Piotrków. Pożar składowiska surowców wtórnych (foto i video)

Około godziny 20. nad północną częścią Piotrkowa pojawiły się kłęby czarnego, gęstego dymu, które wiatr niósł w kierunku południowym.
Kliknij, aby powiększyć.

Stojąc przy zbiegu ulic Słowackiego i Armii Krajowej można było odnieść wrażenie, że dym wydostaje się z budynku komendy policji. W rzeczywistości zapalił się skład surowców wtórych zlokalizowany 100 metrów od ulicy Rolniczej.

Potężne jęzory ognia z płonących tworzyw sztucznych, drewna, zużytego sprzętu rtv i agd zmusiły strażaków do używania masek tlenowych. Pojawiły się problemy z dostawą wody, ponieważ w pobliżu znajdował się tylko jeden hydrant. Wozy bojowe po wypompowaniu środka gaśniczego opuszczały miejsce pożaru i udawały się po uzupełnienie.

Kolejny samochód pożarniczy podjechał na miejsce akcji. Dowódca krzyknął: – Dawaj pięćdziesiątkę. Na ziemi rozwinięto węże i połączono je ze sobą. Operator pompy włączył zasilanie i wąż bardzo szybko napełnił się wodą. W pewnej chwili puściło połączenie i woda z ogromnym impetem uderzyła w stojącą obok kobietę.

Kliknij, aby powiększyć.

Pomimo zaangażowania znacznych sił, ogień bulgotał nieustannie wyrzucając trujący dym. Prawdopodobnie akcja zakończy się nad ranem, bo po ugaszeniu zarzewia nastąpi proces dogaszania.

W chwili pisania tego tekstu nie były znane przyczyny pożaru.

→ (mb)

19.04.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej o pożarach na terenie Piotrkowa: > tutaj

 

 

 

14
1

2 myśli na temat “Piotrków. Pożar składowiska surowców wtórnych (foto i video)

 • 20/04/2018 o 15:12
  Permalink

  Podczas gdy strażacy gasili pożar to ludzie zbierali sie przy miejscu pożaru nie bacząc na szkodliwość dymu ( wielu gapiów było z małymi dziećmi). Głupota ludzka nie ma granic

  7

  1
  Odpowiedz
 • 20/04/2018 o 06:52
  Permalink

  alez ujecia, jestem pod wrażeniem,gdzieś sie pan wdrapywał

  3

  6
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.