Zadymienie mieszkania przy ul. Wojska Polskiego

Zadymiony Piotrków, to pierwsze słowa jakie przychodzą na myśl w związku z dzisiejszymi działaniami straży na terenie miasta.

Nie minęło kilka kwadransów, jak strażacy z JRG w Piotrkowie wrócili do bazy po akcji oddymiania mieszkania i klatki schodowej w bloku na os. Wyzwolenia, o czym pisaliśmy w notatce „Zadymienie w bloku na os. Wyzwolenia”, a już o godzinie 18:50 kolejny wyjazd.

Ulica Wojska Polskiego, odnowiona kamienica należąca do zasobów gminy. W mieszkaniu na parterze jakiś nieszczęśnik, będący pod wpływem alkoholu, zgłodniał. Zabrakło mamusi i postanowił sam przyrządzić sobie coś do jedzenia.

Efekt był taki, że na miejsce dotarły dwa wozy bojowe, oficer w aucie osobowym i karetka pogotowia. Funkcjonariusze wyprowadzili nieboraka z ciemnego od dymu lokalu. Nie bardzo wiedział o co chodzi.

Na chodniku zgromadziło się kilkunastu okolicznych mieszkańców i z ciekawością przyglądało się pracy mężczyzn w czerwonych hełmach. W drzwiach pojawił się przenośny wiatrak i bardzo szybko wyciągnął z wnętrza spaliny, odór jednak pozostał.

Młoda, ładna dziewczyna stojąca na schodach sąsiedniego domu uśmiechnęła się kwaśno; ten grymas łatwo było odczytać: – To znowu ten, zawsze coś przeskrobie…

Lekarz zbadał niedojdę i zaproponował konsultację w szpitalu. W tym momencie do domu wróciła matka mężczyzny; oboje odmówili wizyty w lecznicy.

Pierwszy zastęp odjechał po 15 minutach, drugi wrócił do remizy o 19:20.; wcześniej wezwano straż miejską, aby popilnowała dobytku i poczekała na administratora nieruchomości – kogoś z TBS-u. Funkcjonariusze byli chyba w szoku bojowym, bo zaparkowali auto tak, że gorzej być nie mogło.

Gdyby podsumować koszty akcji, to z pewnością wystarczyłoby pieniędzy na niejeden wykwintny obiad w eleganckiej restauracji.

→ (mb)

7.06.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej akcji z udziałem PSP: > tutaj

 

 

28
1

8 myśli na temat “Zadymienie mieszkania przy ul. Wojska Polskiego

 • 09/06/2018 o 12:16
  Permalink

  Nie rozumiem jakim prawem p. Baryla udostepnil zdjęcia tego ów człowieka z tego co się orientuję to jest naruszenie prywatności p. Baryla to jest hiena gazetowa z tego żyje tylko że zapomina że tak się nie robi nie wa, ne że to alkoholik ale CZŁOWIEK

  1

  4
  Odpowiedz
  • 11/06/2018 o 11:00
   Permalink

   To nie są zdjęcia „tego ów człowieka”, ale zdjęcia zrobione przez redaktora, jak widać. Nie widzę naruszenia prywatności, zważywszy, że nawet ratownicy i strażacy mają „zamazane” twarze.

   3

   0
   Odpowiedz
 • 08/06/2018 o 17:08
  Permalink

  niezmiernie logiczny i składny artykuł! cyt.” odnowiona kamienica” a może prościej- niedawno odnowiona bądź niedawno wyremontowana kamienica, jakby można było coś staro odnowić. Ponadto chyba wystarczy opis sytuacji=sensacji a tutaj jest sporo określeń oceniających albo wręcz stygmatyzujących- nieszczęśnik, nieborak, niedojda. I oczywiście ukłon w stronę Straży Miejskiej też musiał być. Nagroda Pulitzera w przyszłym roku MUSI być.

  2

  6
  Odpowiedz
  • 11/06/2018 o 16:42
   Permalink

   To jak w końcu miałoby być? :-)))))))

   1

   0
   Odpowiedz
 • 08/06/2018 o 10:48
  Permalink

  widzę błąd w artykule… „a już o godzinie 18:50 kolejny wyjazd.”—>”Pierwszy zastęp odjechał po 15 minutach, drugi wrócił do remizy o 17:20″

  6

  0
  Odpowiedz
  • 08/06/2018 o 11:19
   Permalink

   Oczywiście chodziło o godz. 19:20. Dziękujemy. Poprawiamy. (red.)

   4

   2
   Odpowiedz
   • 08/06/2018 o 22:54
    Permalink

    dziękuję za nie usunięcie komentarza jak to robi pewien inny portal… super, szacun dla Was, że potraficie przyznać się do błędu i go nie tuszujecie po kryjomu. Pozdrawiam 🙂

    3

    1
    Odpowiedz
 • 07/06/2018 o 23:46
  Permalink

  Ciapaki… i wszystko jasne!!! 😛

  5

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.