Tomaszów Mazowiecki. Ucieczka z peletonu

Tomaszów Mazowiecki jest wiodącym, pod względem inwestycji, miastem średniej wielkości w województwie łódzkim.

Przez całe dziesięciolecia znany z wiersza Juliana Tuwima ośrodek staczał się po równi pochyłej. Przełom nastąpił w 2014 r., kiedy prezydentem Tomaszowa został wybrany 43-letni Marcin Witko (PiS), a w radzie miasta członkowie Prawa i Sprawiedliwości objęli większość mandatów.

Cztery lata wytężonej pracy przyniosły widoczne efekty: centrum miasta zmieniło swoje oblicze, naprawiono stare i zbudowano nowe drogi, komunikacja zbiorowa wzbogaciła się o nowoczesne, ekologiczne autobusy, od podstaw zbudowano monitoring miejski, znaczne nakłady przeznaczono na inwestycje antysmogowe, a w połowie grudnia nastąpiło uroczyste otwarcie, pierwszej w kraju, krytej hali lodowej – obiektu wielofunkcyjnego.

Witko i jego ludzie są otwarci na spotkania z mieszkańcami, regularnie wsłuchują się w ich uwagi i opinie. Nie boją się konstruktywnej krytyki. O jednym z takich spotkań pisaliśmy w artykule „Tomaszów Mazowiecki wyrasta na tygrysa województwa łódzkiego”.

Pod tym względem np. obywatele Piotrkowa mają powód do zazdrości, gdyż tutejsza władza jak tylko może unika bezpośredniego kontaktu z wyborcami, ograniczając się do wypowiedzi w mediach finansowanych przez samorząd lub tych będących na jej usługach.

Należy wyraźnie podkreślić, że spektakularne, tomaszowskie inwestycje zostały sfinansowane ze środków unijnych i pochodzących z dotacji rządowych, a wkład miasta miał charakter symboliczny.

Najnowszy projekt dotyczy geotermii. Wczoraj, za pośrednictwem portalu społecznościowego, prezydent Witko, nie kryjąc zadowolenia, przekazał mieszkańcom radosną wiadomość:

 

→ (mb)

8.05.2018

• grafika: facebook.com/kochamtomaszow/

• więcej o Tomaszowie: > tutaj

Wszelkie materiały dostępne na stronach „Gazety Trybunalskiej” są chronione prawem autorskim; przywłaszczanie tematów, kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia zabronione.

 

 

18
0

Jedna myśl na temat “Tomaszów Mazowiecki. Ucieczka z peletonu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.