Władze Łodzi obwiniają za podwyżkę cen wody rząd Prawa i Sprawiedliwości!

Podwyżki cen wody planowane są w Łodzi od połowy czerwca. Stawki wzrosną o 23 grosze, co dla czteroosobowej rodziny oznacza wydatek większy o około 30 złotych rocznie.

Zarząd łódzkich wodociągów za podwyżkę winą obarcza rząd. Politycy Prawa i Sprawiedliwości odpowiadają, że łódzka woda mogłaby być tańsza, gdyby nie wysokie pensje prezesów miejskiej spółki.

 

Przypomnijmy: prezydentem Łodzi jest Hanna Zdanowska, która startowała z listy Platformy Obywatelskiej, obecnie jest szefową regionu PO. W zeszłorocznych, partyjnych wyborach pokonała samego Cezarego Grabarczyka. Jest popierana przez przewodniczącego Schetynę, który uczynił z niej twarz zbliżającej się kampanii samorządowej.

Wszystko wskazuje na to, że Zdanowska będzie ubiegać się o reelekcję, chyba, że na przeszkodzie stanie Temida . W marcu tego roku Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia skazał ją na karę grzywny w wysokości 20 tys. złotych za „poświadczenie nieprawdy we wniosku kredytowym swojego partnera Włodzimierza G”. Wyrok jest nieprawomocny, Zdanowska zapowiedziała złożenie apelacji.

→ PAP / (kk)

30.05.2018

• serwis: PAP Media

• źródło: TVP

• foto: pexels.com

 

 

41
0

2 thoughts on “Władze Łodzi obwiniają za podwyżkę cen wody rząd Prawa i Sprawiedliwości!

 • 03/06/2018 at 12:35
  Permalink

  Jeżeli rzeczywiście taki argument padł z ust pani Zdanowskiej, to chyba ma ona Łodzian za idiotów, bo tylko tacy mogliby w to uwierzyć.

  1

  0
  Reply
 • 30/05/2018 at 14:53
  Permalink

  Niech się cieszą że tylko „o 23 grosze” bo w Bochni o 37 groszy.

  3

  0
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.