Piotrków. Prezydent miasta sponsorował b. esbeckiego kapusia

Przez pięć lat (2011-2015) Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego fundował koszulki grupie kolarskiej kierowanej przez byłego esbeckiego konfidenta Grzegorza Mogiłę ps. „Korba”, który współpracował z Wojewódzkim Urzędem Spraw Wewnętrznych w Piotrkowie w latach 1980-1988 r.

We wrześniu 2015 r. „Gazeta Trybunalska” w artykule „Chojniak sponsoruje SB-ckiego agenta Mogiłę” zamieściła orzeczenie Sądu Okręgowego w Łodzi XVIII Wydział Karny w sprawie XVIII K 75/14 uznające Mogiłę kłamcą lustracyjnym.

Pisaliśmy wtedy:

Nie jest możliwe, aby Chojniak nie wiedział czym w przeszłości zajmował się Mogiła, ponieważ ten w roku 2010 zamierzał startować w wyborach do Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Ten cyniczny i fałszywy typ złożył w owym czasie stosowne oświadczenie lustracyjne, w którym zaświadczył własnoręcznym podpisem, że nie był współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa.

Mimo to Chojniak 3 sierpnia 2014 r. zwracając się do sportowców mówił: – Dziękuję, że rokrocznie podejmujecie tę ważną inicjatywę. Cieszę się, że wystarcza wam sił, zaangażowania i wytrwałości, aby przygotowywać się do tego ważnego startu i godnie reprezentować nasze miasto (> link).

Dziś publikujemy faktury poświadczające wydatki samorządu na wspieranie teamu firmowanego przez komunistycznego kolaboranta i kłamcę lustracyjnego oraz zdjęcia prezentujące zażyłość Chojniaka z TW „Korbą”.

Pomimo upływu trzech lat od naszej publikacji ani Chojniak, ani żaden z jego podwładnych nie przeprosił za zaistniałą sytuację, nie mówiąc już o zwrocie pieniędzy do miejskiej kasy.

Informacje na temat Mogiły można bez trudu znaleźć na stronach Instytutu Pamięci Narodowej (> link), a także w portalu UM Piotrkowa (> link).

→ Mariusz Baryła

31.05.2018

• zdjęcie górne: Chojniak w serdecznym uścisku z Mogiłą, foto: UM Piotrków / piotrkow.pl

• foto: UM Piotrków / piotrkow.pl

• reprodukcje: GazetaTRYBUNALSKA. pl

 

 

 

237
1

4 myśli na temat “Piotrków. Prezydent miasta sponsorował b. esbeckiego kapusia

 • 01/06/2018 o 11:00
  Permalink

  Grzesia znałem, kiedy jeździł w Starcie(?) , potem ŁKS i chyba był w kadrze na Wyścig Pokoju,
  ale ostatecznie nie pojechał. Może było inaczej. Późno został TW, podobnie jak kilku innych mi znanych.
  Kiedy zaglądam do IPN, to dowiaduję się, że wokół siebie miałem prawie zawsze kogoś z formacji TW lub SB. A przecież nie byłem żadnym zaangażowanym członkiem opozycji.
  To ilu tych TW mieli ci aktywni?

  10

  0
  Odpowiedz
 • 01/06/2018 o 08:00
  Permalink

  Tak to dobra zmiana, gdzie dalej dobrze sie żyje wszystkim byłym TW.

  12

  0
  Odpowiedz
 • 01/06/2018 o 01:28
  Permalink

  Warto dodac, ze po publikacjach w GT, Mogila z synalkiem przeniesli biznes do domu handlowego Mercury.
  Chojniak finansuje Mogile z pieniedzy Piotrkowian a donosy to swoista dozywotnia renta dla konfidenta i kto wie czy nie dziedziczona.
  Kila i mogila jednym slowem.

  17

  1
  Odpowiedz
 • 31/05/2018 o 23:38
  Permalink

  Mógłby chociaż te koszulki kupić w firmie z Piotrkowa a nie z Opoczna!

  16

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.