Petycja do ministra spraw zagranicznych

W witrynie „podpiszapel.pl” umieszczono petycję skierowaną do ministra Jacka Czaputowicza.

Oto jej treść:

Minister Spraw Zagranicznych RP Jacek Czaputowicz

Szanowny Panie Ministrze,

z ogromnym zaniepokojeniem przyjęliśmy wiadomość o przegłosowaniu przez Izbę Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych ustawy 447. Dokument przyznaje Departamentowi Stanu USA prawo do udzielania ofiarom, tak zwanego Holocaustu, pomocy w odzyskiwaniu majątków bezdziedzicznych, które w większości są dziś własnością samorządów lub skarbu państwa. Uważamy, iż przegłosowanie powyższej ustawy godzi głęboko w interes Polski, a także w polską suwerenność. Ustawa ta daje bowiem możliwości do nacisków finansowych ze strony administracji amerykańskiej. Rząd polski zmuszony zostanie do wyodrębnienia wspomnianych wyżej majątków bezdziedzicznych. Szacowana wartość tego mienia to aż 65 mld dolarów, co stanowi ok. 60% rocznego budżetu państwa. To jednak nie wszystko – na liście żydowskiej organizacji Restytucji Mienia z Nowego Jorku, w liście do Ministra Sprawiedliwości w Warszawie, widnieje suma ponad 300 mld dolarów.

Przegłosowanie ustawy jest na rękę przede wszystkim Światowemu Kongresowi Żydów. Organizacja ta wielokrotnie próbowała już wywierać na Polskę różnorakie naciski. Grożono, że jeśli Polska nie ulegnie, będzie upokarzana na arenie międzynarodowej. Przypomnijmy, chociażby słowa sekretarza generalnego wspomnianej organizacji z 1996 roku: “Więcej niż 3 miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy nękać ich tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym.”

Ustawa powiększy ponadto proces wasalizacji Polski względem USA. Nie ulega wątpliwości, iż Stany Zjednoczone posiadają szeroką gamę narzędzi do wywierania nacisków na nasz kraj.

W zaistniałej sytuacji milczenie ze strony władz polskich wydaje się niezrozumiałe i skrajnie nieodpowiedzialne. Niezrozumiałe tym bardziej że w protesty przeciwko ustawie 447 aktywnie włącza się amerykańska Polonia, której głos nie jest jednak słyszany. Dlatego apelujemy o wyrażenie jasnego i stanowczego sprzeciwu wobec wymierzonej w Państwo Polskie ustawie 447.

Żądamy podjęcia natychmiastowych działań w obronie naszej suwerenności i niezależności.

Petycję można podpisać: > tutaj. Zachęcamy.

→ (kk)

28.06.2018

• grafika: podpiszapel.pl

 

 

25
2

3 myśli na temat “Petycja do ministra spraw zagranicznych

 • 29/06/2018 o 10:59
  Permalink

  Ciekawy apel. Zawiera kilka istotnych fragmentów. Od ,,tak zwanego Holocaustu”, co sugeruje
  duże wątpliwości u autorów co do prawdziwości Holocaustu, po liczby i te są też ciekawe.
  Autorzy piszą, że mienie pożydowskie to 60% naszego budżetu, dużo. Rozwijając ten wątek,
  zapewne nie pomyśli autorów apelu, nasze samorządy i skarb państwa przejął ogromny majątek
  pożydowski, bo tego, że ich, w apelu nie kwestionuje się. Warto by spytać jak się czują autorzy i podpisujący z majątkiem przywłaszczonym po wymordowanych 3 milionach współobywateli.

  3

  1
  Odpowiedz
 • 28/06/2018 o 20:19
  Permalink

  Panie Baryła, Czaputowicz to najgorszy minister spraw zagranicznych jakiego nasz kraj doczekał. Boże chroń Polskie !!!

  7

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.