Piotrków – wypadek – vw i skoda

Dzień powoli zbliża się ku końcowi. Zarówno policjanci jak i strażacy mieli dziś sporo pracy w mieście i poza nim. O 17:30 dwa auta zderzyły się na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z Kostromską.

W stłuczce uczestniczyli młodzi, dwudziestokilkuletni kierowcy; od zachodu, czarnym volkswagenem jechał syn z ojcem, od wschodu przemieszczała się skoda octavia; chłopak z golfa zamierzał skręcić w lewo, w Kostromską, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu; krótki, tępy odgłos towarzyszył zderzeniu, otworzyły się poduszki powietrzne.

Uczestnicy wyszli z samochodów o własnych siłach; jak widać na zdjęciach karoseria golfa okazała się twardsza niż skody, ale uszkodzeniu uległo zawieszenie; większe auto prawdopodobnie da się naprawić, mniejsze trafi pewnie na złom.

Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym za spowodowanie kolizji. Obaj kierujący byli trzeźwi, mimo młodego wieku zachowywali się przyzwoicie.

I tym razem wypadku można byłoby uniknąć, gdyby skrzyżowanie było tak wykonane, aby zapewnić bezkolizyjny przejazd ze wszystkich stron.

Ruch w tym miejscu jest znaczny, pojazdy jadą na południe do centrum handlowego „Focus”, wokół znajdują się osiedla domów jednorodzinnych, więc ich mieszkańcy czasem kilka razy dziennie mijają skrzyżowanie.

Niestety, odpowiedzialna za inwestycje drogowe Majczyna i i jej bezpośredni przełożony Chojniak jak dotąd nie dostrzegli problemu. Pewnie czekają, aż w tym miejscu zaczną ginąć ludzie… Lepiej jest mieć krew na rękach niż działać z wyprzedzeniem.

→ (mb)

26.05.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej o zdarzeniach drogowych: > tutaj

 

 

167
1

5 myśli na temat “Piotrków – wypadek – vw i skoda

 • 27/05/2018 o 10:01
  Permalink

  Skrzyżowanie jest bezpieczne , tylko na każdym skrzyżowaniu TRZEBA MYŚLEĆ.Rondo głupoty nie zastąpi

  4

  0
  Odpowiedz
 • 27/05/2018 o 09:29
  Permalink

  jak widze kierowcow w basenowych laczkach tudziez japonkach.. wszystko tlumaczy

  5

  0
  Odpowiedz
 • 27/05/2018 o 05:44
  Permalink

  Żadne bezkolizyjne skrzyżowanie nie zastąpi myślenia! I jak zwykle winny jest prezydent. To już nie jest śmieszne! To jest żałosne!!!

  3

  5
  Odpowiedz
  • 27/05/2018 o 16:15
   Permalink

   Pewnie że winny. A i ten moralizatorski ton niezmienny – jak z kronik filmowych z lat 50tych. Paradne…

   1

   4
   Odpowiedz
 • 27/05/2018 o 01:34
  Permalink

  Ja nwm, czy nasze „kochane” urzędasy to skończone matoły, że nie dostrzegają tego problemu? 🤔, 😕 To kolejne miejskie skrzyżowanie, które od lat „prosi” się o rondo… choć przyznam, że to pierwszy wypadek o którym słyszę (właśnie w tej części miasta)!

  4

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.