Chojniak zadłuża miasto 2018 vol. 2. Szokująca wysokość kredytu

Żarty się skończyły. 60 mln złotych kolejnego kredytu jaki zaciągnął piotrkowski magistrat plus 150 mln bieżącego zadłużenia oznacza jedno – bankructwo miasta.

W piśmie opublikowanym na urzędowej stronie czytamy:

W jakiej wysokości będą to dochody, które rzekomo pozwolą spłacić te potężne kwoty tego już się nie dowiadujemy, podobnie jak tego, kto i na jakich warunkach kredytu udzielił. Można przypuszczać, że na spłatę zostaną zaciągnięte kolejne pożyczki, bo perspektyw na nadzwyczajne dochody zwyczjnie nie ma. Tak właśnie tworzy się spiralę kredytową.

Jako jedyne medium w tym umierającym mieście, niepowiązane żadnymi koteriami polityczno-towarzyskimi, od dawna alarmujemy, że samorządowe pieniądze są trwonione przez ignorantów w tanich garniturach, którzy o zarządzaniu miastem mają takie samo pojęcie, jak o twórczości shodō.

Za stan finansów Piotrkowa w równym stopniu, jak koalicja rządząca, odpowiadają radni opozycji, którzy okazali się przewidywalnie nieskuteczni (czytaj: > „Radni PiS: Janik i Lorek. Panowie czy nikt wam nie powiedział, że jesteście śmieszni?”) i ograniczyli się do pustych oświadczeń i bezsensownych dyskusji podczas obrad rady miasta.

Pycha zawsze kroczy przed upadkiem.

→ (mb)

3.07.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj więcej: > „Chojniak zadłuża miasto 2017”

• czytaj także: > „Chojniak zadłuża miasto 2016”

• czytaj także: > „Chojniak zadłuża miasto 2018”

#chojniaknabruk

Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.

 

 

 

 

 

 

 

52
2

5 myśli na temat “Chojniak zadłuża miasto 2018 vol. 2. Szokująca wysokość kredytu

 • 05/07/2018 o 13:35
  Permalink

  Jakoś dziwnie zbiega się w czasie zarządzenie dotyczące zaciągniecie rekordowego zadłużenia w kwocie 60.000.000 zł i podwyżki ceny wody przez piotrkowski PWiK (którego „nadzorcą” jest prezydent).

  6

  1
  Odpowiedz
 • 03/07/2018 o 17:10
  Permalink

  Pieniędzy nie ma a mus dokończyć dzieło życia: MEDIATEKĘ!

  15

  3
  Odpowiedz
 • 03/07/2018 o 16:37
  Permalink

  Ciekawy jestem cóż to za inwestycje są planowane. Bo poki co, to zarówno bieżacy budżet, jak i zaciągane długi są po prostu przeżerane przez wąską grupę beneficjentów, których smiało można nazwać ,,nadzwyczajną kastą Piotrkowa”.
  Mozna śmiało powiedzieć, że juz od dawna miasto znajduje się w spirali zadłużenia, zmierzającą tylko w jednym kierunku. Jedyna nadzieja w zmianie władzy samorządowej i przyciągnięcie do miasta co najmniej jednego inwestora strategicznego, który będzie płacił podatki. Na to urzędników z magistratu nigdy nie było stać, ponieważ w istotnie przeciwnym celu zostali na piastowane stanowiska mianowani.
  Wystarczą im łupy z sypiącego się budżetu. W razie przysłowiowego W, zadłużenie to problem Piotrkowian i władzy centralnej w Warszawie. Prawda panie Chojniak?

  17

  4
  Odpowiedz
 • 03/07/2018 o 16:01
  Permalink

  właśnie wodze z metra podnoszą,jakoś 3ba spłacić kosztem mieszkańców
  OBY do października i motłoh w PiZZ’du

  14

  5
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.