Alfie Evans. Odszedł tak cicho, jak żył

Dziś o godzinie 2:30 w nocy zmarł dwuletni chłopiec. Nazywał się Alfie Evans.

Dziecko urodziło się się 9 maja 2016 roku w Liverpoolu (Wielka Brytania), a jego rodzicami byli 18-letnia Kate James i 19-letni Tom Evans.

Po pół roku lekarze stwierdzili, że rozwój bezbronnej istoty nie jest prawidłowy i znacznie odbiega od jego rówieśników. W grudniu 2016 r. stan chłopca pogorszył się na tyle, że z wysoką gorączką, kaszlem i drgawkami podobnymi do padaczki trafił do kliniki pediatrycznej.

Lekarze stwierdzili hipsarytmię– niezwykle rzadką, słabo opisaną i nieuleczalną chorobę. Dziecko zapadło w śpiączkę i zdaniem specjalistów „znalazło się w stanie wegetatywnym”.

Rok później, w grudniu 2017 r., po bezowocnym leczeniu, szpital wystąpił do sądu z wnioskiem o odebranie rodzicom praw do ich syna i zgodę na odłączenie go od aparatury podtrzymującej życie.

Sąd w Liverpoolu wydał taką zgodę , a sędzia Anthony Hayden  stwierdził, że chłopczyk „musi mieć zapewniony spokój, ciszę i prywatność, aby mógł odejść z godnością”.

Rodzice odwołali się do Sądu Najwyższego, ale w marcu 2018 r. ich apelacja została odrzucona. Wkrótce potem Europejski Trybunał Praw Człowieka nie dopatrzył się w sprawie naruszenia praw człowieka.

Batalia sądowa trwała do ostatnich chwil. Ojciec Święty Franciszek stanął po stronie rodziców, podobnie społeczność międzynarodowa. Przed szpitalem, w którym przebywał malec dochodziło do ostrych protestów. Musiała interweniować policja.

Mały Brytyjczyk zmarł dziś w nocy w  szpitalu Alder Hey Children. Rodzicom nie udało się przewieźć synka do specjalistycznej kliniki dziecięcej we Włoszech, która zaoferowała pomoc.

Wpis na facebooku.

→ (kk)

28.04.2018

• foto: facebook.com

• źródło: liverpoolecho.co.uk

• zobacz profil mamy Alfiego: > tutaj

 

 

5
1

8 myśli na temat “Alfie Evans. Odszedł tak cicho, jak żył

 • 07/05/2018 o 01:24
  Permalink

  Trybunał praw człowieka… pod wezwaniem dr. Mengele. Trzeba ten „trybunał” bojkotować. Żądamy aby Polska zadeklarowała odrzucenie jego jurysdykcji.

  4

  0
  Odpowiedz
 • 07/05/2018 o 01:23
  Permalink

  To dziecko zostało po prostu bestialsko zamordowane. Wieczna hańba brytyjskiemu sądowi, który postawił się w jednym rzędzie z nazistami. Rodzice Alfiego powinni wyjechać z tego parszywego kraju i zrezygnować z jego obywatelstwa… Brak słów!!!

  3

  0
  Odpowiedz
 • 30/04/2018 o 04:15
  Permalink

  Smutek smutek i rozpacz na bezradnosc wobec ludzi ktorzy tworza niby prawo to my rodzice mamy prawo decydowac o naszych pociechach a nie wybrani przez nas ktorzy chca decydowac za nas cx bogaty malec tez tak by byl potraktowany z zycia wiem ze nie usmierciliscie nie winne dziecko na oczach calego swiata hanba wam

  11

  0
  Odpowiedz
 • 29/04/2018 o 08:57
  Permalink

  Wczoraj Evans, jutro my, seniorzy…

  18

  0
  Odpowiedz
 • 29/04/2018 o 07:32
  Permalink

  Jedną słuszną decyzją była eutanazja, ale oczywiście lepiej męczyć chłopczyka z 30% mózgu uporczywą terapią w imię jakiegos wymyślonego miłosierdzia.

  4

  26
  Odpowiedz
 • 28/04/2018 o 21:34
  Permalink

  Alfie zmarł z pragnienia, po tym jak w poniedziałek odłączono aparaturę. Alfie był bardzo silny. Bez wody dorosły organizm jest w stanie przetrwać maksymalnie 10 dni, chłopczyk walczył przez 6. Miał tylko 2 lata i chociaż nie potrafił niczego powiedzieć, bardzo chciał żyć. Odebrano mu podstawowe prawa człowieka. I chociaż w świecie każdego dnia z głodu umiera 20 tysięcy dzieci, to jednak w tym wypadku doszło do zamierzonego uśmiercenia niewinnej istoty w świecie cywilizowanym, w kraju zwanym Wielką Brytanią. Tam gdzie nie ma Boga tam nie ma dekalogu, panoszy się jedynie zło, demony, bestie. Szatan.
  Królowej Elżbiecie II zacytować można jedynie słowa Jezusa: ,,Miłosierdzie ponad prawo”

  29

  1
  Odpowiedz
 • 28/04/2018 o 17:40
  Permalink

  Smutek i żal. Ludzie wyręczają Boga.

  22

  2
  Odpowiedz
 • 28/04/2018 o 17:02
  Permalink

  To nie to że rodzicie nie zdążyli TO SĄD nie zgodził się na przewiezienie małego do Włoch!!!!

  26

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.