A w Krakowie ze smogiem walczył będzie Stuhr

Anna Dymna, Jerzy Stuhr, Grzegorz Turnau i dr Janusz Skalski w najnowszej kampanii #NieDuś pokazują żółtą kartkę mieszkańcom Krakowa, którzy do tej pory nie wymienili swojego pieca na proekologiczny.
Kliknij, aby powiększyć.

Kampania przypomina mieszkańcom, że od 1 września 2019 r. palenie węglem i drewnem będzie zakazane, a za łamanie przepisu grozić będą dotkliwe kary finansowe.

Od środy, 16 maja na ulicach Krakowa pojawią się zadymione, szaro-żółte billboardy i citylighty, na których widnieje ostrzeżenie w postaci żółtej kartki pokazanej tym mieszkańcom Krakowa, którzy ciągle jeszcze nie wymienili swoich pieców na proekologiczne. Żółta kartka w kampanii #NieDuś informuje o nowym przepisie całkowicie zakazującym palenia drewnem i węglem po 1 września 2019 r., ostrzega przed dotkliwymi karami finansowymi za jego nieprzestrzeganie i zachęca do wymiany pieca na proekologiczny. Oprócz formatów outdoorowych, kampania jest realizowana także w lokalnej prasie, komunikacji miejskiej oraz w mediach społecznościowych.

Kampanię #NieDuś wsparli swoim udziałem m. in. Anna Dymna, Jerzy Stuhr, Grzegorz Turnau i dr Janusz Skalski, którzy w spotach wideo wyrażają troskę o stan powierza w Krakowie i zwracają się bezpośrednio do mieszkańców miasta, którzy do tej pory nie dokonali wymiany pieca na proekologiczny, pokazując im żółtą kartkę i jednocześnie przestrzegając, że jest to już ostatnie ostrzeżenie.

Do udziału zostali także zaproszeni krakowscy blogerzy, vlogerzy i działacze społeczni, którzy w swoich kanałach społecznościowych publikują zdjęcia z żółtą kartką, oznaczając je hasztagiem #NieDuś.

Kampania nieprzypadkowo jest realizowana właśnie teraz, ponieważ okres letni to najlepszy czas na to, by dokonać wymiany pieca. Co więcej, rok 2018 to ostatnia szansa na uzyskanie dotacji na wymianę pieca przyznawanych przez Gminę Miejską Kraków dzięki Programowi Ograniczenia Niskiej Emisji dla Miasta Krakowa. Za ideę kreatywną kampanii odpowiada krakowska agencja reklamowa Dziadek do orzechów.

Kampania potrwa od 16 do 30 maja.

→ wymianapieca.krakow.pl

15.05.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

20
2

4 myśli na temat “A w Krakowie ze smogiem walczył będzie Stuhr

 • 16/05/2018 o 10:37
  Permalink

  Palić od góry-ale wymieniać tez trzeba.I jeszcze aktualnie potrzebna akcja:NIE JEDZ NA PODWÓJNYM GAZIE-TO ZABIJA!

  2

  0
  Odpowiedz
 • 16/05/2018 o 10:34
  Permalink

  Do tego jeszcze potrzebna kampania;,,nie jedz na podwójnym gazie”!!!!!

  1

  0
  Odpowiedz
 • 15/05/2018 o 23:19
  Permalink

  Żółta kartka dla prywatnych samochodów. Po to jest publiczna komunikacja, żeby chamstwo nie truło.

  Czerwona kartka dla koksowników na rogach ulic w lutym, przy temperaturze – 20.

  3

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.