Sędzia do aplikantki: Ty kurwo uliczna! Wyrok Sądu Dyscyplinarnego w Łodzi

Publikujemy wyrok jaki zapadł 18 października 2017 r. przed Sądem Apelacyjnym – Sądem Dyscyplinarnym w Łodzi wobec SSR M.Ż. orzekającego w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim w V Wydziale Gospodarczym.

Jak poinformował „Gazetę Trybunalską” rzecznik SA w Łodzi sędzia Piotr Feliniak, do wniosku złożonego przez Zastępcę Rzecznika Dyscyplinarnego Sądu Okręgowego w Piotrkowie (pisaliśmy o tym: > tutaj) dołączono, w trakcie postępowania, dwa dodatkowe zarzuty dotyczące przewinień służbowych.

Sąd Dyscyplinarny uznał obwinionego winnym zarzucanych mu czynów i wymierzył karę… upomnienia, nagany oraz przeniesienia do innego sądu.

Wyrok nie jest prawomocny. Sędzia odwołał się do Sądu Najwyższego – Sądu Dyscyplinarnego II instancji. M.Ż. nadal pełni funkcję sędziego w SR w Piotrkowie, bez ograniczeń wykonuje swoje obowiązki (> link).

Foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl. Kliknij, aby powiększyć.
Foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl. Kliknij, aby powiększyć.
Foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl. Kliknij, aby powiększyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

→ (mb)

12.03.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: > „Sędziowie okręgu piotrkowskiego: i mało, i mało, i mało…”


Wszelkie materiały dostępne na stronach „Gazety Trybunalskiej” są chronione prawem autorskim; kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia zabronione.

 

 

644
2

11 thoughts on “Sędzia do aplikantki: Ty kurwo uliczna! Wyrok Sądu Dyscyplinarnego w Łodzi

  • 23/03/2018 at 23:26
    Permalink

    Gdybym był mężem czy narzeczonym tej Pani aplikantki, to poświęcił bym życie, ale nie pozwolił bym. by ta…. jeszcze… , która ubliżyła jej takimi słowami.

    2

    0
    Reply
  • 15/03/2018 at 23:45
    Permalink

    Tych (…) z tego zapizdzialego sądu dawno powinno się pousuwac. Jaki tatuś taki syn, … wieśniactwo i prostactwo..
    Bolek w dwóch różnych butach chadzał..

    5

    0
    Reply
  • 13/03/2018 at 21:23
    Permalink

    Niedługo opiszę, jak uznano mnie w piotrkowskim sądzie winną przestępstwa umyślnego, bo ponoć nazwałam Włodarczyka „chujem”, co stało się podstawą do zwolnienia mnie z pracy.

    W moje miejsce zatrudniono Gumulca, który nie miał cienia kwalifikacji do pracy i panią ongiś Kowalską, obecnie Larecką, po rozwodzie. I kim jest jej tato.

    8

    3
    Reply
    • 14/03/2018 at 23:32
      Permalink

      Ja rozumiem, że chorujesz, sama przecież niedawno tu o tym informowałaś, ale może wstrzymaj się z komentowaniem, jeżeli nie czujesz sama, że jest już lepiej. Bo czyż nauczyciel mianowany (Gumulec) to dla ciebie osoba – jak piszesz – bez cienia kwalifikacji do pracy? Litości… I nieładnie plotkujesz, o Włodarczyku, o Kowalskiej, kto po rozwodzie i jakimś tacie. Nie mówiąc już o wcześniejszych plotach w rodzaju LOJALKA, CZ III czy też innych wynurzeniach z magla. Używasz też brzydkich wyrazów. Zdrowiej!

      1

      2
      Reply
  • 13/03/2018 at 16:50
    Permalink

    Szanowny Panie Redaktorze, dlaczego Pan nie podejmuje TEŻ tak interesujących tematów jak chociażby „WIELOBARWNOŚĆ” postaci Antoniego Macierewicza??? Skoro ma Pan dewizę: „GAZETA TRYBUNALSKA wiarygodność/rzetelność/niezależność”, to chyba Pan się nie obawia pisania o ważnych postaciach życia publicznego i ujawniania ich „ciemnych stron”??? Ale rozumiem, że jest to dla Pana dość niezręczne, bo kiedy by Pan pisał pełną PRAWDĘ choćby o tym CZŁOWIEKU, to zapewne „wyznawcy” klubów Gazety Polskiej (szczególnie z Piotrkowa) no i sam Antoni już by panu ręki nie podali! No ale wtedy by się Pan PRZEBUDZIŁ i zobaczył kim są co poniektórzy Pańscy „wyznawcy” i byłby Pan wówczas ZDZIWIONY ALE JEDNAK też OŚWIECONY – a nie ma nic bardziej pożądanego. Pozdrawiam serdecznie i życzę ODWAGI W PODEJMOWANIU WAŻNYCH I INTERESUJĄCYCH TEMATÓW o szerszym zasięgu niż tylko ten nasz piotrkowski grajdołek. Wtedy i Pan i Gazeta Trybunalska zyskają na PRESTIŻU, POWADZE I RANDZE PUBLICYSTYCZNEJ. Polecam więc ciekawy wywiad: https://vod.pl/programy-onetu/newsweek-opinie-tomasz-piatek-1303/bk4t0zx P.S. Nie jestem zwolennikiem tego portalu ale lubię mieć informacje z różnych źródeł, gdyż tylko wtedy możliwe jest „wyrobienie sobie osobistego stanowiska”. ZAWSZE TRZEBA BYĆ OTWARTYM I DĄŻYĆ DO PRZEBUDZENIA/OŚWIECENIA, ALBOWIEM W PRZECIWNYM RAZIE JESTEŚMY W JAKIMŚ SENSIE KARŁOWACI INTELEKTUALNIE.

    16

    6
    Reply
    • 14/03/2018 at 08:25
      Permalink

      Piątek to ma być źródło? Raczej swobodny interpretator.
      A o Macierewiczu się nie pisze, bo objęty tajemnicą lekarską.

      2

      3
      Reply
  • 13/03/2018 at 12:48
    Permalink

    Sędziowie czują się niczym bogowie. Ryba psuje się od głowy co oznacza, że przykład idzie z góry. Lekarz broni lekarza który dopuścił się błędu podczas operacji a sędzia sędziego nawet złodzieja który ukradł 50 zł i uznano go niewinnym. Co kraj to obyczaj. W tej sprawie należy stwierdzić : Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie.

    13

    2
    Reply
  • 13/03/2018 at 03:05
    Permalink

    SZKODA GADAĆ,… TO JEST KOSMICZNE (…) , że za takie skandaliczne zachowanie tego (…) daje mu się jakieś śmieszne upomnienie, naganę oraz przeniesienie do innego sądu!!! (…) takiego kolesia na (…) z roboty (z zakazem powrotu do zawodu) albowiem ktoś, kto jest zdolny do takiego zachowania będąc sędzią, to sam się dyskwalifikuje w kategorii pełnienia tej MISJI! Albowiem bycie SĘDZIĄ, to nie jest zwykła pospolita robota (ona wyjątkowo zobowiązuje) i z tego prostego faktu wniosek płynie jak na wstępie! Jeszcze musi sporo wody upłynąć aby w polskich sądach zapanowała NORMALNOŚĆ!!! Pozdro

    32

    2
    Reply
  • 12/03/2018 at 21:02
    Permalink

    Ciekawe, co byłoby, gdyby oskarżony podczas rozprawy powiedział do pani sędzi: „Ty kurwo uliczna!”. Czy również otrzymałby tylko upomnienie????

    23

    2
    Reply
  • 12/03/2018 at 19:56
    Permalink

    Zapewne wyrok byłby inny, gdyby to aplikantka zwróciła się tymi słowami do sędziego. Albo powód lub pozwany, który chciał znaleźć w sądzie sprawiedliwość, a pogrążył się w czarnej rozpaczy widząc, co wysoki sąd robi z jego sprawą.

    19

    2
    Reply