Piotrków. Śmierć w komendzie

Dziś po godzinie 7. rano w jednym z pokojów wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie znaleziono zwłoki 43-letniego aspiranta sztabowego D.
Kliknij, aby powiększyć.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Witold Błaszczyk w rozmowie z „Gazetą Trybunalską” powiedział, że nadal (14:30) na terenie komendy przebywa prokurator rejonowy Agnieszka Kuźnicka i jej zastępca.

Wstępnie wykluczono udział osób trzecich, przyjmując, że funkcjonariusz sam odebrał sobie życie, strzelając z broni służbowej, jednak na ostateczne wyniki śledztwa trzeba będzie poczekać.

– Na ten moment nic nie wskazuje na udział osób trzecich. Będzie sekcja zwłok, będą dalsze czynności procesowe… Jeśli potwierdzi się, że było to działanie samobójcze, to będziemy starali się ustalić jakie były motywy: czy te związane z jego życiem rodzinnym czy też zawodowym – stwierdził prokurator Błaszczyk.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej w Łodzi mł. insp. Joanna Kącka poinformowała „GT”, że nie został pozostawiony list pożegnalny oraz że funkcjonariusz „na pewno nie miał żadnych problemów związanych z pracą”.

– Wiele zdarzeń, które są ostatecznie kwalifikowane jako samobójstwo, pozostaje do końca enigmą; jeśli ktoś nie zostawi listu, to tak naprawdę zabiera ze sobą przyczyny, motywy i pobudki jakimi kierował się w tym momencie – dodała Kącka.

Odniosła się także do działań policji: – W każdej sytuacji, kiedy dochodzi do śmierci funkcjonariusza, kolegi, porusza to nasze środowisko, dlatego skupiamy się na udzieleniu opieki i pomocy psychologicznej rodzinie.

Śmierć policjanta wywołała silny wstrząs wśród pracowników KMP. – D. był ostatnią osobą, która mogła targnąć się na swoje życie, to niewyobrażalne – powiedział jeden z nich.

→ (mb)

25.05.2018

• grafika: barma / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

535
3

7 myśli na temat “Piotrków. Śmierć w komendzie

 • 25/05/2018 o 23:15
  Permalink

  Może to komentarz nie na temat, ale uważam, że to prawdziwa ironia losu… otóż równo 70 wiosen temu dokonano egzekucji Witoldzie Pileckim (1901-1948) na wielkim i bohaterskim Polaku, związanym z naszym miastem, który nie bał się żadnego wroga, a co chwilę przeżywał gehennę!

  Tymczasem tego samego dnia na świat przyszła niejaka Ma-na Czaplikowska – była wolborzanka oraz zagorzała aktywistka komunistyczna (oprócz UW, ukończyła też WSNS przy PZPR), z wykształcenia polonistka (pracowała m.in. w przygłowskiej podstawówce)… stan cywilny: panna, od wielu lat na emeryturze, którą wykorzystuje ile się da, pojawiając się na wszelkich wydarzeniach kulturalnych (listopadowe śpiewanie w Zamku przed 11 XI /!/, wernisaże wystaw w ODA/CIKD, Interakcje, spotkania autorskie w MBP, koncerty w MOKu, muzeum i CIKD, ciekawe filmy, Trybunały Kabaretowe itp.) i /czasami/ mizdrząc się do kamery urzędowej TV; osoba tyleż wiedząca, że momentami sprawia wrażenie przemądrzałej (niestety jest przekonana o swej „błyskotliwości” i skutecznie zniechęca do korzystania z oferty placówek kultury naszego urokliwego grodu)… aż dziwne, że oddani koledzy nie mają dosyć (z identycznymi, „betonowymi” poglądami)! 😛

  Prawdziwą sensacją stał się fakt, kiedy znalazłem w sieci trochę ciekawostek o tej Pani… na stronie biuletynu IPN: http://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/31814. Voila! :/ Na szczęście ta Pani nie będzie mieć swojej ulicy, ronda czy sprawować patronatu nad placówką oświaty, kultury, szpitalem itd… 😀

  4

  5
  Odpowiedz
  • 26/05/2018 o 11:39
   Permalink

   Przepraszam, ale w jakie związki ma rtm. Pilecki z Piotrkowem?
   Jakoś mi to umknęło do tej pory.

   5

   3
   Odpowiedz
   • 27/05/2018 o 08:16
    Permalink

    Walczył w 19 DP Armii Prusy więc pod Piotrkowem.

    3

    0
    Odpowiedz
    • 27/05/2018 o 11:10
     Permalink

     Bardzo naciągany to związek. Równie dobrze mógłbym podać własne
     związki rodzinne z rtm. Pileckim. Są bardziej prawdopodobne.

     0

     2
     Odpowiedz
     • 27/05/2018 o 20:19
      Permalink

      Pytał Pan o związek z miastem, nie o intensywność tego związku 🙂

      2

      0
 • 25/05/2018 o 19:39
  Permalink

  Praca policjanta jest ogromnie ciężka. Jeżeli nie jest zwykłym „krawężnikiem”, ma do czynienia z nieprawdopodobną ilością błota i rzygowin.

  Myślę,
  że nigdy nie dowiemy się prawdy.

  Cóż, Pokój Ci, Aspirancie Sztabowy.
  .

  15

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.