Śmierć Piotra Pawła Krysiaka

Z wielkim bólem i porażającym smutkiem zawiadamiam, że w poniedziałek 11 czerwca 2018 r. w godzinach porannych w swoim podpiotrkowskim domu zmarł nagle przyjaciel i kolega wielu z nas, radca prawny Piotr Paweł Krysiak. Osierocił żonę Ewę i syna Jakuba.

Urodził się w 1966 r. w rodzinie inteligenckiej. Po ukończeniu III Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie naukę kontynuował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Następnie zdał egzamin sędziowski i rozpoczął pracę w Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Rejonowego w Piotrkowie.

Jego pracowitość, rzetelność i wiedza zostały szybko docenione. Został przewodniczącym wydziału pracy w Sądzie Rejonowym w Bełchatowie, a cztery lata później, w wieku 31 lat, otrzymał nominację na prezesa. Funkcję tę pełnił w latach 1997-2001.

Po odejściu z zawodu sędziego otworzył kancelarię radcy prawnego. Od 10 lat jej siedzibą była reprezentacyjna kamienica pod numerem 10 w Rynku Trybunalskim.

Pracował bardzo dużo, często ponad miarę, interesanci chętnie korzystali z Jego usług ze względu na wyjątkową fachowość i skuteczność. Pomógł setkom ludzi.

Nigdy nie kierowała nim chęć zysku, na pierwszym miejscu stawiał uczciwość i profesjonalizm; był przykładem humanisty: inteligentny, oczytany, otwarty na kulturę, lekko zdystansowany do świata, z poczuciem humoru; pomimo nadmiaru obowiązków zawsze miał czas dla przyjaciół.

Ostatnie pożegnanie zmarłego odbędzie się w poniedziałek 18 czerwca 2018 r. o godzinie 14:30 w kaplicy cmentarnej przy ul. Cmentarnej 19a.

→ Mariusz Baryła

14.06.2018 r.

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• copyright © 2018 Mariusz Baryła. Wszystkie prawa zastrzeżone

 

 

4
3

17 thoughts on “Śmierć Piotra Pawła Krysiaka

  • 17/08/2018 at 23:34
    Permalink

    Żegnaj Panie Piotrze. Myślę że zostawiłeś duszę i serce w mojej sprawie. Żegnaj człowieku o wielkim sercu i umyśle Byłeś i Będziesz wielki również Tam

    1

    0
    Reply
  • 18/07/2018 at 10:36
    Permalink

    Panie Mecenasie!!! Twój Przedwczesny Pogrzeb w moim sercu odbywa się dzisiaj, 18 lipca – data ustalonego spotkania w Sądzie. Szkoda, że o Twojej śmierci dowiedziałam się tak późno. Byłeś dla mnie wielkim autorytetem, aTwoje bezcenne rady i wskazówki pozostaną drogowskazem mojego życia. Do zobaczenia – nie znane są wyroki Boga.

    1

    0
    Reply
  • 23/06/2018 at 16:43
    Permalink

    To był wspaniały człowiek,bardzo mądry o złotym sercu.Nikomu nie odmówił pomocy,nie zostawił w potrzebie choć nie raz nie miał chwili wytchnienia przez swą ciężką pracę.Był uosobieniem dobra i spokoju,powagi i inteligencji oraz skarbnicom wiedzy,jego nagła śmierć to szok i niedowierzanie.To takie niesprawiedliwe że tak wspaniały człowiek odszedł tak wcześnie,zbyt wcześnie!!! Wyrazy współczucia dla rodziny im chyba najciężej.

    3

    2
    Reply
  • 20/06/2018 at 12:32
    Permalink

    Wspaniały człowiek i doskonały prawnik! Empatyczny, miły niezwykle inteligentny. Będzie mi go bardzo brakować.

    5

    2
    Reply
  • 20/06/2018 at 12:31
    Permalink

    Wspaniały człowiek i doskonały prawnik! Empatyczny, miły niezwykle inteligentny. Ciężko się pogodzić z tą myślą, że już go nie zobaczę.

    5

    2
    Reply
  • 19/06/2018 at 10:44
    Permalink

    Nie każda praca prawnika wygląda tak jak Piotrka. ORKA! Sądy i to nie tylko P-ów czy Bełchatów, kancelaria, setki telefonów, pisanie do godz 2 w nocy! KTO by to wytrzymał !!?? Każdemu wydaje się, że jego sprawa jest najważniejsza.Tymczasem miał ich dobrze pod setkę !!! Wszystko miał na swojej głowie, jednej głowie. Czy ktoś ze znajomych czy przyjaciół wie, kiedy ostatnio był u lekarza lub robił badania????
    bo to ciekawe czy ktoś wie?

    5

    2
    Reply
    • 17/07/2018 at 23:21
      Permalink

      Dowiedziałam się dzisiaj o śmierci Mecenasa. SZOK, łzy i przygnębienie… Od 7 lat byłam jego klientką, a teraz brakuje mi słów, by opisać jak wartościowym był dla mnie człowiekiem i ile mu zawdzięczam. Wspaniały autorytet w życiu zawodowym i prywatnym. Będzie mi brakowało naszych rozmów w kancelarii, na korytarzach sądowych, maili i sms’ów. Niezwykle mądry i inteligentny był to człowiek, a zarazem skromny, taktowny, wrażliwy na krzywdę innych. Perfekcyjny mówca- mistrz w swoim fachu!!! Trudno będzie znaleźć mecenasa, który mógłby się z Nim równać. Dziękuję autorowi artykułu za zdjęcie – będzie dla mnie najpiękniejszą pamiątką tej znajomości.
      Panie Mecenasie – do zobaczenia w tym lepszym świecie 🙂

      2

      0
      Reply
  • 18/06/2018 at 13:42
    Permalink

    Od tygodnia chodzę jak struty. Na wiadomość o śmierci Piotrka aż musiałem usiąść bo mi się nogi jak z waty zrobiły. To jest niesprawiedliwe, że Cię nie ma już z nami ! Super człowiek, oaza spokoju i dostojności ! Żegnaj sąsiedzie !

    9

    2
    Reply
  • 18/06/2018 at 12:28
    Permalink

    Wspaniały i niezwykle inteligentny człowiek. Mądry i bezbłędny mówca, odznaczający się zawsze stoickim spokojem.
    Nieprzeciętnie inteligentny człowiek o szczególnym poczuciu humoru.
    Nie wierzę, ze Go nie ma…

    11

    2
    Reply
  • 18/06/2018 at 10:19
    Permalink

    Niezwykła osobowość. Nie wszystkim dająca się poznać. Dżentelmen, klasa sama w sobie.
    Nie ma takich słów, które wyraziłyby ubolewanie i gorycz z powodu tak nagłego odejścia.
    Będzie nam, wszystkim, znającym Piotra, Niezwykle trudna pogodzić się z faktem, że go między nami nie ma.

    10

    2
    Reply
  • 15/06/2018 at 09:55
    Permalink

    Piotr był też pierwszym Przewodnuczącym V Wydziału Pracy i Ubezpieczeń społecznych , który został utworzony w październiku 2000 r. Sędziowie i wsztscy praciwnicy wydziału są porażeni tą niezwykle smutną informacją. Wręcz trudno nam uwierzyć , że nie spotkamy Piotra na sądowym korytarzu czy na sali rozpraw. Odszedł bardzo pracowity, mądry człowiek. I fajny. Jeden z nas…..

    20

    2
    Reply
  • 15/06/2018 at 09:43
    Permalink

    Żegnaj Piotrze. Zawsze lubiłem Twoje poczucie humoru i inteligencję.

    19

    2
    Reply
  • 14/06/2018 at 23:06
    Permalink

    Największy talent, jaki wśród wielu prawników spotkałem. Rzetelny człowiek. Żegnam jeszcze raz, jak w niedzielę ostatnią, wieczorem: czołem Panie Piotrze. Będzie nam brakowało poczucia bezpieczeństwa, które Pan dawał. Przerażająca ta pustka…Dlaczego tak wcześnie…
    Wyrazy współczucia dla Rodziny.

    22

    2
    Reply
  • 14/06/2018 at 16:14
    Permalink

    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… Bardzo mi kiedyś pomógł, poświęcając wiele swojego czasu moim sprawom, nie chcąc za to ani grosza. I to pomimo tego, że wcześniej się nie znaliśmy. Był wspaniałym człowiekiem.
    Przekazuję tą drogą wyrazy współczucia dla żony i syna.

    27

    4
    Reply
  • 14/06/2018 at 15:05
    Permalink

    niehaj mala extra z ogórkiem gosci cie

    5

    19
    Reply
  • 14/06/2018 at 14:13
    Permalink

    B. porządny człowiek. B. dobry sędzia. Niestety tacy szybko nas opuszczają a pozostają …

    Wyrazy współczucia dla rodziny.

    38

    4
    Reply
    • 18/07/2018 at 10:59
      Permalink

      Panie Mecenasie!!! Twój Przedwczesny Pogrzeb w moim sercu odbywa się dzisiaj 18 lipca – data ustalonego spotkania w Sądzie. Szkoda, że o Twojej śmierci dowiedziałam się zbyt późno. Mecenasie!!! Byłeś dla mnie wielkim autorytetem, a Twoje bezcenne rady i wskazówki będą drogowskazem mojego žycia. Do zobaczenia – to tylko kwestia czasu. Nie znane są wyroki Boga.

      1

      0
      Reply