Melina. Sukces odważnych mieszkańców bloku przy ul. Sulejowskiej 29a

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Piotrkowie, zarządzające kamienicą przy ulicy Sulejowskiej 29a stanęło na wysokości zadania! Kobieta prowadząca w jednym z mieszkań nielegalny punkt sprzedaży alkoholu i papierosów otrzymała wymówienie umowy najmu.
Kliknij, aby powiększyć.

Pismo podpisane przez prezes TBS-u trafiło pod koniec czerwca do pani Agnieszki *) inicjatorki rozwiązania nabrzmiałego problemu, o którym napisaliśmy w połowie kwietnia w artykule pt. „Melina” dając przy tym konkretne rady, jak pozbyć się uciążliwej sąsiadki.

Prezes Sapińska w rozmowie telefonicznej ze „GT” potwierdziła, że instytucja przez nią kierowana wysłała do najemczyni lokalu pismo z wymówieniem umowy, dodając jednocześnie, że pracownicy TBS-u zebrali materiał dowodowy w postaci zeznań mieszkańców kamienicy i dokumentacji fotograficznej, który pokrył się z sytuacją opisaną w artykule.

Procedura przedstawia się następująco: jeśli handlarka alkoholem nie odwoła się od decyzji TBS-u będzie zmuszona zwolnić mieszkanie po upływie terminu wypowiedzenia. Jeśli wystąpi na drogę sądową, decyzję o ewentualnym przyznaniu jej lokalu socjalnego czy komunalnego podejmie sąd.

W tej chwili wydaje się, że argumenty i dowody przedstawione przez osoby zamieszkujące budynek są na tyle mocne, że sąd nie powinien mieć trudności z wydaniem właściwego wyroku.

Słowa najwyższego uznania należą się pani Agnieszce, która nie zważając na możliwe zagrożenie ze strony handlarki i jej, częstokroć pijanych i agresywnych klientów, wykazała się odwagą i determinacją oraz godną naśladowania postawą obywatelską, która cechuje ludzi przyzwoitych i uczciwych.

Warto zaznaczyć, że wkrótce po opublikowaniu artykułu jego bohaterka złożyła dwa zawiadomienia do organów ścigania: przeciwko pani Agnieszce i autorowi materiału prasowego, a także usiłowała wpłynąć na usunięcie tekstu, co oczywiście jej się nie udało.

Kolejny raz nie popisała się piotrkowska policja. Nie dość, że nie potrafiła przerwać procederu nielegalnego handlu używkami, to na dodatek rzeczniczka KMP Sidorko nie była łaskawa odpowiedzieć na pytanie, jakie czynności zostały podjęte przez funkcjonariuszy po złożeniu przez p. Agnieszkę zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

→ Mariusz Baryła

12.07.2018

• foto: archiwum prywatne pp. A i M, repr. GazetaTRYBUNALSKA.pl

*) na potrzeby publikacji imię zostało zmienione

• więcej o sprawie w art. pt.: > „Melina”

© materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy „Gazety Trybunalskiej”. Kup licencję

 

 

58
1

17 myśli na temat “Melina. Sukces odważnych mieszkańców bloku przy ul. Sulejowskiej 29a

 • 16/10/2018 o 07:17
  Permalink

  Może jak kogoś z was kiedyś dziecko kupi od niej alkohol i się przekręci to w tedy otworzą się oczy. Zalujecie baby ale jak są do niej pielgrzymki zajszczanych klijentow to ok. Czasem się zdąży że kupujacemu puści zaworek lub zwieraczek a mieszkańcy muszą na to patrzeć.

  2

  0
  Odpowiedz
 • 16/10/2018 o 07:04
  Permalink

  Inaczej będziecie śpiewać jak wasze dziecko kiedes kupi od tej baby alkohol i się przekręcić, ciekawe co w tedy. Mówicie że się na niej uwzieli ciekawe czy byście chcieli by na waszej klatce odbywały się pielgrzymki pijanych zajszczanych smakoszy wytrawnego Porto, a wasze dzieci na to patrzył i na to jak co nie którym z kupujących puści na klatce zasorek tudzież zwieraczek

  2

  0
  Odpowiedz
 • 13/10/2018 o 17:47
  Permalink

  Pani Zofia sama innych sasiadow wszedzie podierdala gdzie po padnie ona sama uprzyksza ludzia zycie .i sprzedaje swoja wodeczke nie wiadomo pochodzenia i papierosy caly czas .powinna wyladowac na bruku z pieskami lub isc mieszkac do swego auto przed kamienica ktory stoi.przeciesz bagatemu wszystko wolno.

  3

  0
  Odpowiedz
 • 14/07/2018 o 13:12
  Permalink

  A komentarz sedziny karnej udowadnia jak „wyższe sfery” ublizaja ludziom jak nie wiesz kim jestem to mnie nie osądzaj bo głupia to jesteś może ty. A jeżeli jestem normalnym człowiekiem płacę czynsz to nigdzie nie wyląduje natomiast ż twoim niewyparzonym pyskiem ty możesz wylądować ale morda w błocie….

  3

  3
  Odpowiedz
  • 14/07/2018 o 18:29
   Permalink

   Zosia przestan pie…. glupoty. zabieraj ten swoj kiosk i wypad na Przemyslowa

   11

   1
   Odpowiedz
 • 14/07/2018 o 13:09
  Permalink

  A komentarz sedziny karnej udowadnia jak „wyższe sfery” ublizaja ludziom jak nie wiesz kim jestem to mnie nie osądzaj bo głupia to jesteś może ty. A jeżeli jestem normalnym człowiekiem płacę czynsz to nigdzie nie wyląduje natomiast ż twoim niewyparzonym ptakiem ty możesz wylądować ale morda w błocie….

  2

  5
  Odpowiedz
 • 14/07/2018 o 10:31
  Permalink

  Sulejowska to ulica gdzie zawsze się coś działo i dziać będzie. Jak szanownej burżułazji nie pasuje to wypad w jakie apartamenty a nie tu się przybłakali i będą ludziom życie umilać. Całe życie tu
  Sie mieszka i nie było takiego konfidenctwa… jak można tak robić żeby sąsiad sąsiadowi kłody pod nogi rzucał.. to się nazywa patologia dopiero…. No ale cóż karma kiedyś wróci. Uwzieły się na kobitke ż dołu – ciekawe kto następny p.s gorzej jak się za nie kiedy kto weźmie;-) pozdrawiam fanów konfidentek!

  4

  12
  Odpowiedz
  • 14/07/2018 o 11:35
   Permalink

   komentarz bezlitosnej dowodzi ze 79,8% Polakow to debile. wyladujesz glupia babo w baraku to inaczej bedziesz kwiczec

   8

   3
   Odpowiedz
 • 13/07/2018 o 21:17
  Permalink

  ale jest jeszcze jedna pani na sulejowskiej ktora nie handluje niczym ale bardzo uprzykrza ludziom życie od wielu wielu lat a możę by tak administracja się i nią zajęła ludzie by wreszcie odżyli

  8

  0
  Odpowiedz
 • 13/07/2018 o 17:17
  Permalink

  ciekawe co dalej z tą kobietą? jest sama w tym wszystkim a sąsiedzi ją gnębią do tego stopnia że będzie musiała się wyprowadzić

  1

  11
  Odpowiedz
  • 13/07/2018 o 17:27
   Permalink

   Lenka przyjmij kobicinę do siebie, będziesz miała wódę i fajki gratis. Faktycznie należy jej współczuć, powinna domagać się od sąsiadów odszkodowania, bo jej obroty spadły.

   13

   3
   Odpowiedz
  • 16/10/2018 o 15:33
   Permalink

   To ja przygarnij jak Ci tak żal. …
   Przestępców raczej nie powinno się chronić ale oczyszczać budynki z takich ludzi. ..bo stwarzają zagrożenie życia i zdrowia….
   Nawet na bruk..!!!
   A nie dawać mieszkania za darmo a oni tam dewastują wszystko i szerzą działalność przestępczą …TBS więcej inwigilacji wobec ludzi z przydziału !

   0

   0
   Odpowiedz
 • 13/07/2018 o 17:01
  Permalink

  Szok czytać po prostu to najwyraźniej nazywa sie frajerstwo w zły rewir trafiła a poreszta każdy niech pulnuje siebie !

  1

  9
  Odpowiedz
 • 13/07/2018 o 16:15
  Permalink

  jakoś ta pani się nie przejęła tą sytuacją handluje w dalszym ciągu i to nawet dzieciom

  9

  1
  Odpowiedz
  • 13/07/2018 o 16:46
   Permalink

   Czy może jest Pan w posiadaniu zdjęcia? Jeśli tak prosimy o przesłanie. Opublikujemy. (red.)

   10

   2
   Odpowiedz
 • 13/07/2018 o 10:26
  Permalink

  Ciekawe, czy i sąd stanie na wysokości zadania? Oby, gonić patologię i lewych handlarzy.

  13

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.