Rozmowa z Wiesławą Olejnik o zakończonej wyprawie do Styrczy w Mołdawii

Blisko tydzień trwał  wyjazdy 45-osobowej delegacji z powiatu piotrkowskiego, która udała się z wizytą do Glodenii – partnerskiego okręgu w Republice Mołdawii.
Kliknij, aby powiększyć.

Wśród osób, które pojawiły się na gościnnej ziemi mołdawskiej znalazła się Wiesława Olejnik –  dyrektor ZSP Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie, piotrkowska radna – która tamtejszym, polskim dzieciom zawiozła prezenty w postaci książek.

Olejnik opowiada o tym w wywiadzie udzielonym „Gazecie Trybunalskiej” 1/06/2018 r.:

 

Poniżej kilka zdjęć z pobytu.

→ (mb)

2.06.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• foto: archiwum prywatne W. Olejnik

Wiesława Olejnik (ur. 1972 r.) w Sulejowie. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim na wydziale dziennikarstwa i nauk społecznych , nauczyciel języka polskiego, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie; radna Rady Miasta Piotrkowa z ramienia PiS (2012); współautorka książki „Polska. Więcej niż niepodległość” (2018), jest w trakcie pisania pracy doktorskiej, zasiada w Zarządzie Powiatowym PiS w Piotrkowie.

• więcej wywiadów z ciekawymi ludźmi: > tutaj

 

 

44
9

2 myśli na temat “Rozmowa z Wiesławą Olejnik o zakończonej wyprawie do Styrczy w Mołdawii

 • 13/06/2018 o 14:15
  Permalink

  Z zainteresowanie wysłuchałem relacji Pani Wiesławy Olejnik z wyprawy do naszych rodaków w Mołdawii a pomysł, zbiórka i przekazanie książek tamtejszym polonusom jest godna pochwały. Tak się jakoś składa, że o Polakach rozsianych poza naszymi granicami jakoś mało pamiętamy a przecież należy uświadomić sobie, że nie znaleźli się oni tam z własnej, nieprzymusowej woli lecz są to konsekwencje burzliwych dziejów Rzeczpospolitej. Dlatego też wspomaganie polskich rodzin właśnie tam jest szczególnie potrzebne.

  5

  7
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.