Sławomir

Sławomir Zapała (ur. 1983 r.), absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, do niedawna nie mógł pochwalić się nadmierną rozpoznawalnością.

Jego filmografia może początkowo robić wrażenie, ale szybko okazuje się, że grał jedynie epizody i to w produkcjach, które nie odniosły sukcesu komercyjnego, ani artystycznego. Zapała bardziej kojarzony jest z niewybrednymi serialami TV, gdzie pojawiał się w rolach drugoplanowych.

Nikłego zainteresowania osobą 35-letniego aktora można upatrywać w dość wąskim zakresie umiejętności i specyficznym emploi, które najwyraźniej nie przypadło do gustu reżyserom i producentom.

Trzy lata temu Zapała postanowił przełamać złą passę, nagrał i udostępnił w internecie debiutancką piosenkę pt. „Megiera”. Zarówno podkład muzyczny jak i tekst, napisany przez wykonawcę, trudno określić mianem wyszukanego:

Dużo jesz, mało wiesz
Mordę od rana drzesz
Nigdy nie pukasz w drzwi
Loda nie robisz mi
Kiedy ruszasz z miejsca wrzucasz trzeci bieg
Pachniesz źle, czepiasz się
Krzyczysz tak, że mózg drży
W nocy ogórki żresz
Budzisz gdy piękne sny
I nie lubię kaszy z sosem bo to syf

frag. „MEGIERA (Ty stara cholero)”

Mimo to, kompozycją trafił do odbiorców, szczególnie tych, którzy lubią bawić się na świeżym powietrzu z kubkiem piwa w ręce. Do tej pory teledysk wyświetlono blisko 40 mln razy.

Wizerunek sceniczny Zapały okazał się na tyle wiarygodny, że wkrótce stał się gwiazdą nurtu piosenki biesiadnej, która w Polsce ma wiele milionów sympatyków. Trafił do telewizji i jego status został potwierdzony.

Kilka dni temu wykonawca wraz z żoną Magdaleną Kajrowicz-Zapałą zasiadł na kanapie w talk-show „Kuba Wojewódzki”. Odpowiadając na pytania prowadzącego stwierdził m. in.:

Konto nam się zapchało, a ja,  żeby się nie denerwować, sprawdzam kalendarz tylko na następny dzień. Mierzę ostatnio popularność i wyznacza ją stwierdzenie „Ja pier*olę, Sławomir!”.  I w zależności, ile tych „japier”  słyszymy, wiemy, czy w danym mieście jesteśmy popularni.

Oczywiście ludzie starają się cichutko to powiedzieć, ale i tak słychać. Cieszy nas, że ludzie się uśmiechają. Mówią: moje dzieci zasypiają przy pana muzyce. Czasem tylko bywa polew na stacji benzynowej jak czekam w kolejce do toalety, a każdy chce sobie ze mną zrobić zdjęcie. Generalnie rock-polo rządzi.

Mieliśmy kiedyś jednego hejta i zastanawiałem się czy odpisać, a  menedżer mi mówi: „Nie odpisuj, fani cię obronią”. I faktyczne poczekałem pięć minut i fani mu napisali „spierdalaj”. Mamy popularną piosenkę, popularność nasza wykracza już poza granice Polski. Nasza piosenka będzie w grze Playstation. Będzie Ruhanna, Sławomir i Bijonse. Ruchanna, piosenkarka taka. 

Zapała często pojawia się na antenie telewizji publicznej kierowanej przez wyjątkowej klasy fachowca Jacka Kurskiego. Można powiedzieć, że w dziedzinie rozrywki, Sławomir jest czarnym koniem stacji. Wraz z Marylą Rodowicz, Zenonem Martyniukiem, Michałem Szpakiem i Barbarą Kurdej-Szatan idą łeb w łeb.

→ Mariusz Baryła

22.03.2018

• foto: facebook.com

• czytaj także: > „Czy Polsat sprofanował pieśń Jana Pawła II?”

 

 

 

23
5

2 myśli na temat “Sławomir

 • 23/03/2018 o 13:58
  Permalink

  Prostacki ten Sławomir… no ale przyciąga TŁUMY i o to chodzi w tym biznesie. TŁUMY są zazwyczaj leniwe mentalnie…

  5

  4
  Odpowiedz
 • 23/03/2018 o 12:00
  Permalink

  prawie jak Perfect…. nie no na poważnie to chyba jakiś koszmar co w ostatnich latach jest promowane w TVPis i wcześniej w TVPO

  5

  3
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.