Już nie tak głucho wszędzie czyli do usłyszenia po 17 sierpnia 2018 r.

„Telefony w urzędzie miasta działają” – informację pod takim tytułem zamieszczono w dniu 25.07.2018 r. na stronie internetowej piotrkowskiego urzędu miasta:

Po przerwie spowodowanej problemami technicznymi wznawiane są połączenia telefoniczne w Urzędzie Miasta. Można już się dodzwonić do budynków Urzędu Miasta przy Pasażu Rudowskiego 10 oraz ul. Szkolnej 28. Systematycznie wznawiane będą połączenia w kolejnych jednostkach. W najbliższych dniach połączenia będą wznowione m.in. w Centrum Informacji Turystycznej, Biurze Partnerstwa i Funduszy oraz Pracowni Planowania Przestrzennego.

– Pracownicy firmy, która obsługuje połączenia telefoniczne Urzędu Miasta i jednostek podległych, mają ustaloną listę priorytetów działania. W kolejnych dniach połączenia będą wznawiane w kolejnych jednostkach – wyjaśniają magistraccy urzędnicy (> link).

Nie omieszkał powielić tej wiadomości portal „epiotrkow.pl” (> link).

Komentarz

Nic dodać, nic ująć – propaganda sukcesu. Bo jakże inaczej. Sekretarz miasta pan Bogdan M. dokonał cudu. Do przetargu zgłosił się tylko jeden oferent z Wrocławia (nie będę podawał nazwy firmy żeby jej nie robić reklamy).

A co na to osoby niepełnosprawne które z konieczności korzystają z usług Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie? Dzwoniąc pod dotychczasowy numer telefonu MOPR (447339003) usłyszymy: „Przepraszamy, nie ma takiego numeru”. Podobnie do MZK, ZDiUM, TBS itd. i pozostałych jednostek organizacyjnych podległych urzędowi miasta Piotrkowa Tryb.

Działa za to infolinia i telefony biura obsługi mieszkańców, ale niestety nie zostaniemy połączeni z nikim spoza urzędu miasta przy Pasażu Rudowskiego i na ul. Szkolnej.

Na pytanie, które zadałem telefonicznie w dniu 26.07.2018 r. etatowemu pracownikowi biura rzecznika prezydenta miasta Piotrkowa Tryb. panu Krzysztofowi R., kiedy zostaną uruchomione wszystkie telefony do podległych jednostek organizacyjnych – nie potrafił odpowiedzieć i odesłał mnie do referatu administracji i majątku, do kierownika Mariusza M. , który przebywa na urlopie.

Próbowano mnie połączyć jeszcze z trzema innymi urzędnikami z rzeczonego referatu, ale niestety nikt się nie zgłaszał. W końcu kiedy zacząłem już tracić cierpliwość, telefon odebrała pani Marzena K., która pocieszyła mnie, że wszystkie telefony mają działać do 17 sierpnia 2018 r. (sic!)

Na pytanie: – A co jak nie będą działać?, odparła: – Będziemy naliczać odsetki.

Bardzo pocieszająca wiadomość! Tylko co z tego będzie miał interesant urzędu miasta ? Na kolejne pytanie: dlaczego akurat wybrano tego a nie innego oferenta, usłyszałem, że do przetargu zgłosił się tylko jeden.

Nic to jak widać, dla sekretarza piotrkowskiego urzędu miasta jak również dla starającego się o reelekcję urzędującego prezydenta bowiem błogi spokój nikomu jeszcze nie zaszkodził!

Fakt, że w 47 jednostkach organizacyjnych telefony nie działają ponad 2 miesiące, to przecież nic takiego.

Do 17 sierpnia 2018 r mają działać już wszystkie. Sprawdzimy, obiecuję.

→ (ha)

26.07.2018

• foto: gratisography.com

• czytaj także: > „Ludzie listy piszą… głuche telefony”

 

 

31
2

10 myśli na temat “Już nie tak głucho wszędzie czyli do usłyszenia po 17 sierpnia 2018 r.

 • 27/07/2018 o 11:57
  Permalink

  W dalszym ciągu nie można się dodzwonić do dyrekcji szkół. Np. w dniu dzisiejszym 27.o7.2018 r. dzwoniąc do sekretariatu II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie
  ul. S. Żeromskiego 11w Piotrkowie Trybunalskim tel. 44 732-38-07 usłyszałem – Przepraszamy, nie ma takiego numeru. A zatem zainteresowani nie dowiedzą się przez telefon czy zdali egzaminy poprawkowe. A niebawem rozpocznie się rekrutacja.
  Ile szkół tyle głuchych telefonów w Piotrkowie Trybunalskim. A niektórzy dojeżdżają ponad 4o km.
  I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego Al. Kopernika 1 w Piotrkowie Trybunalskim, tel. 44 732-69-90. itd. itd.
  Pani prezydencie Chojniak:
  Jest pan z zawodu nauczycielem i do pana szkoły w której pan uczył zanim został prezydentem naszego miasta, też nie można się dodzwonić. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Roosevelta 1 tel. 44 732-38-33

  (ha)

  8

  0
  Odpowiedz
 • 27/07/2018 o 09:08
  Permalink

  Taki mamy klimat … by nie powiedzieć ch[..] du[..] i kamieni [….]
  To miasto „istnieje tylko teoretycznie”.
  Wiele klasycznych cytatów pasuje jak ulał do lokalnej sitwy.

  6

  0
  Odpowiedz
 • 27/07/2018 o 09:04
  Permalink

  Szarzy urzedowi wyrobnicy nie maja nic do powiedzenia. Co im sie kaze to musza wykonac. A pensje biedronkowe. I wcale nie za tzw. Siedzenie na dupie. Sa tez inni… Tu bez komentarza… Szanujcie zwyklych szarakow, bo nie macie pojecia o ich sytuacji

  5

  0
  Odpowiedz
 • 27/07/2018 o 07:54
  Permalink

  Zamknąć w ogóle UM do 17 sierpnia. Przekonamy się czy jest nam potrzebny czy nie?

  6

  0
  Odpowiedz
 • 26/07/2018 o 19:28
  Permalink

  Po co tam telefony ??? Zdrowiej przychodzić osobiście, najlepiej na kolanach jak dziady proszalne.

  10

  1
  Odpowiedz
  • 26/07/2018 o 21:56
   Permalink

   Petent powinien przed obliczem urzędnika mieć wygląd lichy i durnowaty, tak aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy urzędnika nie peszyć.

   6

   0
   Odpowiedz
   • 27/07/2018 o 09:02
    Permalink

    Szarzy urzedowi wyrobnicy nie maja nic do powiedzenia. Co im sie kaze to musza wykonac. A pensje biedronkowe. I wcale nie za tzw. Siedzenie na dupie. Sa tez inni… Tu bez komentarza… Szanujcie zwyklych szarakow, bo nie macie pojecia o ich sytuacji

    5

    0
    Odpowiedz
    • 27/07/2018 o 17:07
     Permalink

     Ciekawe na kogo ci szaracy głosowali i na kogo zagłosują w najbliższych wyborach? Sam się przecież nie wybrał…

     4

     0
     Odpowiedz
     • 27/07/2018 o 17:58
      Permalink

      Osmiesza sie Pan takimi wywodami.

      2

      3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.