Lobby żydowskie zwyciężyło. Sejm znowelizował ustawę o IPN

Siłę państwa poznajemy nie podczas oglądania propagandowych materiałów emitowanych w telewizji, lecz podczas konfrontacji z przedstawicielami innych narodów i krajów.

Nowelizacja Ustawy o IPN, która dziś została przegłosowana w Sejmie, wskazuje wyraźnie, że rację miał Grzegorz Braun twierdząc, że Polska jest „kondominium rosyjsko-niemieckim pod żydowskim zarządem powierniczym”.

W lutym 2018 r. zatwierdzono zmiany w ustawie poprzez dodanie dwóch artykułów:

Art. 55a. 1. Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie określone w art. 6 Karty Międzynarodowego Trybunału Wojskowego załączonej do Porozumienia międzynarodowego w przedmiocie ścigania i karania głównych przestępców wojennych Osi Europejskiej, podpisanego w Londynie dnia 8 sierpnia 1945 r. (Dz. U. z 1947 r. poz. 367), lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne lub w inny sposób rażąco pomniejsza odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni, podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok jest podawany do publicznej wiadomości.

2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie lub karze ograniczenia wolności.

3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w ust. 1 i 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej lub naukowej.

Art. 55b. Niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu zabronionego niniejszą ustawę stosuje się do obywatela polskiego oraz cudzoziemca w razie popełnienia przestępstw, o których mowa w art. 55 i art. 55a.

Dziś przegłosowano projekt przedstawiony przez prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego:

Oba artykuły zostały przez posłów usunięte.Prawo i Sprawiedliwość skapitulowało pod naciskiem żydowskiego lobby reprezentowanego przez izraelskie i amerykańskie media, polityków i kapitalistów, a słowa Morawieckiego sprzed kilku miesięcy (> link) zdewaluowały się szybciej niż można było przypuszczać.

Polski rząd ośmieszył nasz kraj w oczach międzynarodowej opinii publicznej dowodząc niezbicie, że machanie szabelką jest nadal naszym głównym znakiem rozpoznawczym, a narzucanie woli przez inne nacje doskonale wpisuje się w historyczną ciągłość.

Niepodległość Polski jest pojęciem tak samo abstrakcyjnym, jak twierdzenie polityków, że jesteśmy dla USA jednym z najważniejszych partnerów.

Morawieckiego nie stać było na uczciwe postawienie sprawy i przyznanie się do niemałej porażki. Zamiast tego posłużył się szefem swojej kancelarii Dworczykiem, który dziś w Sejmie powiedział: – Zrobiliśmy wiele i nadal robimy, by pokazać sprzeciw społeczeństwa polskiego wobec zbrodni niemieckiego okupanta oraz pomoc udzielaną ofiarom przez liczne instytucje ówczesnego państwa podziemnego przez znaczną część polskiego społeczeństwa.

Niestety, wypowiedzi sekretarza stanu nie można traktować poważnie, bo przypomina pustosłowie rodem z PRL-u.

Miał rację Robert Winnicki poseł Ruchu Narodowego, który podczas sejmowej debaty, pomimo sprzeciwu marszałka Kuchcińskiego stwierdził dobitnie: – Rząd, który miał wstać z kolan dzisiaj pełza przed środowiskami żydowskimi i przed banderowcami. Polscy patrioci otwierają oczy. Kłamiecie ws. imigrantów i kneblujecie debatę publiczną.

→ Mariusz Baryła

27.06.2018

• collage: barma / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: > „Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu… – komentarz do ustawy o IPN”

 

 

196
2

5 myśli na temat “Lobby żydowskie zwyciężyło. Sejm znowelizował ustawę o IPN

 • 28/06/2018 o 11:42
  Permalink

  Panie Redaktorze, Polska nie jest planetą w kosmosie, tylko krajem w środku Europy.
  Jeśli oczekujemy, że Rosja, Korea Płn., Izrael, Palestyna, Serbia, Nikaragua, Kolumbia, Turcja, Iran, Irak itd. dostosują się do oczekiwań międzynarodowych, to jakie ma Pan argumenty na to, że Polska nie musi?
  Bo mieliśmy czołg 102 ,,Rudy”?
  Osobną kwestią jest sama jakość tej ustawy. Właściwie, to ta jakość, a tak na prawdę jej brak, jest przyczyną kłopotów ustawodawców. I nad tym należy najbardziej ubolewać.
  W naszym ustawodawstwie nie ma ustawy, która by nie zawierała licznych błędów będących powodem niekończących się nowelizacji.

  8

  0
  Odpowiedz
 • 28/06/2018 o 02:54
  Permalink

  Wypowiedzi rządu sprzed miesięcy to pustosłowie? Parlamentarzyści już na wakacjach czy nie rozumieją tego za czym głosują?

  10

  1
  Odpowiedz
 • 27/06/2018 o 18:52
  Permalink

  Partia rządząca strzeliła sobie tym postepowaniem w kolano. Okłamali jak poprzednicy tylko w bardziej perfidny sposób – najpierw walczyli o dobre imie naszego państwa a nastepnie wycofują sie z wszystkiego pozwalając je bezkarnie szykalowac . Jestem zdegustowana tego typu postepowaniem. Żenada

  19

  3
  Odpowiedz
 • 27/06/2018 o 15:44
  Permalink

  Jest tak jak powiedział Grzegorz Braun o Polsce, kiedy jeszcze byla pod rządami PO. Że mamy tutaj Kondominium Niemiecko Rosyjskie pod Żydowskim zarządem powierniczym. Nastąpiła zmiana rządu, ale nic sie nie zmieniło. Doszła do władzy partia, która jest przesiąknięta obcą agenturą ( semicko-amerykańską) PO rozprzedawało kraj Niemcom, a PiS chce oddać żydom. Taka do dobra zmiana jest. Zmienił sie rząd, polityka ta sama, ciągle na kolanach. W PiSie zapomieli że zbliżają sie wybory…

  18

  4
  Odpowiedz
 • 27/06/2018 o 15:38
  Permalink

  I to by było na tyle jeśli chodzi o hasło Polska wstaje kolan. Żeby powstać trzeba mieć kręgosłup i godność. Z ustawy się wycofali, za to w Kijowie i Izraelu poklepią ich po plecach, a po zakończonej karierze politycznej dokoptują do jakiejś organizacji wspierającej polsko-ukraińskie pojednanie.

  20

  3
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.