Piotrków – wypadek – skuter i autobus

Na bezmyślność nie wynaleziono jeszcze leku. Gdyby był dostępny kierowca czerwonego skutera nie stałby się ofiarą zdarzenia, do którego doprowadził.

Wczoraj (23/05/2018) kwadrans po 21. na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Kostromskiej 27-letni motorowerzysta uderzył w tył stojącego na czerwonym świetle prywatnego autobusu. Zapaliło się zielone światło i samochód odjechał; na środku jezdni, z rozbitym nosem, został kierujący jednośladem.

Na miejscu pojawiły się dwa radiowozy; kiedy policjanci ustalili, że w kolizji brały udział dwa pojazdy, jeden z patroli natychmiast udał się na poszukiwanie srebrnego busa.

Jeszcze przed przybyciem karetki funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy skutera. Okazało się, że miał 1,89 mg/l w wydychanym, czyli 4 promile alkoholu we krwi. Mimo to twardy był, nie przewracał się, a nawet próbował gdzieś zadzwonić.

Ratownicy po opatrzeniu pacjenta zabrali go do szpitala. Wódka potrafi znieczulić, ale na drugi dzień bywa różnie, dlatego kolizja może zostać zakwalifikowana jako wypadek.

Niedługo potem, eskortowany przez radiowóz, przyjechał autobus. Policjanci bardzo starannie sprawdzili jego stan techniczny, a także dokumenty wozu. Kierowca, szczupły facet w wieku około 53-lat, powiedział, że nie poczuł uderzenia, w tym kontekście użył słowa „smyrgnął”.

Mundurowy nie bardzo dał wiarę w to tłumaczenie, gdyż ślady na karoserii były aż nadto widoczne. Gdy zostanie udowodnione, że szofer odjechał z miejsca kolizji, mając świadomość, że w niej uczestniczył, zostanie ukarany mandatem karnym. Natomiast motorowerzyście grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat i dodatkowe sankcje.

→ (mb)

24.05.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej o zdarzeniach drogowych: > tutaj

 

 

35
0

2 myśli na temat “Piotrków – wypadek – skuter i autobus

 • 24/05/2018 o 23:44
  Permalink

  bardzo dobrze trzeba takie rzeczy naglasniac

  4

  0
  Odpowiedz
 • 24/05/2018 o 21:35
  Permalink

  problemy z alkoholem zaczynaja sie z chwila zamkniecia ostatniego sklepu w miescie.. poki co Piotrkowianom nie grozi

  4

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.