3 tys. zł na rękę – takiej emerytury chcieliby Polacy

Jak wynika z badania instytutu badawczego MANDS, oczekiwana minimalna, „zapewniająca godne życie” wysokość emerytury to dla osób z wyższym wykształceniem 3,2 tys. zł.

W przypadku osób z licencjatem, wykształceniem średnim i zawodowym to 2,8 tys. zł, z podstawowym – 2,5 tys. zł. O badaniu instytutu MANDS (przeprowadzonym na reprezentatywnej, ogólnopolskiej grupie 1000 osób) i jego wynikach napisał portal Money.pl. Konstatując, że Polacy nie liczą, że będzie ich stać na emeryturze na wakacje w egzotycznym kraju czy inne luksusy.

– Świadczenie emertytalne wynosi obecnie ok. 60 proc. średniego wynagrodzenia i w większości przypadków zapewnia emerytom godne życie, gdyż ich wydatki z reguły są niższe niż w przypadku osób młodszych – tłumaczy Money.pl Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan.

Z badania wynika, że mężczyźni oczekują większej emerytury niż kobiety. Panowie za optymalną kwotę uznają 3135 zł, a panie – 2884 zł. Wysokość oczekiwanej, minimalnej emerytury zależy też od miejsca zamieszkania. W przypadku mieszkańców wsi to 2,8 tys. zł, a miast – 3 tys. zł.

→ mp / Kurier PAP

12.04.2018

• foto: pexels.com

• źródło: kurier.pap.pl

• źródło: money.pl

• więcej na temat sytuacji seniorów w Polsce: > tutaj

 

 

68
1

Jedna myśl na temat “3 tys. zł na rękę – takiej emerytury chcieliby Polacy

 • 12/04/2018 o 18:32
  Permalink

  Wydatki emerytów rzeczywiście są niższe, bo co biedni mają wydawać? Za co mają wyjeżdżać, spotykać się na potańcówkach – jeśli chcieliby przypomnieć sobie młodzieńcze lata (nie dotyczy mieszkańców Piotrkowa, bo tutaj nawet młodsi nie mają dokąd pójść; po 22 idziemy grzecznie spać), itp. Znaczną część swoich emerytur wydają na lekarstwa.

  2

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.