Dziewczyny na motocyklach

W piątek przed wieczorem zaczął padać deszcz. Siedziałem jak zwykle w pracy pisząc notatkę o „Interakcjach”. Naraz, przed drzwiami do redakcji, pojawiły się dwa motocykle i stanęły pod drewnianym zadaszeniem.

W pierwszej chwili pomyślałem, że to chłopcy, ale gdy zsiedli z maszyn, zdjęli ogromne kaski rozrzucając na ramiona długie włosy stało się jasne, że to młode motocyklistki.

Katarzyna i Monika mają po 18. lat, razem chodzą do VI Liceum Ogólnokształcącego. Pasję do jednośladów zaszczepił w Kasi jej starszy brat; wybrała dla siebie pojazd klasy supermoto 125 cm3 i namówiła do kupna swoją najlepszą koleżankę.

Razem jeżdżą do szkoły i na wycieczki, motocykle traktują jako środek transportu, a nie zabawkę do szpanowania. Mandatów, jak dotąd, nie było, ani żadnych kolizji, ale siedem razy uczestniczyły w kontroli drogowej.

Deszcz przestał padać; przed odjazdem zrobiłem im kilka zdjęć. Fajne dziewczyny.

→ (mb)

20.05.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

20
3

2 myśli na temat “Dziewczyny na motocyklach

 • 24/05/2018 o 12:12
  Permalink

  Panie Redaktorze Szanowny, czy mógłby Pan odpowiedzieć na pytanie z pierwszego komentarza? Czy UM zajął stanowisko w temacie albowiem minęło już pół roku od Pańskiej interwencji w UM w związku z listem Czytelnika GT? Dlaczego taki mały temacik tak się dłuży? Z góry DZIĘKUJĘ za odpowiedź.

  7

  1
  Odpowiedz
 • 20/05/2018 o 21:58
  Permalink

  FAJNE DZIEWCZYNY-to fakt. Ale jednakowoż dodać trzeba, że jako „niemieszkanki” Starego Miasta PT dopuściły się kilku wykroczeń w tym obszarze (choćby B-1). Takie właśnie mamy DURNE oznakowanie drogowe i nic w tej materii się – jak dotąd – nie zmienia. Panie Redaktorze, kiedyś w GT czytałem, że zajmował się Pan sprawą tego oznakowania na SM PT. Czy otrzymał Pan już odpowiedź z UM PT? Pozdrowienia dla LUDZI Z PASJĄ!

  18

  3
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.