Głosowanie w Sejmie ws. odwołania Marka Kuchcińskiego i Piotra Glińskiego

Sejm odrzucił wniosek posłów PO, Nowoczesnej i PSL o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu.

Posłowie zdecydowali też o odrzuceniu wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego (237 posłów przeciw, 188 była za, 3 wstrzymało się od głosu). Wniosek ten również złożyły kluby opozycyjne.

 

Komentarz

Gliński jest złym ministrem kultury. Jego priorytety są trudne do wytłumaczenia. 100 mln złotych przekazane z państwowej kasy dla Fundacji Dziedzictwa Kulturowego, której zadaniem jest m. in. dbanie o Cmentarz Żydowski w Warszawie (> link), niezrozumiałe zmiany personalne (> link) czy niedawne wypowiedzi Tamary Czartoryskiej odsłaniające kulisy transakcji pomiędzy Skarbem Państwa a Fundacją Czartoryskich (500 mln złotych), to aż nadto, aby zwolnić Glińskiego z zajmowanego urzędu i oddać go do dyspozycji prokuratury.

Z niewiadomych powodów Jarosław Kaczyński nie zdecydował się na ten krok podobnie jak, zaraz po wybuchu skandalu z dewastacją Puszczy Białowieskiej, nie pozbawił stanowiska ministra ochrony środowiska Szyszki pozwalając, aby trwał w resorcie blisko 2,5 roku.

→ PAP / (mb)

9.05.2018

• foto: premier.gov.pl

• serwis: PAP Media

 

 

56
2

2 myśli na temat “Głosowanie w Sejmie ws. odwołania Marka Kuchcińskiego i Piotra Glińskiego

 • 09/05/2018 o 15:46
  Permalink

  To jest szkodnik,Po pierwsze jego żona ma fundację,ktora nie wiadomo czym się zajmuje.Ponadti przekazuje pieniądze fundacji córki Komorowskiego,następnie 100 milionów na renowacje cmentarzy zydowskich;teraz kompletną wtopa że obrazami czy to nie disc,by tego niewydarzonego ministra odwołać.PIS ma w narodzie poparcie,ale jak tak dalej będzie,To poparcie będzie spadać,bo nikt nie jest głupim.Czy ktoś się liczy że zdaniem Polakow.

  8

  1
  Odpowiedz
 • 09/05/2018 o 11:47
  Permalink

  Minister Gliński już dawno powinien byc usuniety. Jeden z najwiekszych szkodników tego rządu

  11

  3
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.