Piotrków. VIII rocznica katastrofy smoleńskiej

W całym kraju trwają obchody VIII rocznicy smoleńskiej katastrofy, która pochłonęła 96 ofiar w tym prezydentów RP: Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego.

W Piotrkowie Trybunalskim organizatorem apelu pamięci, podobnie jak cyklicznych miesięcznic, był klub „Gazety Polskiej”. O godzinie 8:41 przed pomnikiem katyńskim zapłonęło 96 białych i czerwonych zniczy ułożonych w kształt krzyża, a po obu stronach obelisku stanęły wazony z żółtymi tulipanami.

Prowadzący uroczystość: Jarosław Malinowski i Jerzy Olas odczytali listę ofiar, podzielili się refleksjami na temat tego smutnego wydarzenia. Modlitwę za zmarłych odmówił wraz ze zgromadzonymi ks. Grzegorz Gogol, proboszcz parafii św. Jakuba w Piotrkowie.

→ (mb)

10.04.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej na temat dramatu smoleńskiego: > tutaj

 

 

16
5

5 myśli na temat “Piotrków. VIII rocznica katastrofy smoleńskiej

 • 12/04/2018 o 18:51
  Permalink

  Do „Bożena”. Obraźliwe brzmi ta „Młodzież”. Rozumiem, że taki był zamierzony przekaz. Ludzie starsi i w średnim wieku znają przynajmniej znaczenie słowa PATRIOTYZM oraz, w większości, umieją odróżnić dobro od zła, w przeciwieństwie do „bożena”. Tej Młodzieży chce się jeszcze dociekać prawdy i z szacunkiem uczcić pamięć o nieżyjących.

  0

  14
  Odpowiedz
 • 10/04/2018 o 17:41
  Permalink

  Kto to jest ten tata bo widze na fotkach niepokalanego

  17

  3
  Odpowiedz
 • 10/04/2018 o 15:28
  Permalink

  Pan Redaktor zapomniał dodać, że zjawił się też ‚Tata’, chce omamic i wyrolowac piotrkowski PiS

  3

  11
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.