Melina

Telefon zadzwonił niespodziewanie. – Mamusiu przyjedź, nie mogę wejść do klatki, bo jakiś pan leży i go nie przeskoczę.

Pani Agnieszka wsiadła do samochodu i pojechała pod blok. Czekał tam, stojąc w deszczu, jej młodszy, 11-letni syn Bartek. Zaprowadziła wystraszone dziecko do mieszkania, zrobiła mu coś do jedzenia i wróciła do pracy.

Wieczorem, po 22. zajrzał do kobiety jej chłopak Marek. Pod oknem na parterze stało dwóch mężczyzn w nieokreślonym wieku, w rękach trzymali plastikowe kubki, głośno przeklinali, palili papierosy. Klatka schodowa była zanieczyszczona uryną, wymiocinami, niedopałkami.

– Tak jest panie redaktorze codziennie. Wielokrotnie dzwoniliśmy do straży miejskiej i policji. Owszem patrole przyjeżdżały, ale funkcjonariusze rozkładali ręce i mówili, że są bezradni, bo nie mogą, ot tak, wejść do czyjegoś mieszkania i dokonać przeszukania. A nawet jeśli, to osoba musi mieć więcej niż cztery butelki wódki, aby można było udowodnić jej handel alkoholem. A brudy na klatce, to do administracji trzeba zgłaszać. Zgłosiłam, zebrałam podpisy innych lokatorów. Powiedziano, że założą domofon, to problem zniknie… Nie zniknął.

Budynek pod numerem 29a jest administrowany przez Biuro Obsługi Mieszkańców Towarzystwo Gospodarcze S.C. Jolanta Pałac Ilona Pietraszko. Część mieszkań jest w rękach prywatnych, pozostałe należą do samorządu. Agnieszka kupiła swoje M-2 w 2016 r.

– Wróciłam po 8-letnim pobycie za granicą, dobry dojazd, ładne mieszkanie i w bardzo przystępnej cenie, spieszyło mi się nie zrobiłam szczegółowego rozpoznania. Okazało się, że cena nie była przypadkowa.

Na parterze mieszka kobieta z dwoma psami. To do niej przychodzą spragnieni alkoholu osobnicy. – Ci zasobniejsi w gotówkę dostają flaszkę przez drzwi, pozostali na kieliszki, przez okno. Za każdym razem pukanie w szybę sprawia, że zwierzęta reagują. Szczekają bardzo głośno, szczególnie w nocy – dodaje Marek.

Po pierwszym naszym spotkaniu poprosiłem pp. Agnieszkę i Marka, aby złożyli pisemne zawiadomienia w piotrkowskiej komendzie i w BOM, a także dokumentowali wszystko, co dzieje się w miejscu zamieszkania.

Spotkaliśmy się po świętach, przynieśli kopie pism, zaświadczenie z policji oraz fotografie. Sprawie nadano tok.

Wierzę, że piotrkowska policja i BOM staną na wysokości zadania, bo nie może być tak, żeby przyzwoici ludzie cierpieli i nie mogli znaleźć pomocy w instytucjach do tego powołanych.

A może lekarz medycyny, radny Winiarski – gorący zwolennik ograniczenia czasu sprzedaży alkoholu w Piotrkowie – czynnie włączy się do rozwiązania problemu?

→ Mariusz Baryła

13.04.2018

• foto: archiwum prywatne pp. A i M, repr. GazetaTRYBUNALSKA.pl

• na potrzeby publikacji imiona zostały zmienione

• czytaj także: > „Piotrków Trybunalski. Interwencja przy Sulejowskiej 29”

Wszelkie materiały dostępne na stronach „Gazety Trybunalskiej” są chronione prawem autorskim; przywłaszczanie tematów, kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia zabronione. Informacja jest skierowana szczególnie do pracowników portalu „piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl” .

 

 

66
4

21 thoughts on “Melina

  • 13/07/2018 at 09:16
    Permalink

    W kamienicy na przeciw od lat handluje wódką pani na parterze i nic z tym policja nie robi ani administracja ..

    1

    2
    Reply
    • 18/10/2018 at 19:03
      Permalink

      Tej pani równiez powinno się wystosował upomnienie w drodze postępowania eksmisje .
      Nie można pozwolić takim ludziom czuć się bezkarnie a normalnym stwarzać poczucie braku bezpieczeństwa. ..

      0

      0
      Reply
  • 22/04/2018 at 22:05
    Permalink

    Ja pier… Ludzie widzę ze nie ogladacie zdj do końca i dość uważnie widać ze ten człowiek jest podstawionych z tego co zauwwzylam leży w każdej innej pozycji Na dodatek to jest karalne robić komuś zdjęcie z okna bez jego wiedzy oczerniac go jeżeli się kogoś nie zna nie ocenia się po okładce psy każdy ma w domu psy i ma do tego prawo jazdy pies szczeka czy ktoś zapuka czy nie po prostu szczeka a wy od razu rzucacie mięsem patologia pijaństwo jest wszędzie na każdym jednym osiedlu ale jeżeli tej pani sąsiadce która wykupione ma mieszkanie nie pasuje mieszkać to najlepiej niech wybuduje się pod lasem gdzie cisza i spokój a nie kupiła mieszkanie na takim osiedlu powinna się liczyć z tym smierdzi mi tu ta sytuacja na kilometr !!

    1

    11
    Reply
    • 12/10/2018 at 23:49
      Permalink

      To są dwie różne osoby ….trzeba tylko uważnie obejrzeć fotografie i pochopnie nie wyciągać wniosków ..

      1

      0
      Reply
  • 19/04/2018 at 18:57
    Permalink

    Tu mieszkaja porzadni ludzie .jsk ktos urodzil sie menelem to tak zistanie tu przychidzili pic i beda pic jak sie nie podoba to sie prosze wyprowadzic a nie wszystkich traktowac jednakowo!!!!!

    3

    7
    Reply
  • 19/04/2018 at 07:54
    Permalink

    Melina to jest na familiakach!!!!!!!

    4

    0
    Reply
  • 19/04/2018 at 03:44
    Permalink

    Ta pani Zofia jest nie mila na wszystkich .ja tam nie mieszkam a wiem ze sprzedaje.. Doniej przychodza bo maja mete tak jak na wiejskiej to robila kilka lat sprzedawala alkochol niewiadomego zrodla i papierosy .ile przez nia osob sie przekrecilo .powinni jej dac mieszkanie na lotnisku zdala od miasta bylo by spokoj..

    19

    0
    Reply
    • 19/04/2018 at 10:43
      Permalink

      Jesem mieszkańcem bloków sąsiadujących z ów kamienica.
      Pania rozpoznaje z fotografii.
      Cóż by tu rzec…władze miasta i instytucje czy wy naprawdę tego nie widzicie.
      Jeśli jest źródło problemu trzeba je usunąć a nie narażać na kłopoty .
      To są praktyki które powinny być usunięte w trybie natychmiastowym.
      Jeśli zginie przyczyną problemu ów problem również będzie rozwiązany .
      Z całym szacunkiem mieszkaniec Piotrkowa.

      16

      1
      Reply
  • 17/04/2018 at 22:28
    Permalink

    Zakaz handlu w niedzielę a u niej 24 na 24

    17

    1
    Reply
  • 17/04/2018 at 20:52
    Permalink

    U mnie nikt nic nie sprzedaje a melina az rzygac sie chce!Potrzeby fizjologiczne zalatwiane na klatce ,pala,pija i co?Swinie jedne.Pytalam w strazy miejskiej o picie na klatce czy zabronione.To nie jest miejsce publiczne uslyszalam. Tak wiec mozna pic,pluc,palic,Niestety urok patolusow w kamienicach.Szkoda,ze musze w jednej z nich mieszkac!

    15

    1
    Reply
  • 17/04/2018 at 12:05
    Permalink

    To pewnie Zosia która się tam wprowadziła z wiejskiej u niej zawsze była melona sprzedaje wódkę i fajki

    21

    1
    Reply
  • 17/04/2018 at 10:20
    Permalink

    Niech sobie robią co chcą. Ale jak widze że papierosy kupują tam dzieci to we mnie wrze.

    19

    2
    Reply
  • 16/04/2018 at 22:34
    Permalink

    To samo w bramach ul.Starowarszawska 6,8.Stoją i piją,sikaja.Syf !!!

    23

    0
    Reply
  • 16/04/2018 at 20:34
    Permalink

    Porządek należy zrobić /ale nie wolno wszystkich mierzyć tą samą miarką !!!Mieszkają tu też ludzie porządni,rodziny z dziećmi. Niektórzy mieszkają tu od urodzenia i kiedyś było tu normalnie. Nie życzę sobie pisania ,że jest tu patologia. Jak się komuś nie podoba to proponuję się wyprowadzić .

    9

    4
    Reply
  • 16/04/2018 at 20:29
    Permalink

    akurat w blokach obok to na palcach jednej ręki można policzyć porządnych ludzi reszta to wieśniaki co upili sobie mieszkania za jaja i sprzedaną ziemie na wsi. Mieszczaństwo /a i tak słoma z butów wystaje. Zrobili sobie getto i żyją jak szczury

    11

    2
    Reply
  • 16/04/2018 at 20:13
    Permalink

    Fajnie wszystko ale ta kobieta to stara s…ka
    Podobno cala okolica się tam zaopatruje ..mało tego syf z daleka widać i menelstwo na rogatce zajszczane zarzygany i Bóg wie co jeszcze .
    Szkoda porządnych ludzi ….a taka patologie to w worek i do lasu
    Moze wreszcie zrobią porządek bo ładne kamienice niszczeja a na dodatek patologia zakłóca porządek publiczny .

    Pani znana w całej okolicy ze swojego fachu.

    21

    3
    Reply
  • 16/04/2018 at 19:34
    Permalink

    Ta pani o której jest napisane jest bardzo fajna nie słyszałem zadnych skarg a pozaty na 1 pietrze jest para ktorej wszystko preszkadza i zdobili to po zlosci
    Ten pan co leży w klatce to jakis „menel” który zawsze przychodzi tu pijany
    A pozatym ta pani o ktorej jest napisane nie sprzedaje papierosow ani alkocholu
    Je**ć spoleczniaków

    4

    20
    Reply
    • 16/04/2018 at 20:19
      Permalink

      Ty się tu nie podlizuje pewnie u niej kupujesz to paliwo rakietowe.
      Każdy kto tu mieszka w okolicy wie o co chodzi a ja popieram menelstwo trzeba tepic…

      19

      3
      Reply
  • 16/04/2018 at 19:11
    Permalink

    Nie fajnie ze gazeta nie zamazała tablic rejestracyjnych chyba troszkę niezgodne z prawem

    5

    6
    Reply
    • 16/04/2018 at 20:23
      Permalink

      Tak jest patologia i szpetny obraz dla ieszkancow bloków na przeciwko
      Wreszcie ktoś porządny wziął sprawę na światło dzienne i tak trzymać .Popieram.

      24

      3
      Reply