Nowa akcja „Gazety Trybunalskiej”: podaruj wiceprezydentowi Karzewnikowi buty

Smutno nam się zrobiło, gdy zobaczyliśmy w jakich butach wiceprezydent Piotrkowa Adam Karzewnik pojawił się podczas obchodów święta policji, jakie zorganizowano 12 czerwca br. w KMP w Piotrkowie.

Karzewnik, w rozpiętej marynarce, stanął w jednym rzędzie ze starostą piotrkowskim Cubałą, komendantem wojewódzkim policji w Łodzi Łapińskim oraz szefem jednostki w Piotrkowie Mikułowskim. W odróżnieniu od funkcjonariuszy wzuł brązowe, podniszczone buty, jakie zakłada się na przykład na spacer do lasu.

Adam Karzewnik, pierwszy z lewej.

Od razu pomyśleliśmy, że trzeba coś z tym zrobić, bo już niedługo w Piotrkowie odbędą się obchody 550-lecia parlamentaryzmu i głupio byłoby, aby urzędnik pokazał się przed kamerami TV w znoszonych trzewikach.

Karzewnik jest biedny jak mysz kościelna, jedyne jego dochody za 2017 r. to 152 tys. wynagrodzenia w urzędzie miasta i 9 tys. z tytułu posiadanych udziałów w miejskiej spółce MZGK (> link). Nie ma żadnych oszczędności, papierów wartościowych, nie wspominając o rodzinnych srebrach, dziełach sztuki i in.

Dlatego zapraszamy naszych Czytelników do dostarczania do redakcji nieużywanych, męskich pantofli w kolorze czarnym, które uroczyście przekażemy wiceprezydentowi.

Jest tylko jeden problem, nie znamy rozmiaru. Dlatego zwróciliśmy się z pytaniem do urzędu miasta:

Biuro Prasowe

Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego

Uprzejmie proszę o informację (dość nietypową, przyznaję) jaki nr obuwia posiada pan wiceprezydent Adam Karzewnik?

Z poważaniem

K. Kozielski / red.

Niestety, urzędnik nie chciał współpracować i pomóc swojemu przełożonemu choć sprawa jak najbardziej odnosi się do prawidłowego funkcjonowania samorządowej instytucji:

Dzień dobry,
Biuro Prasowe nie odpowiada na pytania dotyczące życia prywatnego osób pracujących w Urzędzie Miasta. Zadane przez Pana pytanie nie dotyczy samorządu Piotrkowa Trybunalskiego ani pracy Urzędu Miasta.

Z poważaniem

Krzysztof Rudzki

Dlatego proponujemy, aby przekazywać buty w rozmiarze od 41 do 45, a te które nie będą pasowały podarujemy organizacji wspierającej najuboższych. Adres redakcji jest: > tutaj.

Za wszystkie dary z góry serdecznie dziękujemy.

→ (kk)

13.07.2018

• foto: KMP Piotrków

• czytaj także: > „Chojniak w Budapeszcie”

 

 

36
2

5 myśli na temat “Nowa akcja „Gazety Trybunalskiej”: podaruj wiceprezydentowi Karzewnikowi buty

 • 15/07/2018 o 14:28
  Permalink

  o, garbusek, ale jak na nim gajerek leży

  9

  1
  Odpowiedz
 • 15/07/2018 o 12:53
  Permalink

  Prezydent Chojniak w garniturach z technikum, zastępca Kacperek w kapotach z dziesięcioma iksami, teraz major Karzewnik z deficytem obuwniczym.
  Najwidoczniej nawet prowincyjne uposażenia powyżej 10 000PLN nie wystarczają do pierwszego.
  Przypomina to wszystko historię miliardera Jana Kulczyka, którego było nawet stać na niezbyt skomplikowany zabieg operacyjny serca w publicznym szpitalu w Wiedniu.

  11

  1
  Odpowiedz
 • 13/07/2018 o 19:16
  Permalink

  a jak tam pamiętna „akcja” z garniturem dla cysorza?

  13

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.