Baryła o kolejnym prawnym bublu z piotrkowskiego magistratu

W dzisiejszym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie” ukazał się artykuł Mariusza Baryły, redaktora „Gazety Trybunalskiej”, odnoszący się do zakwestionowanej przez wojewodę łódzkiego uchwały piotrkowskiej rady miasta w sprawie „ograniczenia sprzedaży alkoholu”.

Pionierska uchwała, którą prezydent Piotrkowa chwalił się w mediach okazała się zwykłą niedoróbką. Mimo to została przegłosowana. Jedyną osobą, która dostrzegła merytoryczny błąd w dokumencie okazał się radny Tomasz Sokalski z klubu „Razem dla Ziemi Piotrkowskiej”. Mimo to jego głos został zlekceważony.

Baryła pisze: „Sokalski zwrócił się w tej sprawie do wojewody łódzkiego. Podczas analizy dokonanej przez biuro prawne wojewody okazało się, że Sokalski ma rację”.

Autor konkluduje:

Piotrkowski magistrat zatrudnia na etatach dziewięciu radców prawnych oraz, na podstawie umowy-zlecenie, współpracuje z trzema innymi prawnikami. Nie jest to pierwszy przypadek, gdy pracownicy urzędu miasta nie radzą sobie z tworzeniem dokumentów prawnych.

Cały tekst dostępny jest „GPC”, która kosztuje 2 zł.

Inne artykuły Baryły odnoszące się do tematu: „Władze Piotrkowa chcą wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 22”, „Piotrków. Zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 22. Komentarze internautów” i „Piotrków Trybunalski. Sekretarz urzędu miasta reklamuje alkohol”.

→ (kk)

23.05.2018

• foto / repr. Gazeta Trybunalska.pl

• czytaj także: > „Zawodowcy z urzędu czyli jak tworzy się prawne buble”

 

 

29
2

Jedna myśl na temat “Baryła o kolejnym prawnym bublu z piotrkowskiego magistratu

 • 23/05/2018 o 21:39
  Permalink

  Pokorne ciele dwie matki ssie – i PIS i SLD-e 🙂

  8

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.