Pismo nadkom. Adama Kolasy z KWP w Łodzi do „Gazety Trybunalskiej”

Zgodnie z  art. 31a i 32 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. (Dz.U. Nr 5, poz. 24) Prawo prasowe publikujemy sprostowanie, jakie dziś dotarło do redakcji „Gazety Trybunalskiej”.

W związku z ukazaniem się na łamach Gazety Polskiej i Gazety Trybunalskiej artykułu pt. „SB wiecznie żywa” autorstwa Pana Mariusza Baryły pragnę zwrócić uwagę na nierzetelne informacje zawarte w przytoczonym tekście. Autor artykułu podał w nim nieprawdę sugerując, że przewodniczący Zarządu Terenowego Emerytów i Rencistów uczestniczący w obchodach Święta Policji w Piotrkowie Trybunalskim był w przeszłości funkcjonariuszem Służby Bezpieczeństwa. Pragnę przypomnieć, że dziennikarz zobowiązany jest do kompleksowego zweryfikowania publikowanych danych i nie może wprowadzać czytelników w błąd. Przekazanie w powyższym artykule nieprawdziwych i niesprawdzonych informacji mogło negatywnie wpłynąć na wizerunek Policji, funkcjonariuszy uczestniczących w uroczystości oraz zaproszonych osób. Zwracam się z prośbą o skorygowanie wspomnianych twierdzeń na łamach obu wymienionych wydań.

nadkom. Adam Kolasa

Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej
Policji w Łodzi

18.07.2018

Odpowiedź redakcji

Informacja o związkach Włodzimierza Alamy z aparatem bezpieczeństwa z okresu PRL pochodzi z danych dostępnych na stronie IPN pod adresem: > https://inwentarz.ipn.gov.pl/showDetails?id=200719185&q=w%C5%82odzimierz%20alama&page=1&url=[|typ=0].

Czytamy tam m. in., że archiwum zawiera akta personalne funkcjonariusza MO/SB: Alama Włodzimierz, imię ojca: Władysław, data urodzenia: 31-07-1945.

W przypadku osób służących jedynie w Milicji Obywatelskiej stosuje się zapis: „akta personalne funkcjonariusza MO”.

Wychodząc naprzeciw prośbie nadkomisarza A. Kolasy usunęliśmy z notatki „Święto policji w Piotrkowie Trybunalskim. Pokłosie” reprodukcję tekstu red. M. Baryły pochodzącą z „Gazety Polskiej Codziennie”.

„Gazeta Trybunalska” w najbliższym czasie opublikuje dokumenty pochodzące z teczki IPN Ld 656/2, co powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.

Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie będzie dla KWP w Łodzi i samego zainteresowanego satysfakcjonujące. Jednocześnie pragniemy poinformować, że gdy twierdzenia nadkom. Adama Kolasy potwierdzą się „Gazeta Trybunalska”, bez wcześniejszego wezwania, zamieści na swoich stronach stosowne przeprosiny.

→ K. Kozielski

18.07.2018

• grafika: barma / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

34
0

4 myśli na temat “Pismo nadkom. Adama Kolasy z KWP w Łodzi do „Gazety Trybunalskiej”

 • 18/07/2018 o 22:30
  Permalink

  Pan nadkomisarz napisał, że w artykule napisano nieprawdę. Czy jeśli po publikacji dokumentów okaże się inaczej, pan nadkomisarz przeprosi redaktora?

  14

  3
  Odpowiedz
 • 18/07/2018 o 21:07
  Permalink

  nadkomisarz ma rację, artyk€ł fatalnie wpłynął na wizerunek policji, ale pretensje do IPN i bohatera.

  10

  4
  Odpowiedz
 • 18/07/2018 o 19:44
  Permalink

  Czy to rodzina tow. Stanisława Kolasy I sekretarza KW PZPR?

  12

  3
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.