zamiast: „długoletni funkcjonariusz SB” winno być „długoletni funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej”.

→ (mb)

 

 

110
2

7 myśli na temat “Święto policji w Piotrkowie Trybunalskim. Pokłosie

 • 18/07/2018 o 19:50
  Permalink

  Ja nie rozumiem dlaczego Wszyscy maja pretensje do jakiejś SB czy WSW . Przecież te i inne służby podlegały po MSW a MSW pod KC PZPR. To kiego wszystko sie tych ludzi czepiają i wszystko na nich zwalają ? Nie słyszałam jeszcze żeby zabrali emeryturę komuś z KC PZPR, ZSL, SD itd ?

  5

  3
  Odpowiedz
 • 18/07/2018 o 07:45
  Permalink

  Jakoś dziwnym trafem nikomu nie przeszkadzało, że Ci ludzie przez ostatnie 28 lat ciężko pracowali łapiąc złodziei i bandytów wszelakich. Dzięki tym ludziom mogliście spokojnie wychodzić na ulicę a wasze dzieci mogły się bawić niezagrożone w piaskownicy.
  Zacznijcie myśleć SB zlikwidowano 28 lat temu a jej pracownicy zostali zweryfikowani, tych złych zwolniono i tym samym zrobiono im dobrze tych dobrych pozostawiono w Policji i teraz po 28 latach ich ukarano odebraniem emerytur. Tamci (zwolnieni) mają się świetnie bo zdążyli sobie wypracować emerytury a Ci (co zostali) teraz klepią biedę.
  Bandycki kraj który nie dotrzymuje umów.

  18

  8
  Odpowiedz
  • 18/07/2018 o 14:19
   Permalink

   Ci, którzy ciężko pracowali i pracują nie dostają stołków i wysokich uposażeń. A to opowiadanie, że klepią biedę, żenujące. Odebrano, czy zmniejszono? Trzeba nauczyć się żyć bez przywilejów, które czerpało się przez wiele lat. Pomijam sporadyczne przypadki, gdzie zmniejszono emerytury osobom, które kilka dni bądź miesięcy „służyły” czasom słusznie minionym. Reszta wiedziała, co i komu służy.
   A poza tym, jaki procent społeczeństwa ma emeryturę najniższą?

   7

   10
   Odpowiedz
  • 18/07/2018 o 16:48
   Permalink

   nie mówimy o tych co łapali złodziei, tylko o tych, którzy wykorzystywali złapanych
   złodziei przeciw opozycji. Dla przykładu, podczas procesów radomskich w sądach
   wszczynali burdy podpici menele i żule zaproszeni tam przez SB.
   Proszę jeszcze opowiedzieć o dobrych esbekach. Posłuchamy.

   7

   8
   Odpowiedz
 • 17/07/2018 o 10:58
  Permalink

  Emeryci wybierają kogo chcą, komendant grzecznościowo mógł zaprosić gościa,
  sugerując by zachorował i przysłał zastępcę.
  Ale żeby mu pozwolić wręczać medale, to się nie mieści w pale ( nawet tej zomowskiej)

  11

  11
  Odpowiedz
 • 17/07/2018 o 10:48
  Permalink

  Ciekawe, czy min. Brudziński stanie na wysokości zadania, czy znowu nic nawet nie dotrze do jego rąk i odpowie jakiś „zasłużony” poprzedniemu systemowi, że „Polacy nic się nie stało”?

  12

  7
  Odpowiedz
 • 16/07/2018 o 18:00
  Permalink

  Wielkie brawa dla Pana redaktora Baryły. Tak trzeba ukazywać tę rozpanoszoną swołocz. Ich czasy podobno się skończyły, ale co rusz wypada z szafy jakiś trup.

  22

  21
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.