15 lat więzienia dla ojca, 13 lat dla matki dwuletniego Szymona

5 lat więzienia dla Jarosława R. i 13 lat dla Beaty Ch. – to prawomocny już wyrok dla rodziców oskarżonych o zabicie osiem lat temu niespełna dwuletniego Szymona z Będzina. Orzeczenie ogłosił w czwartek Sąd Apelacyjny w Katowicach.

Szymon zmarł w lutym 2010 r. w wyniku obrażeń po uderzeniu w brzuch. Jego ciało rodzice porzucili w stawie w Cieszynie. Przez dwa lata nie było wiadomo, kim jest odnaleziony w stawie chłopczyk.

Katowicki sąd okręgowy w czerwcu ub.r. skazał ojca Szymona na 12, a matkę na 10 lat za zabójstwo z tzw. zamiarem ewentualnym. Sąd Apelacyjny w czwartek zaostrzył rodzicom kary.

Prokuratura, która przed sądem I instancji domagała się dla oskarżonych po 15 lat więzienia, przed złożeniem apelacji zmieniła stanowisko – jak wyjaśniała – na skutek ponownego przeanalizowania materiałów sprawy. Teraz domagała się dla rodziców Szymona dożywocia, co wymagałoby uchylenia wyroku sądu okręgowego.

Z wyrokiem I instancji nie zgadzała się także obrona, która przekonywała, że rodzice Szymona nie mogli zakładać i nie mieli świadomości, że dziecko może umrzeć. Wymierzone przez sąd okręgowy kary obrońcy uważali za zbyt surowe.

→ Krzysztof Konopka / Kurier PAP

24.05.2018

• foto: facebook.com

• źródło: kurier.pap.pl

 

155
0

2 myśli na temat “15 lat więzienia dla ojca, 13 lat dla matki dwuletniego Szymona

 • 25/05/2018 o 21:59
  Permalink

  Dożywocie dla szmaty 😡😡😡😡😡

  1

  0
  Odpowiedz
 • 24/05/2018 o 18:04
  Permalink

  W pewnych sytuacjach jestem za karą smierci . W tym konkretnym przypadku jak najbardziej tym ” niby rodzicom” sie tylko to należy a nie żerowanie na koszt państwa przez kilkanaście lat. Nigdy nie zrozumie jak mozna tak potraktowac dziecko.

  5

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.