Protest policjantów. Od 10 lipca 2018 r.

Wczoraj w witrynie Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów ukazał się komunikat informujący o ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, która planowana jest na 10 dzień lipca.

W dokumencie czytamy m. in.:

Zarząd Główny NSZZ Policjantów od dnia 10 lipca 2018 r.uruchomi działania polegające na stosowaniu pouczeń w związku z ujawnianiem wykroczeń, za które można nakładać mandaty karne. Związkowi zależy na tym, by w efekcie stosowania tej formy protestu zwiększył się udział pouczeń w stosunku do ilości nakładanych mandatów karnych. Ważne jest też to, żeby wszystko odbywało się z poszanowaniem obowiązujących przepisów.

Zgodnie z zapisami Statutu NSZZ Policjantów, konsekwencją podjętej akcji protestacyjnej jest oflagowanie jednostek Policji i oznakowanych radiowozów. Należy przy tym pamiętać, że oflagowanie nie jest formą protestu, tylko symbolem świadczącym o proteście.

Protest policjantów jest związany z fiaskiem rozmów ze stroną rządową. Postulaty mundurowych miały charakter czysto ekonomiczny, chodziło w nich o podwyżki uposażeń, przywrócenia poprzedniego systemu emerytalnego i powrotu do 100 proc. odpłatności za pracę w nadgodzinach.

→ (kk)

29.06.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

299
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.