Bunt resortowych rodzin

Po raz pierwszy od 1989 roku zjednoczona prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele wprowadza decydujące zmiany ustrojowe dzięki samodzielnemu rządowi. Co prawda do Polski uczciwej i sprawiedliwej jeszcze droga daleka, to jednak ,,nie od razu Rzym zbudowano”.

Równe prawa dla wszystkich nie mieszczą się w głowach resortowych rodzin, które z dnia na dzień tracą przywileje, wpływy i mamonę. To właśnie ,,dzisiejsi” zbuntowani Polacy uwłaszczyli się przy okrągłym stole na majątku narodowym.

Całkowicie oderwani od panującej rzeczywistości doprowadzili do ogromnego rozwarstwienia społecznego. Klasa średnia praktycznie przestała istnieć, a wiele rodzin zmuszono do szukania chleba poza granicami kraju, dopełniając liczbę naszych rodaków do niespełna 20 mln.

Dziś, odsuwane od wpływów resortowe rodziny czują się zagrożone. Beztroskie 27 lat łupienia i skalpowania Polaków właśnie się kończy. To ostatnie podrygi konającej ostrygi. Przed nami jesienna mobilizacja i wymiana składu w samorządach.

Odsuńmy na boczny tor elektorskich namiestników i pryncypałów. To ludzie bez godności i szacunku. Dziś czyste ręce i sumienie to rzeczy bezcenne. Można spokojnie żyć, garderoby nie reformować a w lustro spoglądać bez obrzydzenia. Czas na zmiany, a że diabeł boi się święconej wody, to krzyku będzie co niemiara.

→ Tomasz Bednarczyk

19.07.2018

• foto: paxabay.com

• więcej tekstów Bednarczyka: > tutaj

Tomasz Bednarczyk (ur. w 1978 r. w Wieluniu) –  jest absolwentem Politechniki Łódzkiej na wydziale Chemii Ogólnej i Nieorganicznej. Jego pasją są: historia, polityka, sprawy społeczne. Mieszka w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 

26
2

2 myśli na temat “Bunt resortowych rodzin

 • 20/07/2018 o 10:27
  Permalink

  Błędem Mazowieckiego było przyjęcie założenia, że jeśli już jest Wolna Polska, to obywatele
  będą pracować dla jej dobra, a elity przede wszystkim. Było to założenie idealistyczne,
  podobne do założenia Balcerowicza, który sądził, że kadra gospodarcza PRL-u zna się
  na gospodarce i potrzebuje tylko swobody. Czas pokazał, że zarówno elity i management należało
  trzymać na uwięzi. Błąd ten skutkuje 30 letnim permanentnym wyłapywaniem złodziei,
  przy powszechnym sprzeciwie tzw. elit.

  23

  0
  Odpowiedz
 • 19/07/2018 o 20:03
  Permalink

  Ale pisowskie pierdzielenie xD PiS to komuna bis

  2

  29
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.