Dobry Chojniak. Dobra władza. Dobrzy radni

Podczas dzisiejszej LV Sesji Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego odbyło się głosowanie nad absolutorium dla prezydenta mgr inż. Krzysztofa Chojniaka z zawodu nauczyciela.

W głosowaniu nad zatwierdzeniem sprawozdania finansowego za 2017 r. wzięło udział 21 radnych, 15 było „za”, 6 przeciw. Dwie osoby z opozycji nie uczestniczyły w posiedzeniu.

foto: UM/ piotrkow.pl

Zdjęcie przedstawia moment podejmowana decyzji. Jak widać także Ludomir Pencina (PO, „Razem dla Ziemi Piotrkowskiej”), Marek Konieczko („Razem dla Ziemi Piotrkowskiej”) i Krystyna Czechowska (PSL, „Razem dla Ziemi Piotrkowskiej”) poparli dziurawy i kulawy budżet, który miejscy urzędnicy bezustannie nazywają „bezpiecznym”.

Pod tym względem „opozycyjni” radni okazali się bardzo konsekwentni, gdyż w zeszłym roku także wsparli koalicję rządzącą w Piotrkowie (czytaj: > „Zdrajcy: Konieczko, Pencina, Czechowska”).

Tomasz Sokalski komentując dla „Gazety Trybunalskiej” wynik głosowania powiedział: – Jestem zero-jedynkowy, to znaczy, że mam zawsze swoje zdanie, którego nie zmieniam pod wpływem emocji i nacisków zewnętrznych. Sytuacja była do przewidzenia, jak widać radnym koalicyjnym odpowiada sposób sprawowania władzy oraz wydatkowania pieniędzy przez prezydenta Chojniaka.

Poproszony o wypowiedź na temat postawy trojga radnych z klubu „Razem dla Ziemi Piotrkowskiej” Sokalski stwierdził: – Jeśli mogę, zostawię to bez komentarza.

→ (mb)

30.05.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

3
1

Jedna myśl na temat “Dobry Chojniak. Dobra władza. Dobrzy radni

 • 30/05/2018 o 15:30
  Permalink

  Pan Solalski jak bylby w koalicji to lapki by podnosil levz go nie chcieli !!!!!

  6

  8
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.