W Piotrkowie po 23. wódki nie kupisz, ale jak chcesz, to i tak się uchlasz

To największy sukces piotrkowskiego magistratu i samorządu od 26 listopada 2006 r., kiedy to na fotelu prezydenta zasiadł mgr inż. Krzysztof Chojniak z zawodu nauczyciel.

Uchwala o zakazie sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach paliw w godzinach 23-6 zaczęła obowiązywać trzy tygodnie temu. Wojewoda łódzki, który początkowo miał zastrzeżenia do aktu prawnego stworzonego w Piotrkowie, ostatecznie wycofał swoje uwagi.

Dało to asumpt Chojniakowi, aby pojawić się w rozgłośni Polskiego Radia i ogłosić urbi et orbi, że oto on: nauczyciel-elektryk dba o zdrowie mieszkańców, mlekiem i miodem płynącego, grodu.

Nazwisko „Słońca Piotrkowa” pojawiło się także w prestiżowym i opiniotwórczym tygodniku „Niedziela”, co z pewnością dopełniło skali sukcesu (> link) i zwiększyło rozpoznawalność samorządowca na arenie krajowej i międzynarodowej.

„Gazeta Trybunalska” przypomina nieśmiało, że urzędnicy od kilku lat usiłują promować Piotrków jako miasto piwowarów (> link). W tym celu jeżdżą na rozmaite imprezy branżowe, gdzie w towarzystwie przedstawicieli jednego z browarów rozdają ulotki i foldery.

Sprzeczności pomiędzy ograniczeniami w sprzedaży napojów alkoholowych, a promocją browaru nie ma żadnej, bo jak twierdzi polski filozof i etyk Ferdynand Kiepski „piwo, to nie alkohol”.

Jest jeszcze jedna dobra wiadomość: chlać na umór można w knajpach, bo gminne przepisy w lokalach gastronomicznych nie obowiązują.

→ (mb)

21.06.2018

• na zdjęciu: za stołem siedzą: mgr inż. Chojniak i p. Chojniakowa, foto: Mariusz Baryła / graffiti24.pl

• czytaj także: > „Władze Piotrkowa chcą wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 22.”

 

 

31
5

7 myśli na temat “W Piotrkowie po 23. wódki nie kupisz, ale jak chcesz, to i tak się uchlasz

 • 13/08/2018 o 09:24
  Permalink

  Te zakazy sprzedaży to nic innego jak ograniczenie demokracji!! i szansa na rozwój melin handlujących wódką

  0

  1
  Odpowiedz
 • 22/06/2018 o 07:58
  Permalink

  Chojniak we wspomnianym wywiadzie udzielonym Programowi Pierwszemu Polskie Radia posunął się do krytyki Zbigniewa Bońka za reklamę piwa, że to mu jakoś nie współgra. Chojniak wyznał również że jest abstynentem.
  Jedna nie przeszkadza mu to że sam reklamuje browar, na wszystkich miejskich imprezach stoją browary…
  Taki święty a z diabłem się układa?

  9

  2
  Odpowiedz
 • 22/06/2018 o 00:13
  Permalink

  A we wczorajszym wydaniu telewizyjnych Informacji piotrkowskich, SzP. redaktór naczelna Elizabeth Jarschak, po raz kolejny udowodniła, że jest osobą „inteligentną inaczej”, bez wykształcenia dziennikarskiego, która myśli, że jej nowomowa oraz mdłe, pseudopoetyckie wypociny są rodzajem przykrywki, a widzowie będą przymykać oczy na jej komentarze (a guzik prawda!).

  Też nie jestem jakimś wulkanem inteligencji i tak jak wielu, popełniam błędy… ale irytujący tembr głosu i głupiutkie komentarze tej Pani skutecznie odbierają przyjemność oglądania niskobudżetowego kanału TV, finansowanego z mamony podatników (a mnie oglądanie tego chłamu jest w pewnym sensie, rodzajem rozrywki… in plus zasługuje czołówka sztandarowego programu czyli „Informacji”, która emitowana jest już 4,5 roku, a wykonaniem od serwisów lokalnych TVP3; tylko oprawa muzyczna jest trochę nijaka)! Aż ma się wątpliwości czy ukończyła jakiekolwiek studia… 😛

  Najlepsze przykłady tępoty tej Pani: jej zdaniem nasza drużyna przegrała z… Singapurem (!), ale to jeszcze nic: kiedy przed 2 laty zmarł śp. Zbigniew Mroziński (piotrkowski działacz opozycyjny w latach 80. i samorządowiec), powiedziała, że był 1 z miejskich opozycjonalistów! :// Aż się boję, co będzie dalej… może przekręci nazwisko „niezatapialnego” prezydenta naszego miasta?! 😛 Trzymam kciuki za Pana w dobijaniu tego babiszcza! Wierny czytelnik.

  9

  5
  Odpowiedz
  • 22/06/2018 o 02:11
   Permalink

   Zapomniałem napisać, że aktualna czołówka nie odstaje od tych z TVP3 (a nawet im dorównuje)… ale ze mnie gapa!!! 😉

   5

   1
   Odpowiedz
 • 21/06/2018 o 21:39
  Permalink

  A kto uchwalił takie prawo? Twój ukochany PIS panie Baryla.

  6

  5
  Odpowiedz
  • 22/06/2018 o 10:12
   Permalink

   Ale to samorząd zdecydował, 1223465. Z tego co wiem, nawet radni PiS mają zdecydowaną mniejszość, więc nietrafiony argument.
   Panie Redaktorze, nie wiedziałem, że Pan taki PIS! ;)))).

   5

   0
   Odpowiedz
 • 21/06/2018 o 18:11
  Permalink

  pacząc na odwrócone kieliszki: PJOTER wzion Halyne na sucho

  4

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.