Piotrków. Plują na biuro posła PiS. Co robi policja?

Od 30 kwietnia 2018 r., czyli od chwili publikacji przez „Gazetę Trybunalską” materiału pt. „Piotrków. Plują na biuro posła PiS” policja nadal nie ustaliła osoby, która wielokrotnie dopuściła się tego występku.

Już niedługo minie 90 dni odkąd technik kryminalistyki pobrał próbki śliny z drzwi biura poselskiego, a śledczy otrzymali nagranie z monitoringu. Tymczasem osoby znieważającej flagę narodową i biuro posła Rzeczypospolitej nadal nie udało się schwytać.

Komendant policji w Piotrkowie, podinsp. Krzysztof Mikułowski, w odpowiedzi na pismo skierowane przez nas w tej sprawie napisał:

Od stycznia 2017 roku piotrkowska policja otrzymała 11 zgłoszeń dotyczących zanieczyszczenia drzwi biura poselskiego mieszczącego się na Starym Mieście w Piotrkowie Trybunalskim. Postępowania prowadzone są pod kątem wykroczeń. Zostały zabezpieczone ślady kryminalistyczne oraz zapis monitoringu. Dowody te posłużą do wytypowania osoby podejrzewanej. Sprawa prowadzona jest w kierunku przedstawienia osobie obwinionej  zarzutów.

Jak widać, oprócz kilku banałów nie ma tu nic, co miałoby jakąkolwiek wartość poznawczą i wykraczało poza urzędniczą nowomowę.

Piotrkowska policja na swojej internetowej stronie co rusz chwali się aktywnością w wyłapywaniu „groźnych” zbójów. W tym samozadowoleniu utwierdzają ją lokalne portale z zatrudnionymi w nich bezrefleksyjnymi wyrobnikami, których witryny pełnią rolę ociekających wazeliną ogłoszeniowych słupów.

W notatce „Piotrków. Plują na biuro posła PiS” obdarzyliśmy funkcjonariuszy znacznym kredytem zaufania pisząc: „Tym razem działania policjantów wydały się profesjonalne i ukierunkowane na eliminację uciążliwości, a być może nawet zagrożenia”. Niestety, nasz idealizm znów rozbił się o mur rzeczywistości, jak kryształowy kieliszek, bo policja podchodzi do sprawy jak pies do jeża.

Ale… już niebawem „Gazeta Trybunalska” wskaże potencjalnego wandala, aby zakończyć ten kabaret.

→ (mb)

21.07.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

© materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone, dalsze rozpowszechnianie artykułu / video tylko za zgodą wydawcy „Gazety Trybunalskiej”. Kup licencję

 

 

52
2

3 myśli na temat “Piotrków. Plują na biuro posła PiS. Co robi policja?

 • 23/07/2018 o 14:43
  Permalink

  Co robi policja? Policja pisze i mówi, że robi :-).

  3

  0
  Odpowiedz
 • 22/07/2018 o 05:41
  Permalink

  No faktycznie przerażające, zamiast łapać kogoś kto pluje na drzwi to się za „zbójami” uganiają…

  5

  8
  Odpowiedz
  • 22/07/2018 o 22:18
   Permalink

   Zdumiewające… Ignorancja zarówno policji, jak i obywateli. Każdy przejaw wandalizmu powinien być ścigany, za wszelkimi „zbójami” policjanci powinni się uganiać. Przyzwolenie na takie działania, również ze strony społeczeństwa, to jakiś dziwny model „demokracji róbta co chceta”. Pytanie, czy jeśli ktoś „narobi” choćby Anonimowi na wycieraczkę, to Anonim z radością będzie sprzątał to g…o? Czy sam wymierzy karę „robiącemu”, czy wezwie odpowiednie służby? Czy będzie ślizgał się po tym g…e aż do usr..j śmierci? A może nie tykać, by nie łamać konstytucyjnego prawa „robiącego”?

   6

   0
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.