Sondaż. PiS na szczycie, Nowoczesna poza Sejmem, postkomuniści z SLD ponad progiem

Najnowszy sondaż partii politycznych przeprowadzony przez Estymator na zlecenie portalu „DoRzeczy.pl” wskazuje na wyraźną przewagę Prawa i Sprawiedliwości nad pozostałymi, biorącymi udział w badaniu, ugrupowaniami.

I tak, gdyby wybory odbyły się dzisiaj PiS otrzymałby 46% głosów poparcia, Platforma Obywatelska – 25,7%, Kukiz’15 – 7,9%, SLD – 6,8%, PSL – 5,1%.

Do parlamentu nie weszłyby: Nowoczesna, Razem i Wolność.

 

Komentarz

Czerwona hydra spod znaku SLD, po czteroletniej nieobecności w ławach poselskich, coraz śmielej podnosi łeb. W 2015 r. koalicję występującą pod sztandarem Zjednoczonej Lewicy poparło 7,55% wyborców. Próg wynosił 10%, więc w sejmowych korytarzach nie zobaczyliśmy ludzi, których ideologiczne związki z Polską Zjednoczoną Partią Robotniczą są nadal widoczne.

Komuna jest cały czas aktywna, jej działacze często występują w roli ekspertów w telewizji TVN, są promowani przez niemieckie media, biorą udział w zgromadzeniach w „obronie” sądów, szkół, aborcji, homoseksualistów, kobiet, byłych esbeków (> link); mają wpływ na edukację (> link), wymiar sprawiedliwości, media, gospodarkę. I choć obecnie nie zajmują dominującej roli w polskiej polityce należy pamiętać, że cykle społeczno-kulturowe podlegają odkształceniom sinusoidalnym.

Głównym celem postkomunistów nie jest obecnie walka o interes klasowy lub narodowy, lecz zdecydowanie grupowy.

Polskie społeczeństwo przekonało się o tym boleśnie w latach 1993-2005, kiedy szefami rządu byli tacy ludzie jak Pawlak, Oleksy, Cimoszewicz, Miller, Belka (> link), a prezydentem Kwaśniewski.

Wbrew temu, co artykułują ideolodzy Prawa i Sprawiedliwości, iżby największym zagrożeniem dla Polski były frakcje liberalne reprezentowane przez PO i Nowoczesną, należy wyraźnie zaznaczyć, że ZŁO miało zawsze kolor czerwony i nieustannie kryło się pod cienką skórą ruchów komunistycznych i lewicowych.

→ Mariusz Baryła

25.03.2018

• foto: TVP Info / screen GT

• serwis: PAP Media

• źródło: PAP

• o SLD czytaj więcej: > tutaj

 

 

65
3

2 myśli na temat “Sondaż. PiS na szczycie, Nowoczesna poza Sejmem, postkomuniści z SLD ponad progiem

 • 26/03/2018 o 12:26
  Permalink

  SLD jedyna parta potępiająca chorą walkę z PRL i potępiająca banderyzm

  4

  4
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.