XIII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – dzień 1 (dużo zdjęć)

Przedstawiciele stu klubów „Gazety Polskiej” z kraju i z zagranicy spotkali się w piątek, 15 czerwca 2018 r,. w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale k/ Tomaszowa Mazowieckiego na corocznym zgromadzeniu.

Ten największy i najbardziej prestiżowy zlot środowiska prawicowego przyciągnął w tym roku ponad 600 uczestników. Przywitał ich redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”; Tomasz Sakiewicz podsumował miniony rok w działalności klubów i mediów należących do Strefy Wolnego Słowa. Podkreślił, że obecny, 2018 r., jest wyjątkowy nie tylko z powodu 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także dlatego, że ćwierćwiecze swojego istnienia świętuje reaktywowana „Gazeta Polska”.

Sakiewicz pochwalił się nowym projektem jakim jest „Poland Daily” – anglojęzyczny program informacyjny nadawany prze Telewizję Republika.

Głos zabrali także jego zastępcy: Katarzyna Gójska-Hejke i Piotr Lisiewicz, który stwierdził: – Bitwę o Polskę wygra ten, kto wykaże więcej determinacji. Dziękuje, że jesteście, że ten entuzjazm nie wygasł.

Prezes klubów „Gazety Polskiej” Ryszard Kapuściński podziękował gospodarzowi zjazdu, dyrektorowi COS Waldemarowi Wendrowskiemu, sponsorom, organizatorowi – Fundacji Klubów GP i producentom wydarzenia: Ewie i Annie Wójcik, Beacie i Waldemarowi Dróżdżom oraz całemu klubowi „GP” z Piotrkowa Trybunalskiego.

Wioletta Jedlińska z kancelarii marszałka Senatu odczytała list Stanisława Karczewskiego skierowany do uczestników zjazdu, zawierający wiele ciepłych słów pod adresem prezesa klubów i redaktora „Gazety Polskiej”.

Również szef PiS Jarosław Kaczyński w piśmie zaprezentowanym przez Joannę Lichocką nie szczędził komplementów, wyrazów uznania i szacunku za pracę, jaką od 25 lat wykonują dziennikarze „GP” i pozostałych mediów tworzących grupę wydawniczą.

Panel dyskusyjny „Polska, innowacyjna gospodarka” prowadzony przez wiceprezesa banku PKO BP zgromadził doświadczonych menedżerów z PZL-Świdnik, PKN Orlen, Totalizatora Sportowego, Tauronu, spółki Synthos, a także Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Przybycie do Spały premiera Mateusza Morawieckiego było podkreśleniem rangi wydarzenia. Prezes Rady Ministrów przedstawił zebranym osiągnięcia i plany swojego rządu, przekrojowo omówił najważniejsze zagadnienia związane z funkcjonowaniem państwa; odniósł się do reformy sądownictwa, gospodarki, opieki społecznej, cyfryzacji, zmian w przepisach podatkowych, polityki zagranicznej ze szczególnym uwzględnieniem relacji pomiędzy Polską a Unia Europejską, itd. Nie unikał mocnych słów:

– Nikt tyle nie zrobił przez ostatnie 30 lat, mogę nawet powiedzieć 130 lat, jak ktoś chce, dla celów polityki społecznej, ile my zrobiliśmy, rząd PiS. Przeznaczyliśmy wszystkie środki odzyskane z rąk mafii vatowskich, a również wielkich korporacji międzynarodowych, które unikały płacenia podatków – powiedział Morawiecki.

 

Podsumowując rządy Prawa i Sprawiedliwości stwierdził:

Potwierdzamy wszystkimi naszymi działaniami, że jesteśmy spadkobiercami „Solidarności”, zabieramy emerytury esbekom i ubekom, a dajemy je społeczeństwu.

Wystąpienie premiera zostało nagrodzone owacjami na stojąco. Po krótkim odpoczynku Morawiecki wyszedł do zgromadzonych, odpowiadał na pytania, pozował do zdjęć, rozdawał autografy, a kiedy po koncercie Pawła Piekarczyka, Jana Pietrzaka, Jerzego Grunwalda i Bartłomieja Kurowskiego opuszczał halę COS publiczność skandowała: Mateusz, Mateusz, Mateusz… aż zniknął za drzwiami swojej limuzyny.

→ Mariusz Baryła

16.06.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• video: PAP

• o ubiegłorocznym, XII Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”  czytaj: > tutaj

 

 

69
3

4 myśli na temat “XIII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – dzień 1 (dużo zdjęć)

 • 26/06/2018 o 15:13
  Permalink

  Morawiecki opowiadal bajki ateraz zaczol opowiadac kawaly zenada

  5

  1
  Odpowiedz
 • 17/06/2018 o 23:17
  Permalink

  Dlaczego wszystkie komentarze dodane do tego artykulu znikneły ?

  19

  1
  Odpowiedz
   • 18/06/2018 o 20:05
    Permalink

    Sporo wpisow bylo w sobote a dzis rano nie bylo żadnego . Ciekawe czy zostały usuniete tylko dlatego , że były niezbyt przychylne dla obecnie rządzącej partii?

    10

    2
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.