Kleszczowscy samorządowcy: Odpowiemy na kłamstwa poseł Małgorzaty Janowskiej

Wczoraj, 20 lipca br., na stronie Urzędu Gminy w Kleszczowie ukazało się oświadczenie tamtejszych samorządowców odnoszące się do wypowiedzi poseł Małgorzaty Janowskiej (Bełchatów).

Janowska trafiła do Sejmu 8 lutego 2017 r. z listy Kukiz’15 po tragicznej śmierci posła Wójcikowskiego (> link). Wstąpiła do klubu poselskiego Republikanie, a następnie przeszła do klubu PiS. 20 lipca ogłoszono jej nominację na członka komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT.

Władze gminy Kleszczów piszą:

9 lipca w audycji Radia Łódź „Gość po 8” poseł Małgorzata Janowska, próbując uzasadniać ogłoszony przez siebie projekt przyłączenia do gminy Bełchatów najbardziej uprzemysłowionej części gminy Kleszczów, wypowiedziała oczywiste kłamstwa.

Jedna z jej wypowiedzi dotyczyła inwestycji drogowych, realizowanych przez gminę Kleszczów i brzmiała:

„Chciałam też podkreślić, że np. w gminie Kleszczów po trzech latach funkcjonowania drogi czy chociażby chodnika jest zrywany i zakładany nowy ze względu na to, że muszą inwestować te pieniądze, a już naprawdę nie wiedzą na co. Dlaczego po prostu nie mogą się podzielić tymi środkami i przekazać”.

W kolejnym fragmencie zarzuciła Gminie Kleszczów, iż ta nie dzieli się swoimi środkami z innymi samorządami:

„Na tych wywiadach mieszkańców Kleszczowa – nie ukrywam, że oglądałam – była informacja, że oni dzielą się tymi środkami. Chciałam od razu zdementować tę informację. Od dłuższego czasu, gdy zasiada tu obecny wójt, wszystkie gminy ościenne pisały pisma o dofinansowanie różnych inwestycji. Jedna gmina minimalne środki dostała, pozostałe nic nie dostały. Więc tego dzielenia tak naprawdę nie było”.

Zacytowane wypowiedzi traktujemy jako naruszenie dobrego imienia osoby prawnej, jaką jest Gmina Kleszczów. Pani Małgorzata Janowska jako poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej powinna dawać przykład rzetelnego ważenia słów i sprawdzania argumentów, na które się powołuje – zwłaszcza w swoich publicznych wypowiedziach. Tymczasem wbrew oczywistym faktom i dowodom, które możemy udostępnić, zarzuciła Gminie Kleszczów niewłaściwe postępowanie w prowadzonej przez nią działalności.

Oświadczamy, że niepoparte faktami przypisywanie Gminie Kleszczów i jej organom działań niekorzystnych dla budżetu gminy, a także negowanie faktu bardzo szerokiej pomocy finansowej, udzielanej w ostatnich latach przez Gminę Kleszczów innym samorządom, może skutkować utratą zaufania, potrzebnego do funkcjonowania Gminy Kleszczów zgodnie z zakresem przypisanych jej zadań.

W świetle powyższych faktów Gmina Kleszczów podejmie kroki prawne wobec poseł Małgorzaty Janowskiej.

→ (kk)

21.07.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

49
1

4 myśli na temat “Kleszczowscy samorządowcy: Odpowiemy na kłamstwa poseł Małgorzaty Janowskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.